ÇUBUKLU İLE PARÇALI FORMADAN AY YILDIZA SELAM OLSUN

ÇUBUKLU FORMADAN METİN OKTAYA, PARÇALI FORMADAN CAN BARTUYA SELAM OLSUN!

Türkiyenin en büyük iki takımının derbi haftası geldi sonunda. Futbolun bahis masalarında, futbolcuların alkol masalarında meze olduğu bu günlerde kazanmak için 3 puan yetecek mi şimdi bizlere?

1969 yılında Jübile maçında Galatasarayın ve Türkiyenin taçsız kıralı Metin Oktay ''ŞEREF DUYARIM'' deyip giydi Fener formasını. Fenerbahçenin değişmez abidesi Sinyor Can Bartu ''O şeref bize ait deyip terletti parçalı Cimbom formasını. Futbolcu olmanın yolu adamlıktan geçiyordu o yıllarda. Delikanlı eller alkışlardı sahada mücadele veren takımları. Kirlenmemiş sözler süslerdi haykırışlarımızı. Ne çakı atılırdı sahaya, ne ses bombaları. 

Kim attı şimdi bizi bu ahlaksızlık batağına? Melo ile Volkandan kahraman yaratmaya çalışan zihniyeti kim doldurdu statlarımıza. En ahlaksız futbolcuların arkasında durmayı kim  öğretti bizlere? Ailesi ile güven içinde futbol izleme ihtimalini kim bitirdi bu ülkenin? +18 muhabbetin döndüğü maç sonrası yorum programlarını kim peydahldı televizyon kanallarımıza?  

Bu hafta büyük derbi var beyler. Bırakın kimin kazanacağını, bırakın iddaa kime kaç oran veriyor safsatasını. Bu hafta Fener Galatasaray derbisinden daha önemli bir derbi daha var bu ülkede. Hilal ile haçın derbisi. Mehmet ile hevallerin derbisi. bozkurt ile çakalların derbisi. Hak ile Allahsızın debisi. Düşman yüce Kuran-ı Kerime bile bomba tuzaklayıp askerimi şehit ederken, kanınız kuruduysa haydi sizde edin rakibe bildiğiniz bütün küfürleri. Yakın stadı, yiyin birbirinizi. Yada armayı hakkıyla taşımış Metin Oktay ile Can Bartu gibi kucaklayın birbirinizi. Omuz omuza izleyin maçı. Kırmızıyla laciverte ortak yanınız sarının ışığı aydınlatsın kararmış yüreklerimizi. Birlikteliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde utandırmayın cennetteki forvetlerimizi!!! #BurhanSarı


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Ruhun Şad Olsun Reis! Politika 25.03.2019
Fırat'tan Doğan Kalkan Şiir 17.01.2018
Kudüs Türkün Davasıdır Elbet Şiir 20.12.2017
Neden KUDÜS? Politika 09.12.2017
DİP NOT Sosyal 30.03.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Hem Sana, Hem Bana Yaşam 11.10.2019
SÜKÛNETİN SESİ Yaşam 10.10.2019
Bu Yolculuk Nereye?! Yaşam 06.10.2019
Terk Ettik Yaşam 03.10.2019
Bize Böyle Adamlar Lazım Yaşam 30.09.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

FENERBAHÇE 14.03.2018

Tebrikler. İzninle paylaşıyorum. Çok anlamlı olmuş....

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.