MEGRİ MEGRİ'DEN YAYLALAR YAYLALAR'A

Geçtiğimiz günlerde Zetin Dalı operasyonuna destek vermek için Hatay'a gelen çok sayıda sporcu ve sanatçı, Oğulpınar hudut karakolunda Mehmetçiğe moral ziyaretinde bulundular.Bu ziyaret esnasında yaşananlar,uçakta ve karakoldaki görüntüler çok tartışıldı. Nasıl tartışılmasın ki ! Kılıçdaroğlu ise haftalık  parti konuşmasında bu görüntülere sert tepki göstermişti.Bugün ki yazımda bu konuyu, bu olayın arkasındaki sebepleri ve gündemdeki bir kaç gelişmeyi değerlendireceğim.. Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Oğulpınar Hudut Karakolu'nda ​ geçtiğimiz hafta yaşanan görüntüler ne kadar samimi ? Eğer bu sanatçılar madem ki bu kadar samimiler illa Cumhurbaşkanı'nın davetini mi beklemek zorundalardı.Daha önceden niçin ziyaret etmediler ? Böyle bir davranış emin olunuz ki, sadece o ziyareti yapacak sanatçıyı sevenler tarafından değil,tüm Türkiye tarafından takdirle karşılanırdı.2013 yılında Şivan Perverle birlikte söylenen ''açılım türküsü'' olarak hafızalara kazınan ''MEGRİ MEGRİ'' türküsünü seslendiren Tatılıses, bu sefer ''Yaylalar yaylalar'ı okudu. O gün o kalabalık önünde Diyarbakır'da bu türküyü okuyabilirmiydi sayın Tatlıses ? Peki neden bu zamana kadar bekledi.Aralarında Sibel Can ve Ajda Pekkan’ın da olduğu hayran kitlesinin çok fazla olduğu bu sanatçılar niçin tercih edildi ? Uçakta eğlenceler , yemek esnasında Mehmetçiğin duygularını istismar eden görüntüler ve bir tane sanatçı da Mehmetçikle sohbet etmiş değil orası da ayrı bir tartışma vs vs..

O kadar fazla tartışma yaratan görüntüler vardı ki,sadece bu kadarını söylesem yeterli. Altında yatan sebepler en az o gece ki kadar utanç verici.Gelde şimdi Fatih Portakal'ı anma.Hani demişti ya ''Benim bir duruşum var'' diye..

Herkesin kendine göre bir hesabı var ve herkes samimiyetsiz.Cumhurbaşkanı'nın 16 yıllık yönetiminde her türlü yandaşlığı gördük.Medya yandaşlığı,Yargı yandaşlığı,Tsk yandaşlığı,Özel ve Devlet kurumlarındaki yandaşlıklar ve şimdi de Sanatçı yandaşlığı.Yoksa bu kadar hayran kitlesi olan sanatçıları kasten seçmesinin başka bir sebebi olabilr mi ? Bu seçim çok akılcı bir seçim.Cumhurbaşkanı şunu söylemek istiyor ''Bakın bu sanatçılar benim yanımda.Onlara gönül verenler, 2019'daki seçimde ona göre oy veriniz''.Yani şimdi sıra geldi,yandaş Magazincilere,yandaş sanatçılara.Zaten şu anda yapılan kamuoyu araştırma şirketlerinin anketlerine göre Ak Parti ve Mhp ittifakı %45'in üstüne çıkamıyor.Cumhurbaşkanı, Chp , İyi Parti ve Saadet Partisi'nin birleşmesinden çok rahatsız.Bu zinciri kırmak için önce , Atatürk açılımı yaptı ama Ulusalcı kesim yemedi.Şimdi de, sanatçılar üzerinden bir açılım yapma peşinde.Burada ciddi bir 2019 seçimleri için oy rantı hesabının yapıldığı net şekilde görülüyor.Erdoğan'ın Atatürk açılımı da aynı amaca hizmet ediyordu,bu olayda bu sanatçıların seçilmeside aynı amaçtır.

Benim konuştuğum Ak Partiye gönül vermiş kardeşlerim de bu görüntülerden rahatsız.Bir çoğunun kurduğu cümle şu '' Yapılan ziyaret çok lavbali bir şekilde yapıldı tasvip etmiyorum ''.Sadece Cumhurbaşkanı'nın hesabı yok tabii ki.Sanatçılarında kendilerine göre bir hesabı var. Bazıları Cumhurbaşkanı'nı sevebilir, destek verebilir buna hiç bir lafım olmaz.Ancak bazılarıda , bilerek veya bilmeyerek Cumhurbaşkanı'nın yandaş sanatçı planına alet oldular.Hiç bir sanatçı bana şunu söyleyemez '' Biz oraya mehmetçik'e destek olmaya gittik''.Keşke bu sebepten olsaydı ama malesef ki değil. Günlerdir şehitler veriliyor,hatta o gün bile şehitlerimiz olmuş, uçakta yaşanan görüntüler,çalgılı,türkülü eğlenceler,samimiyetsiz gülüşmeler,keşke kendi görüntülerini tekrardan izleyip kararlarını kendileri verseler.. O ünlüleri Erdoğan değil de,başka bir kişi veya başka bir kurum,özel organizasyon vs.. Hatay'a davet etseydi bu sanatçılar giderlermiydi sınıra ? Hemen verecekleri cevabı söyleyeyim '' Benim şurada konserim var,ama sakın yanlış anlamayın askerlerimizin sonuna kadar yanındayım.Vatan, Millet,Sakarya'' İşte bu kadar..Zaten yandaşlığı tercih ettiklerini gösteren en basit örnek,Emel Müftüoğlu ve Coşkun Sabah gibi isimlerin televizyondaki açıklamaları ve sanatçıların toplu şekilde, Kılıçdaroğlu'na manifesto yazısı yazıp,protesto etmeleri.Yani bizim tarafımız Tayyip Erdoğan demek istiyorlar.

Artık yandaş sanatçılar diye bir zümre türemiştir.Afrin zaferi kesinlikle 2019 seçimlerine alet edilmiştir.Ünlülerin davranış ve söylemleri de kesinlikle samimiyetsizdir.

Ancak şunuda eklemek zorundayım,tabii ki inşallah ben yanılıyorumdur.İnşallah sanatçılarımız samimidir.Çünkü bir ülke'nin sanatçıları,o ülke'nin aynı zamanda yansımalarıdır.Aynı zaman da sanatçı, TARAFSIZ olmalıdır.

Aslında burada en büyük amaç, görülmesi gereken çok önemli bir gerçek var.Erdoğan'ın amacı kendisine destek verenler dışındaki herkesi vatan düşmanı göstermek istiyor.. Zira ileride yapılacak olan devrim için zemin hazırlıyor.Meclis, Yargı,Tsk her kurum ele geçirildi, milli eğitim müfredatı değişikliği, tarih kitaplarından Atatürk'ün isminin yavaş yavaş çıkartılması, 16 Nisan referandumu öncesinde yaşananlar,Akp'li bürokratların, Çanakkale zaferini andıkları söylemlerinde dahi Atatürk'ün olmaması bunların hepsi, milletin tarihsel algısını değiştirmek üzerinedir.Artık tüm hedefler gerçekleştirildi.Sonlara doğru geldiler.Son darbesi, benden olmayan herkes vatan hainidir diyecek ve 2023'de rejimi değiştirmeye yeltenecek.Bu gözle görülen gerçeği artık herkesin görmesi lazım. Yavaş yavaş ülke Akp ideolojisiyle ele geçirildi ve 2019 seçimi işte bu yüzden çok önemli bir seçim.

Bu ülke'yi 15 Temmuz'da devleti yönetenlerin tüm yanlışlarına rağmen, halk kurtarmıştır.Erdoğan sokağa çıkın çağrısını yapmadan önce de millet sokağa zaten çıkmaya başlamıştı.Afrin zaferinde de, Erdoğan'ın askeri sevk ve idare anlamında hiç bir katkısı yoktur. 15 Temmuz bir halk zaferidir, devlet zaferi değildir.Afrin ise, Tsk ve Mehmetçiklerimizin zaferidir. Hiç kimse Afrin zaferini kendi üstüne alamaz ve millet buna izin vermez.

Şu Yunanistan'a bile bir cevap veremediler günlerdir.Adamlar adamıza işgale hazırlanıyorlar.''Türkler sıkıysa bize saldırsın'' diyorlar, bizimkilerden ses seda yok.Günler sonra Bozdağ bugün ''Yunanistan ile ilişkilerimizi bozmak için uğraşıyorlar'' açıklaması yaptı.Tillerson 'a verilen tavizler neler ? Menbiç'de durum ne olacak ? Bunlar ise diğer akılları karıştıran sorular..

Gelelim Kılıçdaroğlu'na..Kılıçdaroğlu'nun elinde o kadar büyük bir koz vardı ki, bu kozu bu kadar kötü kullanan biri asla başarılı bir siyasetçi değildir. Şehitler verildiği bir günde,çalgılı,türkülü eğlenceler yapılıyor, samimiyetsiz görüntüler var,sadece bu konulardan bile yüzlerce malzeme çıkar,sen Anayasadaki yemin metnini hatırlatıp,hakarete kılıf arıyorsun. O konuşmada olması gereken vurucu sözler, .Şehitler verildiği bir günde çalgılı türkülü eğlence yapılıyor. .O ünlüleri Erdoğan davet etmeseydi sınıra giderlermiydi ? ve şimdiye kadar niye gitmediler ? .Sanatçılarıda ayrıştırmak istiyor. Afrin zaferini 2019 seçimi için kullanıyor.Daha yüzlerce soru sorulabilir.

Tabii ki sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının çoğu bölümüne katılıyorum..Ancak hakaret olmaz, olmamalı.Cumhurbaşkanlığı yemin metnini biz bilmiyormuyuz.Erdoğan'ın 16 yıldır taraflı Cumhurbaşkanlığını bilmiyormuyuz ? Halk da biliyor. Kılıçdaroğlu'nun amacı,bu metin üzerinden hakaret etmektir.Bu olmaz.Zaten taraflı Cumhurbaşkanlığını tescillemek için,16 Nisan Referandu mu yapıldı.Bugünün adamı değil,geleceğin adamı olmak gerekir..Bugünün siyasetçisi değil,geleceğin siyasetçisi olmak gerekir.Bugün Kılıçdaroğlu'nun hakaretlerine iyi yaptı diyenler sadece bugünü düşünüyor,2019'u düşünmüyor.Bir siyasetçi elindeki malzemeyi iyi kullanmalı.Erdoğan sevelim,sevmeyelim 16 yıldır elindeki malzemeyi çok iyi kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Saltanatı ilga ederken, barış görüşmelerine Ankara ve İstanbul hükümetlerinin aynı anda çağrılmasıyla ilga etmişti..Mustafa Kemal bu malzemeyi çok iyi kullanmıştı. Ne kadar büyük bir siyasetçi olduğuna örnekler yetmez.Sadece tek bir örnek veriyorum.

Kılıçdaroğlu'nun hata yapma lüksü yoktu.Zaten onlarca hatası yüzünden,16 yıldır Erdoğan baskıcı otoriter sistemiyle mücadele etmekteyiz. Ekmeleddin , Canan , bu olay ve onlarca hatası. Kılıçdaroğlu ile ilgili zaten çok az olan umudum tamamen bitti ve tükendi..

Bizler Mustafa Kemal'in izinden gidenleriz..Hiç bir dogmaya ve hiç bir kurala bağlı kalmaksızın.Yanlışı kim yaparsa söylemek elzemdir.Bir sözümde hem Şeriatçı olup, hemde milli görüşçü olanlara.. Türk Milleti hiç bir zaman Şeriat'ın gölgesine girmemiştir.Osmanlı bile şeriat  ile yönetilmemiştir. Milli Görüşçü olan, Erbakan'ın yolunda olan bir kişi aynı zaman da Ulusalcı düşünce de olmaya mecburdur.Çünkü bizim Milli Görüşümüz tarihten bu yana ''dini kurallar'' değil, ''ulus kurallar'' çerçevesindedir.2000 yılı aşkın süredir Türk milleti zincirlerini kırmıştır, dini dogmalarla yönetilen tek bir devletimiz dahi yoktur.Hem Erbakancı hem de şeriatçı olanlara duyurulur.

Bu ülkede sadece Erdoğancılar vatan sever değiller.Mustafa Kemal'in yolundan giden bizler ordumuzu ve vatanmızı en az sizler kadar seviyoruz.Ancak arada tek bir fark ile, orduyu seçimlere alet etmeden, orduyu şahsi çıkarlarımıza alet etmreden.

Sözlerime Mustafa Kemal'in 29 Ekim 1938 günü yazdırttığı son mesajıyla son veriyorum ; ''

Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber medeniyet nurları taşıyan kahraman Türk ordusu! Memleketini en buhranlı ve müşkül anlarda zulümden, felaket ve musibetlerden ve düşman istilasından nasıl korumuş ve kurtarmış isen, Cumhuriyet'in bugünkü feyizli devrinde de, askerlik tekniğinin bütün modern silah ve vasıtalarıyla mücehhez olduğun hâlde, vazifeni aynı bağlılıkla yapacağına hiç şüphem yoktur.

Bugün, Cumhuriyet'in on beşinci yılını mütemadiyen artan büyük bir refah ve kudret içinde idrak eden büyük Türk milletinin huzurunda kahraman ordu, sana kalbi şükranlarımı beyan ve ifade ederken büyük ulusumuzun iftihar hislerine de tercüman oluyorum.

Türk vatanının ve Türk camiasının şan ve şerefini, dâhilî ve harici her türlü tehlikelere karşı korumaktan ibaret olan vazifeni her an ifaya hazır ve amade olduğuna benim ve büyük ulusumuzun tam inanç ve itimadımız vardır. Büyük ulusumuzun orduya bahşettiği en son sistem fabrikalar ve silahlar ile bir kat daha kuvvetlenerek büyük bir feragati nefs ve istihkarî hayat ile her türlü vazifeyi ifaya muhayya olduğuna eminim. Bu kanaatle Kara, Deniz ve Hava ordularımızın kahraman ve tecrübeli komutanları ile subay ve eratını selamlar ve takdirlerimi bütün ulus muvacehesinde beyan ederim...

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Twitter adresim ; https://twitter.com/Karatoprak_ygt

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; YİĞİT KARATOPRAK

 

 

 

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Gelen Eleştirileri Susturmak (2) Politika 20.01.2021
Ne Ekersen Bire Yüz Verir? Politika 19.01.2021
Gelen Eleştirileri Susturmak Politika 10.01.2021
Siyaset ve Güvensizlik Oyunu (2) Politika 06.01.2021
Güvenir Halim Kalmadı Politika 29.12.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Çağrı Vural 07.04.2018

Yine muhteşem yine muhteşem söyleyecek başka söz yok.Üstad emeğine sağlık.Kalemine sağlık.

Mustafa Kemal'in askeri 07.04.2018

Her zaman ki gibi harika bir yazı olmuş kardeşim.Samimiyetsiz sanatçı müsvettelerine çok güzel bir cevap vermişsin.Tebrik ediyorum seni.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.