EYLEMSİZ DOÇENT SADECE BAHÇELİ Mİ?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, “Biz cumhur dedik, buyurun siz de ittifak kurun ve adına cümbüş deyin” sözleri üzerine İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyasi literatürümüze yeni bir kavramı hediye etti.

Sayın Akşener, açıklamasında, “Sayın Bahçeli sürekli insanlara neler yapmaları gerektiğini söyler ama kendisi de eylemsiz doçent olarak hayata devam eder” dedi.

Peki eylemsiz doçent ne demek. Sayın Akşener bununla neyi kast etti?

Eylemsiz doçent tabirini aslında Sayın Akşener, açıkladı. Eylemsiz doçent, sürekli insanlara neler yapmaları gerektiğini söyleyen, ancak kendisi hiçbir sorumluluk almayan kişilere deniyor.

Bunu amiyene tabirle ifade edecek olursak, okeydeki yancılara benzetebiliriz.

Eylemsiz doçent sadece Sayın Bahçeli mi?

Maalesef ülkemizde, eylemsiz doçentler çok sayıda mevcut. Hiçbir sorumluluk almadan, ona buna akıl veren insan sayısı her alanda var.

Siyasette, sanatta, sporda, eğitimde, adalette…

Hatırlarsanız, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında kısa süre önce bir polemik yaşanmıştı. Darbeye karşı mücadele eden sivil vatandaşların yargıdan muaf tutulmasına yönelik yasa çalışmasını Sayın Abdullah Gül eleştirmişti. Bunun üzerine Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Gül’ü üstü örtülü bir şekilde eleştirmişti. Aslında o eleştirinin vardığı nokta da, Sayın Gül’ün eylemsiz doçent olmasına yönelik bir eleştiriydi.

Sayın Erdoğan, Sayın Gül’ü, pek çok olay olduğunda sesini çıkarmadığı halde, Ak Parti’ye yönelik bir eleştiride yorumda bulunmasına çok içerlemiş ve bunun üzerine “Yazıklar olsun!” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Eylemsiz doçentlik kötü bir şey midir?

Sayın Akşener’in açıklamalarından sonra, pek de iyi bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Hükümet, yardımcı doçentliği kaldırmışken, eylemsiz doçentliğe de bir düzenleme yapar herhalde…

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
İYİ PARTİ, CUMHUR İTTİFAKINA GİRERSE… Politika 06.03.2018
ÖLÜM ACISIYLA DALGA GEÇMEK Genel 24.02.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ŞEHİR PLANCILARI ODASI BAŞKANI  KİMİ KINIYOR ?! Politika 18.03.2019
ASIL BEKA: EKONOMİ Politika 10.03.2019
Komplo Teorisi Politika 09.03.2019
Beka mı, “Zeka” mı? Politika 07.03.2019
Neden Tanzim Satışı ? Politika 06.03.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Samuel Stephen 02.03.2018

Böbrek almak mı istiyorsunuz yoksa böbrekinizi mi satmak istiyorsunuz? Mali yıkım nedeniyle böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı arıyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman bugün bize ulaşın, size birinci sınıf tıbbi tedavide uzmanlaştığımız Böbreğiniz için iyi miktarda para teklif edeceğiz Kalp Cerrahisi, Kanser Bakımı, Spinal füzyon cerrahisi, sleeve mastektomi ameliyatı ve diğer büyük ameliyatlar gibi. Şu anda bize ulaşın: (samuelstephen1009@gmail.com). Saygılarımla

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.