GENEL BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE DOĞRU CHP…

 

 

Siyasi partiler bir tüzüğü ve programı olan ülkeyi yönetmeye talip kurumsal yapılardır. STK gelince kendilerince gerçekleştirilmesi gerekli görülen bir amaca hizmet etmek üzere kurulmuş ticari bir amaç gütmeyen yasal örgütlerdir.  STK’lar amacıyla kendi faaliyet alanını sınırlarken siyasi partilerde böyle bir sınırlama yoktur. Ülkenin çözüm bekleyen her konusuna ilgi göstermek zorundadır.

 

 

Tüzüğü ve programına ilgi duyanlar, kendilerini ifade edebileceğini düşünenlerin üye olduğu bu kurumsal yapılara her türden insan seçmen olarak oy verebilir burada bir engel yoktur. Aynı zamanda CHP’ye yoldan geçen herkes aidatını ödemek kaydıyla üye olabilir!!! İşte esas sıkıntıda burada başlıyor. SOSYAL DEMOKRAT bir partiye yoldan geçen herkes değil, partinin belirlediği Tüzük ve Programına esasta duygu ve düşüncelerinde uygun hareket ettiği test edilenlerin GEÇİCİ BİR ÜYELİKTEN SONRA esas üye yapılmış olması gerekir.

 

Ülkemizde ki seçmenin %80 “MUHAFAZAKÂR” karakterde oluşu, ülke yönetime aday olan Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) İstanbul İl Başkanlığına Sayın Canan KAFTANCIOĞLU'nun seçilmesi, 2019 da yapılacak seçimleri Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) kazanma noktasında Sayın Canan KAFTANCIOĞLU ve değerli eşinin Twitter hesaplarında paylaştıkları bir kısım Tweetleri engel olarak görmektedir. Gördüğüm kadarıyla bu hususta diğer siyasi oluşumlardan daha ziyade Cumhuriyet Halk Partisi içinde mevcut yönetime muhalefet edenlerden olumsuz tepkiler gelmektedir.

 

CHP’nin 2019 seçimlerini kazanabilmesinin yolu ve yöntemi nedir esas tartışılması gereken budur.

Muhafazakârlaşarak mı seçim kazanırız yoksa sosyal demokratlaşarak mı? Ben sosyal demokratlaşarak seçim kazanacağımıza inanıyorum. Canan KAFTANCIOĞLU’nun 6-7 sene önce atığı iddia edilen Tweetleri savcının bu gün

soruşturma konusu yapmış olması bir yerlerden siyasi talimat aldığı şeklinde yorumların yapılmasına zemin hazırlamıştır.

 

Tüm kamuoyunun bildiği yazılı, görsel ve işitsel medyanın gündemine oturan Mustafa SARIGÜL hakkında da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olduğunda da buna benzer girişimlerin olduğunu biliyorum. Bu tür gelişmeler seçmen üstünde seçimleri kazanmak adına hileyle yönlendirme yapmak gayesiyle gündeme getirildiğine inanmaktayım.

Not: Aktif siyasette belirli yerlere gelmek isteyenlerin attıkları her adıma dikkat etmeleri gerekmektedir. Toplum mühendisleri tarafından bırakın gerçekleri gerçek olmayanlar üzerinden dahi seçmenler yönlendirilebilmektedir.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 13.02.2020
"GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER" Felsefe 11.12.2018
DİN OLMALI MI? Politika 09.12.2018
ÖZTÜRK YILMAZLAR BİTMEZ Politika 25.11.2018
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 23.12.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Kirli Oyun Düzeni Politika 27.02.2020
Bakış Açısı Politika 25.02.2020
BİR HUKUK REFORMU ÖNERİSİ... Politika 17.02.2020
"Seçim İttifakları", Küçük partileri "Küçültüyor" ! Politika 16.02.2020
Siyasetteki TSK Korkusu Politika 15.02.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Haluk Renda 20.01.2018

YERİNDE BİR YAZI OLDU

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.