MAZİME DÜŞÜLEN KISA BİR NOT

Kocaeli'deki eski Milli Gençlik Vakfı (MGV) başkanlarından sayın Ömer Esastürk ağabeyin telefonla arayıp davet etmesi sonucu dua etmek üzere 21 Ocak 2018 Pazar günü sabah namazında Yalı Camii’nde buluştuk. Yanımda davadaşım Mahmut Kıldize de vardı. Asıl ekâbir Orhan Camii’nde toplanmış. Bana eski MGV’lileri çağırdıklarını söylenmişti. Namazdan sonraki saatlerde Başbakan danışmanı Mustafa Şen de geldi. Cami çıkışı ayaküstü yaptığı bir değerlendirmede partilerin oranlarını söylerken Saadet Partisi’ne 0, 7 deyince, aklıma bir soru geldi. Bu aslında soru değil “sorgu” idi. Ayaküstü söz konusu olan bu ricamı büyük bir nezaketle karşıladı.

Sordum: “Mustafa bey, Saadetliler çıkar peşinde olsalardı başkalarından daha ziyade onlar Ak Parti’den menfaat elde edebilirlerdi. Hükümete rağmen gelmemeleri onların davalarında samimi olduklarını gösteriyor. Gelmeyişlerini eleştirebilirsiniz; fakat bu samimi oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Sizce Ak Parti içinde 0,7 oranında samimi insan var mıdır?” diye sordum.

Bana katılmadığını, çok daha büyük oranda samimi insanların olduğunu söyledi. Ben de dedim ki: “O zaman o samimilerden oluşan çok gizli bir istihbarat ağı kurun bakalım ne kadarı samimiler.” Menfaatçiler, yalakalar, hainler böylece tespit edilsin diye. Bu sorgudan hoşlanmamıştı… Temiz yüzlü ve iyi niyetli olduğuna inandığım MGV kökenli bu adama ayaküstü bu kadar yeterdi…

Çaba içinde faydalı oluyorsanız elbette bunun manevi karşılığı gibi sizi hayatta ve ayakta tutacak maddi bir karşılığı da olmalıdır. Fakat bu karşılık faydanızın boyunu geçmeyecek. Hak etmediğiniz boyutta kazandırmayacak. Politikacı asla bir tüccar kadar kazanamamalıdır. Partilerin paraşütle indirdikleri değil, halkın sevdiği kişiler parti delegeleri olmalıdırlar. Partilerin güvenilir, dikkatli, samimi, sağlam ama gizli istihbaratçıları olmalıdır. Seçime giderken böyle bir süreçte stratejik noktalarda bulunup da puan kaybettirenleri görevden alacaksın. Ben Milli Görüşlüyüm. Doğru bildiğimi söyler eğri gördüğümde gözünün yaşına bakmam.

Haksızlık KİMDEN gelirse gelsin,

KİME YÖNELİK olursa olsun,

DAİMA MAZLUMUN YANINDA ve ZALİME KARŞI olmalıyız…


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BİR SAVUNMA YAZISI (14) Genel 26.06.2020
BİR SAVUNMA YAZISI (13) Genel 25.06.2020
BİR SAVUNMA YAZISI (12) Genel 24.06.2020
BİR SAVUNMA YAZISI (11) Genel 15.06.2020
BİR SAVUNMA YAZISI (10) Genel 14.06.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şişli`de Komşu Masa EL oldu Politika 12.07.2020
YCHP'Lİ NİHAT YEŞİL'E KIDEMLİ SORULAR !! Politika 20.06.2020
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
"KRİPTO FETÖ VİRÜSÜ" ve FETÖ'YE GEBE KALAN VESAYETCİLER !! Politika 12.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020