Bugün Nasıl Korksam Acaba..

Hayatımızın her anında karşı karşıya kaldığımız bir duygumuz.. Peki korkunun çeşitliliği var mı ?

Kimimiz canı istediği için korkar , kimimiz boş anına denk geldiği için istemsizce korkar. 

Peki sevdiğini kaybeden bir insanın korkusu ayrı mı ? Ya da bir sevdiğini kaybedecek miyim korkusu ?

Hayallerine ulaşamamanın korkusu ?

Onca emeğe rağmen karşılığının alamanın korkusu ?

Sevdiğini kaybetme korkusu olan kişi ;

Ona korkudan çok cesaret diyelim . Çünkü onu da kaybederse , kaybedicek başka birşeyi kalmayacak. Elinde tutmak için çabalar , emekler ve daha neler neler yapılır. En acısı da .. Yapılan onca şeye rağmen hâla kaybedebiliyorsa.. Ona korkudan bahsetmeyin. O korkusunu mertçe yaşamış biri olarak o saatten sonra en ağır korku bile onu güldürmeye yetecektir. Deli cesareti dediğimiz o şeye dönüşür. Bunu neden bu kadar net söylüyorum ? Hepimiz bir insanı kaybettiğimizde , yenisini tanırız ve onu da kaybedeceğimizi bile bile.. O zamandan sonra korku yerini başka bir duyguya bırakır.. Galiba o duygunun adı yok . Varsa da bende yok. 

Hayallerime ulaşacak mıyım korkusu ;

Hayal.. Ucu bucağı yok aslında bu kelimenin. Herşeyinizi bu kelimenin içine sığdırabilirsiniz.. Ucu bucağı olmadığı için hayallerine kavuşamazsam korkusunun da pek bir sonu yok. Çünkü bu korkunun sonu yok. Herkes bir hayal veya bir çok hayal kurar. Kimisi gerçekleştirilmesi mümkün , kimisi gerçeklikten uzak hayaller içindedir. İşte o gerçeğe yakın olanları belki gerçekleştiririm ulan diye , bir umutla düşünürsün.  Aşk hayali, iş hayali, eş hayali, ev hayali, okul hayali, meslek hayali, tatil hayali ve bunu size sabaha kadar sıralayabilirim. Onca zaman emek verirsin hepsine lakin gerçekleşmesine müsade etmez ; kader , hayat veya artık sen ne dersen de . Bu korkuyu insan bir kere yaşadığı zaman bir daha hayal kurmaya da korkar. Korku içinde korku yaratan bir korku :) Kelimemiz "hayal" ucu bucağı yok. Korkusunun da pek içinden çıkılmıyor. Sanırım bu korkunun bir çözümü yok . Hayatımızın her zamanında görebileceğimiz bir tür bu yüzden bu korkuya alışarak yaşamalıyız.

 

Canı istediği için korkmak ; 

Bu tür korkmak isteyen kişiler psikopat kategorimize dahil oluyorlar. Sinemada , Korku evlerinde veya arkadaş ortamı içinde korku ile ilgili aktivite yaparlar. Aslına bakılırsa korkudan çok , heyecan aradıkları için korkuya yönelirler. Binevi bir heyecan seansı. Farkettiyseniz hep "onlar" olarak anlatıyorum bu korkuyu. Çünkü bana uzak bir tür :)

 

Saygılarımla

Kabadayı Yazar.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Suriyede bir Mehmetçik !! Politika 15.04.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Oysa Aşk Edebiyat 21.03.2019
Hayata Dair Edebiyat 16.03.2019
Saklandım Edebiyat 16.03.2019
Seviyorum Edebiyat 10.03.2019
Vazgeçiş Anı Edebiyat 06.03.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.