MİLLİ İTTİFAK MI ? SANDIK İTTİFAKI MI ?

İşlerimin yoğunluğundan dolayı yazılarıma ara vermiştim.Yeniden okuyucularımı en derin hürmet ve muhabbetle selamlarım.

Yazıma geçmeden önce,rahatsız olduğum bir konuyu belirtmek isterim.Geçtiğimiz günlerde Chp kurultayında talihsiz bir seçim yaşadık.Seçim sonucu kesinlikle Chp ve Ulusalcı tabanı tatmin eder nitelikten çok uzaktı.Kurultay,Kılıçdaroğlunu seçerek aslında Erdoğan'ın önünü açmış oldu.Bu konuda paragraflarca yazı yazabilirim,ancak bu konuyu şimdilik geçeceğim..Ayrıca Atatürkçü çevrenin de,kendiyle hesaplaşma zamanı geldi.Gerçek Atatürkçülerin,sahte Atatürkçülerden ayrılması şart.Sosyal medya da her dakika Atatürk paylaşımları yapmakla Atatürkçü olunmaz.Bu kişilerin son günlerdeki tavırlarından hiç hoşnut olmadığımı belirtirim..Artık yazıma geçelim..

Gündem yine her zaman ki gibi yoğun.Ancak benim bugün bahsedeceğim konu,Akp ve Mhp'nin ittifakı gibi gözükse de,aslında bu konu sadece merkezimi oluşturacak.Yani tüm konular aslında bu ana merkezden yürütülüyor.

Milli İttifak nedir ? Milli ittifak,Milli değerlere bağlı,Ulusalcı merkezli,Ulusal değerleri korumaya ve kollamaya yönelik oluşturulan bir ittifaktır.Peki Sayın Cumhurbaşkanı Milli değerleri koruyabilir mi ? ''Her türlü milliyetçiliği ayaklarımız altında ezeceğiz'' ''İki ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyorda'' ''Ya laik olacaksın yada Müslüman'' ''Türkçülük Irkçılıktır'' ve daha çok fazla..En son Kadir Mısıroğlunu ziyaret etti.Kadir Mısıroğlunu da bu ittifaka sokma niyeti var galiba ! Kadir Mısıroğlu ''Keşke Yunan galip gelseydi '' sözünü söylemiş bir delidir.Bu sözü söyleyen biriyle birlikte poz vermek ne kadar Milli olabilir ki ?.Bu sözü savunanlar şöyle diyor ''Kadir Mısıroğlunun bu sözü söyleme sebebi Yunan kazansaydı bu devrimlerin hiç birini yapamazdı ''.Yunan kazansaydı,bu devrimlerin hepsini yapmak şöyle dursun,senin camiin de ezan bile okutmayacaklardı.Ege bölgesi komple hristiyan olacaktı.İstanbul ortak bir idare tarafından yönetilecekti.Anadolu Milleti belki kendini kurtarırdı ama,Türkiye'nin toprakları şu an olandan çok daha az olacaktı.Bu konu tüm tarihçilerin ortak görüşüdür.Tabii kafasına fes takanlar hariç.Ayrıca fes'in kökeni de Yunandan gelmektedir.Yunanlılar eskiden bu başlığı kafasına takardı.Bizans döneminden kalma bir gelenektir.Keşke Yunan kazansaydı diyen bir kişi'nin kafasına niye bu fes'i geçirdiği çok daha açık bir şekilde anlaşılmalıdır.İlaveten Kadir Mısıroğlu'nun eş tarafı zaten sabetaydır.Bunu çok önceden açıklamıştım zaten..

Gelelim sayın Bahçeliye..Sayın Bahçeli,bundan 1-2 sene evveliyatına kadar,Cumhurbaşkanına her türlü hakaretler,her türlü sert eleştiriler ile yüklenen sayın Bahçeli..15 Temmuz'dan sonra Erdoğan'ın milletvekili pozisyonuna geldi.15 Temmuz Türk milletinin büyük bir zaferidir.Ben hep bunu söyledim.Ancak 15 Temmuz Tayyip Erdoğan ile özdeşleşemez.15 temmuz bir halk zaferidir,ancak devlet zaferi değildir.Zaten bu millet sokağa çıkmaya çok önceden başladı ve neticesini alacaktı.İlaveten bu millet Fetö gibi şerefsiz hainlerin,Emperyal kuvvetlerin egemenliğine zaten girmez,giremez.Millet şu anda aslına döndü ve yeniden demokrasiye sahip çıktı.Yani iş oldu ve bitti.Peki şu anda hâlâ nedir Tayyip Erdoğan sevgin ? Kaybettiğin milliyetçi oyları,muhafazakar oylar ile kapatma derdine mi düştün ? Bunların ittifakı işte böyle bir ittfaktır..Bu ittifak MİLLİ İTTİFAK DEĞİL,OLSA OLSA SANDIK İTTİFAKI OLUR..

Yazımın başında bir şey söylemiştim.Bu ittifak tartışmaların merkezi.Son zamanlarda Osmanlı dizileri artış gösterdi.Bu da bu ittifak ile bağlantılı.Aslında asıl büyük hedef,''Atatürk'süz 2023 Hedefi''..

Osmanlı dizileri son zamanlarda artış gösterdi.Elbette Osmanlı'da tüm Türk devletleri gibi,benim ecdadım ve geçmişim saygım sonsuzdur.Ancak bu dizilerin gerçek ile ne kadar alakası var ? Zaten izlenme oranları o kadar düşük ki,bu benim tezimi destekler nitelikte.Ben bu dizilerin artışında art niyet aramaktayım.

Payitaht Abdülhamid..Kimilerine göre Kızılsultan,kimilerine göre Ulu hakan..Ancak bana göre ikiside değil..Sultan 2.Abdülhamid zor bir zaman da padişah olmuş,ancak ülkeyi dış mihraklardan ve iç politika da yaptığı yanlışlardan dolayı Osmanlıyı harab etmiş bir padişahtır.Ancak diziyi yapanlar zaten akraba..Bunların objektif değerlendirme yapması ne kadar mümkün olabilir ? Madem Sultan 2.Abdülhamid o kadar büyük bir padişahtı ki,2 milyon metre kare toprak nasıl kaybedildi ? (Kıbrıs 98.000 altına İngilizlere satıldı,Mısır,Tunus,Sudan,Kıbrıs,Girit,Romanya,Bulgaristan ve bütün Balkanlar,Doğu Anadoluda bazı iller) nasıl kaybedildi.Sadece o dönemin şartları ile mi bakacağız.Hadi o dönemin şartları ile kaybedildi diyelim,kendi ülkende Türkleri,kahir ekseriyeti Türk vatan da Türk milletini İstanbul'da bir çok bölge dahil sokmayarak,kendi vatanımızda esir olduk.12.000 Ulusalcı hapislere atıldı,yüzlerce yazar,şair edebiyatçı hapislere atıldı.Bunuda mı dönemin şartları ile değerlendireceğiz.Masonlardan,Rothschild başta olmak üzere,iki kere borç alındı toplam 10 milyon altın ve bu borçlar Lozan'da krediye bağlanarak 1948'e kadar ödendi bunudamı dönemin şartları ile değerlendireğiz.Alman Kralı Wilhem'in koluna girerek,İngiltere'de kapaklara konu oldu bunudamı dönemin şartlarıyla göreceğiz.Mehmet Akif,Rıza Tevfik ve daha yüzlerce yazarın kendisiyle ilgili şiirleri ve bir çoğu da özür dahi dilemedi,bu şiirleri görmezden mi gelelim.İçki fabrikalarına girmeyeceğim dahi Sultanı sevenleri üzmemek adına.Daha yüzlerce hatası var..Ancak tabii ki doğruları da var.Demir yolundan tutunda,hastaneler,medreseler yaptırmış,ülkenin alt yapısını hazırlamış.Hafiye teşkilatını kurdurmuş.Petrol haritasını çıkarmış,ancak koruyamamış.Bu gerçekleri eğrisi ve doğrusuyla ancak objektif bir dizi de yayınlatabilirsiniz..

Ulusalcı kesim Abdülhamit'i Jöntürk devrimi ile indirdi.Darbenin içinde asla masonlar ve dış destekli güçler yoktu.2.Abdülhamit hiç direnmedi.Belkide en iyisini yaptı zira iç savaş çıksın istemedi.Enver 1912'den sonra sapıttı.Devlet içine masonları,ordu içine Almanları işte o zaman soktu.Ancak ilk başta değil.İlk baştaki devrim has Ulusalcıların devrimidir.

Gelelim Kut-ül amare dizisine..Kut-ül amare bana göre bir zafer değildir.Zafer iki ordunun karşı karşıya gelip kazanan tarafın düşmanı perişan etmesi anlamına gelir.Ancak bu savaşdan aylar sonra İngilizler bölgeyi ele geçirmişlerdir.Teknolojik gelişmeleri ile beraber Osmanlı ordusunu perişan etmişlerdir.O bölgedeki zafer Selman-ı Pak harbidir ve Nureddin Paşa komuta etmiştir.Nureddin Paşa bildiğim kadarı ile Enver Paşa'nın da akrabasıdır.Kurtuluş mücadelesinde ise,Mustafa Kemal Paşa'nın ordusuna katılmıştır.Bu savaşın asıl sebebi,Yahudilerin İngilizleri kışkırtarak,Filistin için bizim adımıza savaşın çağrısıdır.Ancak bu sadece görünen sebeptir.Görünmeyen sebep ise,İngilizlerin Musul ve çevresindeki petrol rezervlerini ele geçirme çabasıdır.Diyorlar ki,Mustafa Kemal Paşa zamanında bu savaş zafer olarak anılırdı.Mustafa Kemal Paşa bu savaşın zafer olmadığını daha sonradan öğrendi.Diyorlar ki,binlerce İngiliz askeri esir alındı.Olabilir,binlerce askerin esir alınması demek,bu savaşın zafer olması demek değildir.Türk tarihinde son 300 yılda iki büyük zaferimiz vardır.Birincisi Çanakkale harbi,ikinicisi ise 30 Ağustos Kurtuluş harbi.Çanakkale harbi sonunda İngilizler İstanbul'u aldı ama,masa başında aldılar.Mondros'da İstanbul teslim edildi.Kut-ül amare savaşından sonra o bölge masa başında değil,yine savaş meydanında malesef kaybedildi.Yani zafer tanımını çok iyi yapmak lazım gelir.

Hükümet önce ne yaptı,Meclis'i ele geçirdi,sonra Tsk'yı ele geçirdi,sonra tüm yargıyı ve tüm devlet mekanizmalarını.Şimdi ise halkın ideolojisiyle oynama vakti geldi.Önce Milli Eğitim müfredatını değiştirerek,halkın eğitim sistemini değiştirmek istediler,şu anda ise,bu tür diziler ile halkın tarihi algısını değiştirmek istiyorlar.Amaç Atatürk'ü,Cumhuriyet'i ve Laiklik ilkesini temelden sarsmaktır.

Yakın bir zaman da ise,Fatih dizisi başlayacak.O dizide eminim ki tarihi gerçeklerden çok uzak bir dizi olacak.Örneğin Kuran-ı Kerim de bir çok ayet de masum bir insanı öldürmenin çok büyük günah olduğu yazar.Ancak Fatih Sultan Mehmet,getirmiş olduğu kardeş katliyle birlikte Kur-an hükmünü hiçe sayıp,kendi kanunu getirerek din ile devlet meselesini birbirinden ayırmıştır.O zaman Fatih ilk laik müslüman liderdir..Bu iddiaları Türkiye'de dile getiren olmaz şu anda bunlar henüz konuşulmadı.Ancak zamanı gelince Türkiye bu tabularıda aşar..

Son olarak Afrin harekatında hayatını kaybeden,şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize de acil şifalar diliyorum.Allah Türk Ordusunu Afrin'de muzaffer kılsın İnşallah.

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..

 

Twitter adresim ; https://twitter.com/Karatoprak_ygt

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; GERÇEK TÜRKİYE

 

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
MUHARREM İNCE "FİDYE SİYASETİ" Mİ YAPIYOR ? ! Politika 03.08.2020
CHP'NİN “İDEOLOJİ KURULTAYINA” İHTİYACI VAR. Politika 24.07.2020
Dünyayı Cennete Çevirmeye Ne Dersiniz? Politika 22.07.2020
Siyasi Misyoner Politika 13.07.2020
Şişli`de Komşu Masa EL oldu Politika 12.07.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

beyaz 01.03.2018

CHP kurultayında kılıçtaroğlu'nun seçilmesinin Erdoğan'ın önünü açacağı tezinizi nasıl açıklıyorsunuz doğrusu merak ettim. yazınızın tek mantıklı cümlesi bu. Bence de daha çok okumalısınız.

R. R 23.02.2018

Kuyruk acısı var azizim Kadehimi (Haşa) Tanrı Mustafa Kemale kaldırıyorum diyen, Türk (Arap, kürt, Bosnak, zaza vs) milleti ile İslamın bağını koparmak isteyen bir güruh tarih bilmediği için değil inancın gereği kemalistlik için bunu yapmaya mecbur... Yoksa bu yazıyı yazan insan okuma yazma biliyor demektir sadece inanmak istediğini yazıyor o kadar... Bu milletin bu kesimini şimdilerde çok iyi anladım ne yapsak da sonuç alamayacağız... Midem bulanıyor!

Cüneyt 23.02.2018

Üstad tekrardan hoş geldin.Uzun bir aradan sonra süper bir yazı ile döndün.Çok sağolasın.

Kemal Sancak 23.02.2018

Umarım tarihi perspektif sunduğunuz konular ile ilgili kaynaklarınız vardır.Yoksa yaptığınız büyük vebal.Kut-ül amare nasıl zafer olmaz ? Çanakkale savaşıda mı size göre zafer değil o zaman.Sultan 2.Abdülhamit ile ilgili de söylediklerinize katılmıyorum.Daha çok okumalısınız.

Mustafa Karaaslan 23.02.2018

Eline,emeğine sağlık

Sertan_Atatürkçü 23.02.2018

Harika bir yazı kaleminize sağlık.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.