TAKİYYE GÖLGESİNDE FETÖ/İKTİDAR BULUŞMASI -1-

28 Şubat sürecinin kabus gibi günleriydi. Tam o günlerde başörtü yasağı gemi azıya almış biçimde hortlamıştı. Marmara İlahiyat’ta yasağın başlayacağı konuşuluyordu. Herkes oraya bakarken yasak Samsun İlahiyat’ta patlamıştı. Söylenen oydu ki, Samsun’da denenecek, kırılma orada yaşanacak ve ardından Marmara İlahiyatla başlayıp tüm Türkiye’ye yaygınlaştırılarak İlahiyat Fakültelerinde başörtüsü yasağı genelleştirilecekti.

Arkadaşlarla birlikte organize olduk. OMÜ İlahiyat önündeydik. Öğrenciler derse girmiyor biz siviller gün boyu öğrencilerle birlikte direnişe destek veriyorduk. Sınıflarda ders saatlerinde bir tanecik numunelik olsun öğrenci yoktu. Direniş sağlamdı. Herkes gergindi. Diğer illerden olduğu gibi Marmara İlahiyat’ta Samsun’dan sonra sıranın kendilerine geleceğini bildiklerinden kafileler halinde direnişe destek vermeye koşuyorlardı. Tam o günlerde FETTOŞ denilen itin fetvası gündeme bomba gibi düştü. İt eniği kendisine bağlı olan kızların başlarını açarak sınıflara girmelerini istiyordu. Cehaletlerinin bir sonucu olarak Allah’ı değil FETTOŞ denilen köpeği rabb edinen kızlar başlarını açıp derslere girdiler.

Direniş ağır bir darbe yemişti. Başları dik duran öğrencilerin yerini omuzları çökük, başları önünde yiğitler almıştı. Samsun’da kırılan direniş dalga dalga tüm Türkiye’ye yayıldı. İlahiyatlarda da “başörtüsü yasağı” başlamıştı.

FETTOŞ bunu her zaman yaptı. Bağlılarına belli olmamalı için gerekirse alkol almalarını istedi. Zevk almadan gayrimeşru cinsel beraberliklerin mübah olmasına bile fetva vermişti. Şia ekolünün en belirgin fıkhı olan takiyyeyi dibine köküne dalına budağına kadar kullanmıştı FETTOŞ. Ve Allah’dan daha fazla FETTOŞ’a iman edenler bir yandan Şia’ya söverlerken öte taraftan Şia’yı gölgede bırakacak bir takiyye fıkhı uygulamıştı.

Ancak gün geldiğinde yolun tükenmesiyle takiyye fıkhı uygulaması ağır bir gürültüyle çöktü. Yağmur yağmış ve takiyye makyajı dökülmüştü. Bilinen deyimle, takke düşmüş kel görünmüştü. Çırpındılar. Nitekim 15 Temmuz 2016’da taktik değiştirmeye kalktılar. Vahşice yüzlerce cana kıydılar. Hiç acımadılar. Din adına takiyyeden başka bir şey bilmemişlerdi. Önlerine çıkan ilk öldürme fıkhına sarıldılar.

Onyıllar boyu Allah’a rağmen üretilen dine iman edip amel edenler, Allah’a meydan okumanın bugünlerde bedelini zillet olarak ödüyorlar. Yersiz yuvasız nerede kendilerine hayat sağlayacak gıda kırıntısı bulsa oraya göçebe gibi konuşlanan haşereleri andırıyorlar. Evleri, barkları, gelecekleri, vatanları yok. Vatan diye bildikleri yerde yaşamalarına rağmen vatansızlığı yaşıyorlar iliklerine kadar.

Önlerinde iki seçenek var. Ya yabancısı oldukları, FETTOŞ tarafından kendilerinden saklanan sahih İslam’ı öğrenerek iman edecekler yahut bugüne kadar yaşadıkları hayata en yakın bozuk semavi dinlerden birine kapağı atacaklar. Üçüncü şıkları kalmadı.

“Takiyye” başlığı altında FETTOŞ’un şahsında FETÖ yapılanması ve sürecini işledim bu yazıda. İnşaAllah ikinci yazıda yine aynı başlık altında iktidar uygulamaları ile buluştukları noktayı ele alalım.

Selam, selamet ve dua ile….


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BİZİM İSLAMCILARIN DİZİ BUNAMALIĞI Genel 20.02.2018
TAKİYYE GÖLGESİNDE FETÖ/İKTİDAR BULUŞMASI -2- Genel 19.02.2018
YOLSUZLUK HIRSIZLIK DEĞİLDİR (Mİ) Genel 16.02.2018
STK/DTK – MUHALEFET/TERÖR Genel 13.02.2018
KANDIRILMAYA MÜSAİTLİK Politika 11.02.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Ümmetin kafası neden karıştı? (10) Genel 17.05.2019
Ümmetin kafası neden karıştı? (9) Genel 11.05.2019
Ümmetin kafası neden karıştı? (8) Genel 10.05.2019
Merhaba Yazarport Ailesi, Yeniden Aranızdayım Genel 09.05.2019
BU ÇAĞ KİMİN? Genel 08.05.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.