SOYADI KAHRAMAN AMA...

Soyadı kahraman ama , kendisi kurtuluş savaşının baş komutanı Gazi Mustafa Kemal'i , kurtuluş savaşımızda ve şanlı tarihimizde emekleri asla unutulmayacak bayanlarımızı hor gören bir kişilik..Aynı zamanda Laiklik düşmanı bir adam.Bugün ki yazım da gündemdeki İsmail Kahraman'dan ve üzerinde Atatürk resmi olup,meclise alınmayan Cafer Darı olayından bahsedeceğim.Gündemdeki diğer gelişmeler ile birlikte..

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum...

Dünya'da bu kadar kritik gelişmeler yaşanırken,stratejik adımlar atılırken,Akdeniz'de petrol için mücadeleler başlamışken,Abd menbiç'e asker yığınağı yaparken,Akp tıpkı 16 Nisan da Ysk darbesiyle yapmış olduğu anti demokratik tavrı,2019'daki seçimde de göstermeye hazırlanırken bu ne şimdi ! Esasen bu hafta bu konuları esas alacaktım.Ancak gündem bilerek mi değiştiriliyor,yoksa İsmail Kahraman gibi şahsiyetler dış emperyal güçler ile mi ilişkili orasını bilemiyorum..Yeni dünya düzeni kurulurken,bizim konuşmaya çalıştığımız,yazmaya çalıştığımız konulara bakınız..Bunlar tam da emperyalizm'in istediği argümanlar.Öyle ki,emperyalizm'in maşası olmayı bu güruh çok iyi bilir.Türk tarihinde hep emperyalizm tarafından kullanıldılar,yine kullanılıyorlar...Keşke rejimle,demokrasiyle,insan haklarıyla,kadınlarımızla ve tabii ki Ulusal değerler ve Gazi Mustafa Kemal ile uğraşmasalar da bizde bu konuları yazmış olmasak..

İsmail Kahraman..  ''Yeni Anayasa'da Laiklik ilkesi olmamalıdır''.. Meclis'de bayanları sahneye çıkartmaması .. '' Çanakkale'deki ordu 5. ordudur. 5. orduda 9 kolordu, 24 de tümen vardı. Bunlardan 19. tümenin komutanı Yarbay Mustafa Kemal'dir'' .. Bunlar gibi yüzlerce karşıt sözü bulunmaktadır.Geçtiğimiz 23 Nisan'ın yıl dönümünde Meclis'de yaptığı konuşmada Mustafa Kemal'i anmadan 23 Nisan'ın yıl dönümünü kutlamıştı.26 Ağustos'da kurtuluş mücadelemizin en önemli günü,taaruz'un başladığı günün yıl dönümünde ise,yine tarihimizin önemli bir parçası olan Malazgirt'i anmış,Büyük Taaruz'u anmamıştı.Bu da bana göre art niyetliydi.

Yeni Anayasada laiklik olmamalıdır sözü...Bugün laiklik varken,sizin sahte din hocalarınız,Şeyhleriniz İslam'ın kabul etmediği açıklamalar yapıyor,acaba Laiklik olmasa nerelerinden uydurdukları açıklamalar yapacaklar merak konusu.. Namaz kılmayana zulüm, bayanların kıyafetine karışmaktan tutun da,toplumu baskıcı,din dogmalarıyla yöneten bir kurallar sinsilesi içinde yönetmek,prangalarını kırmış bir toplum için ne kadar uygundur sayın İsmail ?.laiklik bu ülkenin çimentosudur.Diğer müslüman ülkelerden bizi ayıran en önemli özellik,devletin laikleştirilmesidir.Bu Türk milletine verilmiş en önemli şereflerden birisidir.

Diğer bir söz Mustafa Kemal'i Çanakkale'de itibarsızlaştırmaya ve kayda değer bir katkısının olmadığını savunan bir söz.'' Çanakkale'deki ordu 5. ordudur. 5. orduda 9 kolordu, 24 de tümen vardı. Bunlardan 19. tümenin komutanı Yarbay Mustafa Kemal'dir''.. Mustafa Kemal Paşa Çanakkale'ye atandığında Yarbay rütbesindeydi evet bu doğru.Ancak savaşın ilerleyen safhalarında,Mustafa Kemal Ağustos ayında tüm kuzey cephesinin komutasını almış,Anafartalar grup komutanlığını almıştır.Yani Kolordu komutanı,yani 14 Tümen'in tek komutanı.O bölgede savaşın en krtik bölgesiydi.Conk bayırı,Arıburnu,Seddülbahir ve niceleri.Buralardaki direniş savaşın kaderini belirlemişti.Bir önceki ''Çanakkale Ruhu'' adlı yazım da ayrıntıları okuyabilirsiniz..Herşeyi bir kenara bırakın,yabancı kaynakların övgü dolu sözleri,Türk tarihindeki kaynakları herşeyi..Be aptal adam,tek bir savaş da başarısız bir komutanı birden bire neden rütbe atlatsınlar ? Sadece bunu bile düşünse gerçeği görecek,ama tarihe at gözlüğü ile bakan herifler bunu göremezler ! İngiliz tarihi kaynaklarda ''Tarihte tek bir tümen komutanı,yanlızca bir savaşın değil,belki de bir Ulus'un kaderini değiştirecek kadar etkili olmuştur'' demiştir..1917 yılında Vahdettin ile Hindenburg ziyaretine giden Mustafa Kemal odaya ''Anafartalar kahramanı'' olarak çağrıldı.Daha kurtuluş savaşı başlamamış veya Yunan izmir'e çıkmamış ha ! Bazı yobazların dikkatini çekerim.. Yüzlerce Türk ve Yabancı kaynak mevcuttur..

Şimdi gelelim Bayanları sahneye çıkartmamasına.. Tarih 5 Aralık 1934 bayanlara seçme ve seçilme hakkının verilme tarihi.Hemde bir çok Avrupa devletlerinden önce özellikle Fransa gibi devletlerden.Hemde bayanların hak talep etmemesine rağmen.Sadece Afet İnan mücadele etti o kadar.Toplu bir mücadele gösterilmemesine rağmen bu haklar verildi.Tarih 29 Mart 2018 bugünün Türkiye'sinde ise kadın hor görülüyor.O zaman bende Sayın İsmail'e bazı saygı değer bayanlarımızın hizmetlerinden bahsedeğim,

Şerife Bacı, Kurtuluş Savaşı'nda İnebolu'da bulunan cephanelerin Ankara'ya götürülmesinde çocuğu ve kağnısıyla yer alırken kış şartları nedeniyle Aralık 1921'de donarak şehit oldu.

Hafız Selman İzbeli: Kastamonu Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Kadınlar Kolu kurucularından ve Kastamonu’da ilk kadın meclisi üyesi, sıkı bir Atatürk hayranı ve kendi deyimiyle bir “Cumhuriyet kadını” idi.

Halide Onbaşı (Halide Edip Adıvar): 1919′da Sultanahmet Meydanı’ndaki mitingde halkı işgallere karşı uyandırmak için yaptığı etkili konuşma yaptı.Milli Mücadele yıllarında ise, hakkında idam kararı çıkartıldı.Kurtuluş savaşında yaralı askerleri tedavi etmiş,savaşa katkı sağlamış,Atatürk'ün en büyük yardımcılarından olmuştur.

Halime Çavuş: Kastamonu'lu Halime Çavuş, uzun yıllar Halim Çavuş zannedildi. Kurtuluş Savaşı’na giderken erkek kılığına girdi, erkek gibi traş oldu, saçını kazıttı ve kimseye kadın olduğunu söylemeden Türk askerinin arasına karıştı.Büyük bir cesaret örneği göstererek,Türk askerlerinin daha candan savaşmasına katkı sağladı.

Tayyar Rahmiye: Adanalı Rahmiye Hanım 9.Tümenin 1920 yılında Fransızlar ile yaptığı muharebeye müfrezesiyle katılmıştı. Başlıca görevi, keşif ve cephe gerisinde kundakçılık yapmaktı.Fransızlarla girilen bir çatışmada, ateş hattında kalan iki arkadaşını korumak için ileriye atıldığında şehit olmuştu.​

Çete Emir Ayşe: Yunan askeri Aydın’a doğru geldiğinde, kocasından kalan tek hatıra elmas küpelerini bozdurup kendine bir tüfek almış ve Yörük Ali Efe’ye katılmıştı.Savaş sonrası Gazi Mustafa Kemal, istasyon Meydanı’nda Çete Emir Ayşe’nin de aralarında bulunduğu kahramanlara İstiklal Madalyası takmıştı.

Kara Fatma ve yüzlercesi var saymakla bitmez... Şimdi sen kendi aklınca Türk kadının ehliyetini mi , mücadelesini mi sorguluyorsun ?

Bu adamın yüzlerce hezeyan dolu açıklaması var,başta 23 Nisan'ın yıl dönümünde meclis'deki konuşmasında Atatürk'ü anmaması ve Büyük Taaruz'un yıl dönümünde sadece Malazgirt'i hatırlaması vs..Hepsini yazmaya kalksam inanın onlarca yazı dizisi hazırlamam lazım..Asıl mesele şu, sayın İsmail sokaktaki sıradan bir vatandaş değil..Akp'yi temsil eden,Akp'nin içindeki bir şahsiyet.Sıradan bir vatandaş olsaydı,şahsi bir kanaat deyip geçebilirdik.Ancak mevzu kurum'u temsil eden bir kişinin açıklaması.Yani bu konuşmalar Ak Part'nin siyasal duruşunuda bağlar.Bu kişi kendini açığa vurmuştur.Aslında Akp'nin ve Erdoğan'ın da görüşleri budur.Ben bu görüşlere ''Atatürk'süz 2023 hedefi'' adını vermiştim.Asıl sorgulanması gereken,düşünülmesi gereken bu adamın görüşlerine,Akp'li diğer bürokratlarda sahip.Asıl mesele bu..

Cafer Darı meselesinde de aynısı yaşandı..Atatürk'ün kurmuş olduğu Meclis'e,Atatürk'ün tesis ettiği demokrasiyi kullanarak,Atatürk tişörtlü bir adama bu zulmü reva göreceksin...Polis hakkında soruşturma başlatılmış durumda..Hiç ummasamda inşallah bir daha böyle görüntüler yaşanmaz..Çünkü bu millet Mustafa Kemal'e çok şey borçlu.

Çok kısa gündemdeki diğer gelişmelere bakalım..

Geçtiğimiz günlerde Mehmet Şimşek enflasyon oranlarının %10'un üstüne çıktığını söylemişti.Ancak Reis'den bir uyarı geldi,hop çark etti ama olur mu ben öyle demek istemedim,ülkede ekonomi çok iyi büyümemiz tüm hızıyla devam ediyor dedi.Resmen aklımızla alay ediyorlar.Bende soruyorum madem ekonomi iyi,büyüme var çok basit soru.Ülkede ki işsizlik oranları niye artıyor ? Az biraz ekonomiden anlayan bir insan büyüme olursa,istihdam'da artar ve dolayısıyla işsizliğin azalacağını bilir.

Menbiç'e asker yığınağı yapan Abd.. Bundan 2 ay önce Menbiç'de Abd askerlerinin yığınak yapacağı ile ilgili bir tweet paylaşmıştım.Görünen bir olaydı zaten böbürlenmek için yazmıyorum...Peki ama Türkiye ne yapacak ? Burası Afrin'e benzemiyor,çok stratejik bir nokta.Tabii ki Türk ordusu isterse,istediği her yeri düm düz edecek kudrete sahiptir.Ancak önce mutlaka siyasal yaptırımlar şart..Hatta İncirlik kartı bile kullanılabilir..Askeri seçenek en son atılacak adım olur.Aksi takdir de dünya'nın gözünde işgalci bir duruma düşeriz.Böyle bir sonucu düşünmek dahi istemiyorum. Tillerson'a verilen tavizler,ilerleyen süreçlerde başımıza çok dert açacak.Zira Tillerson ziyaretinde kapalı kapılar ardında Menbiç'den çekilin,bizde size ve İsrail'e Kıbrıs'da petrol arama hakkı verelim dendi mi ? Bu soru en çok merak ettiğim soru.

Son olarak İsrail'in Filistin'deki sivil katliamlarına değinmek istiyorum.. Bu konu çok fazla basın da yer almadı.Geçtiğimiz gün 15 şehit ve binlerce yaralı oldu.. Benim hep söylediğim Ümmet birliği olmaz,Türk birliği olur.Türk birliği,İslam ümmeti'nin ağabeyidir..İslam ancak Türk birliği çatısı altında birleşir.Türkiye dışındaki,diğer müslüman ülkelerin çoğunun İstiklal'i yok,dışa bağımlı,emperyal kuvvetlerin emrinde olan ülkeler.Bu ülkeler bağımsız karar veremediğinden dolayı bu birliğin kurulması ne kadar mantıklı olabilir ?.Ancak tamamı müslüman olan ve emperyal kuvvetlerin etkisinde olmayan Türk dünyasının birleşmesi ve Türk birliği'nin kurulması,Türklerin müslüman devletlerin hamisi olması, İslam ülkeleri açısından en büyük güvence kaynağı olur..Atatürk vefat etmeseydi,hedefi bu olacaktı ve bu hedefini 1940'lı yıllarda gerçekleştirecekti.Ölümünün hızlandırılmasındaki sebep buydu ve Avrupa bundan rahatsızlık duydu.. Ülkemizde ise bazı örgütler protesto yürüyüşü gerçekleştirdiler..Sabahtan Akşama kadar her gün yürüseniz de bu iş hallolmaz..Tek çare Türk Birliğidir,onun dışında bir çare yoktur..

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..

 

 

Twitter adresim ; https://twitter.com/Karatoprak_ygt

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; YİĞİT KARATOPRAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
BİR HUKUK REFORMU ÖNERİSİ... Politika 17.02.2020
"Seçim İttifakları", Küçük partileri "Küçültüyor" ! Politika 16.02.2020
Siyasetteki TSK Korkusu Politika 15.02.2020
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 13.02.2020
ÇALGÜNER, KILIÇDAROĞLU'NA "DEVLET AYAĞINI" SORDU ! Politika 12.02.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Atatürk aşığı adam 31.03.2018

Harika bir yazı olmuş kardeşim.Kelimesi kelimesine katılıyor ve seni tebrik ediyorum.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.