SOL’A ALTERNATİF ŞART

        Geçtiğimiz günlerde hepimizin şahit olduğu bir olay yaşadık.Ne yazık ki bu olay,Atatürk’ün biz gençlere söylediği ‘’Benim iki büyük eserim var.Biri Türkiye Cumhuriyet’i diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’’ diye belirtmiş olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde yaşandı.Hepinizin bildiği Canan Kaftancıoğlu olayı.Olay sadece bu kadar değil elbette.Bugün Cumhurbaşkanı parti toplantısında bu olayı adeta siyaset malzemesi haline getirip,Chp’ye,Chp tabanına en ağır ifadelerle yüklenmiştir.Yani sözü söyleyen Canan hanım bir kere yandı,hakarete uğrayan Cumhurbaşkanı ve Ak parti seçmeni bir kere yandı,biz ise iki kere yandık ve kavrulduk.Zira biz Ulusalcı tabanı hem Canan hanımı seçenler ve Canan hanım üzdü,hemde sayın Erdoğan parti konuşmasında üzdü.Olan yine benim cefakar Chp’li seçmenime oldu.

 

Canan Kaftancıoğlu..Kimin tanıdığı,ne hizmet etmiş,kime hizmet etmiş,geçmişi nedir hiç bilgim yok.Havadan zembille mi indi,yoksa Kılıçdaroğlu’nun demokrasiyi hiçe sayarak,oy verenlere baskı yapmasıyla mı seçildi yada seçen kişiler böyle tweetlerini bilmeden mi seçtiler inanın hiç bir fikrim yok.Tek bildiğim şey,Canan hanım’ın Cumhuriyet Halk Partisiyle hiç bir alakasının olmaması gerektiği.Belki Hdp olabilir,ancak Chp kesinlikle olamaz.Tweetlerine tek tek girmeyeceğim.Atmış olduğu tweetler kesinlikle bırakın Chp çalışanı birini,Türkiye Cumhuriyeti’nin sıradan bir vatandaşının bile atmaması gereken tweetler.Beni tanıyanlar önceki yazılarımda Kılıçdaroğlunu çok sert bir şekilde uyardığımı da bilirler.Geçtiğimiz haftaki yazımda,Kılıçdaroğlunu,Saadet Partisi yakınlaşmasından dolayı eleştirmiştim.O yakınlaşmanın olası bir Abdullah Gül çatı adaylığına doğru giden bir yol olduğunu düşünüyordum zira.Kılıçdaroğlu yanlışlarına devam etmektedir.Şimdi de bu olayla birlikte partiye zarar verdi.Üzülerek söylüyorum ki,bu olay Chp’ye en az 8-10 puan kaybetmiştir.Ama ne zamana kadar ?.Kılıçdaroğlu partiden ayrılıp,Chp yenilenene kadar.

 

Chp’nin bundan sonraki süreçte önünde iki yol var.Birinci yol parti yenilenecek,Kılıçdaroğlu derhal istifa edecek.İkinci yol ise,SOL’A ALTERNATİF İKİNCİ BİR PARTİ.İkinci söylediği yolda aslında Chp’nin tercihi olmuş olacak.Zira kurulacak ikinci bir partiyi yine Chp’nin içinden birileri,yada Chp’ye gönül vermiş siyaset dışı kişiler kuracaklar.2002 yılında Merkez Sağ'dan bir alternatif çıktı Akp.2017'de Merkez Sol’un alternatifi İyi parti oldu.Sıra Chp'nin alternatifinde.Chp artık Atatürk’ün partisi olmaktan çıkmıştır.Zaten çok önceden beri Kılıçdaroğlu ve kurmayları bize bu izlenimi veriyorlardı.Ancak artık tabanın tamamına yakını bu görüşe haiz.Bu görüşe sahip olmayanlar ise sadece Cumhuriyet Halk Partisi ismine aşık,ruhuna aşık değil.Atatürk’ün devrimlerine,kurucu değerlere ve Ulusal değerlere aşık değil.Kılıçdaroğlu bir şahıs bugün var yarın yok.Biz Kılıçdaroğlu zihniyetine değil,Gazi Mustafa Kemal’e,Ulusal değerlere ve Milli hakimiyete aşığız.

 

Kılıçdaroğlu bu hamlesi ile beraber,Akp'nin ve Erdoğan'ın önünü açmıştır.Malesef üzülerek bunu söylüyorum.Ne zaman Chp gerçek Atatürkçülerin,Vatansever Ulusalcıların hakimiyetine girecek işte o zaman Akp'nin otoriter rejimini mağlup edeceğiz..Cumhuriyet Halk Partisi genç ulusalcıların hakimiyetine girmelidir.

 

Bir küçük eleştiri de sayın Selin Sayek Böke’ye..Seçtiğiniz başkanının arkasında tabii ki duracaksınız.Ona hiç bir sözüm olamaz.Ancak sen tabanına atmış olduğun tweet ile,faşist imasında bulunursan ben sana bir dakika,sen bizim oylarımızla o meclise girdin kendine gel deme hakkına sahibim.Chp’nin tüm kurmayları şu anda kendi tabanıyla çelişmektedir.Bu Chp’yi sözde yöneten kişilerin ne durumda olduğunun en büyük göstergesidir..

 

Sayın Cumhurbaşkanı parti konuşmasında bu olayı gündeme getirdi..Oy devşirmek için yapmayacağı şey olmayan bir siyasetçiden başka birşey beklenemezdi.Duyanda Akp ne kadar masum sütten çıkmış ak kaşık sanacak.Fetöş ile anlaşıp,Ergenekon davası adı altında bu ülke’nin Atatürkçü askerlerini içeri attıran Akp,2010 yılında Fetöş ile kol kola girip,Erdoğan’ı Cumhurbaşkan’ı yapan Akp,Habur,Oslo ve İmralı rezaletlerini yaşatarak Pkk ile müzakere yapan Akp,Mit Tırları olayında Daeş’e silah yardımı yapan Akp,Chp’yi eleştirecek en son partidir.Türkiye siyaset tarihinde sağcı kesim,dini siyasete alet ederek,Türkiye’nin yıllarını çaldı.Vatandaşlarımızın masum dini duygularını istismar ederek iktidar oldular.Akp döneminde ise bu fırsatçılığa yenileri eklendi.Mesela 15 Temmuz’un siyasete alet edilmesi gibi.Cumhurbaşkanı 15 Temmuz’u anma programında ne demişti ‘’50 Milyonun istikbal mücadelesi’’..Yani şunu söylemek istiyor,15 Temmuzda bu ülkeyi biz kurtardık,sizin hiç bir söz hakkınız yok.İşte bu tamamen siyasete alet etmedir ki,daha söylediği onlarca söz vardır.Şimdi de bu olay siyasete alet edildi.Tweetler görüntülü bir şekilde teşhir edildi.Yani ne denilebilir ki ?..Bir taraf yanlış bir kişiyi göreve getirerek kendi tabanını mağdur ediyor,bir taraf ise bunu teşhir ederek oy devşirmeye çalışıyor..İşte bu iki kapan arasında sıkışıp kalan bir tabanız biz..

Ancak hiç bir zaman da umudunu kaybetmeyecek bir tabanız.Sadece bir değişim şart..Chp içindende muhalif sesler yükselmeye başladı.Özellikle Muharrem İnce ve parti dışından Ümit Kocasakal değişimin şart olduğunu öne sürüyorlar.Eğer bu muhalefet Akp’yi yenemiyorsa,o zaman muhalefet değişecek başka çıkar yol yok.Şu soruda aklıma gelmiyor değil.Bu hanımefendi bu tweetleri atmış da,sayın Kılıçdaroğlu sen bu tweetleri görmedin mi ?.Sayın Cumhurbaşkanı ve Ak Partili siyasetçiler aklınız neredeydi ?.Durdunuz durdunuz da Canan hanım İl Başkanı olduğu zaman niye açıklama yapıyorsunuz ? İşte dediğim gibi siyasete alet etme,oy rantı tanımı tam yerine oturuyor.Peki ya sayın Canan Kaftancıoğlu sizin madem böyle bir ideolojiniz var Cumhuriyet Halk Partisine niye zarar vermek suretiyle bu partide görev aldınız ?.Sorular o kadar fazla ki..

Son bir eleştiride İl kongresinde bulunan saygı değer Cumhuriyet Halk Partililere..Seçim sonucundan sonra sizin atacağınız slogan,’’Hak,Hukuk,Adalet’’ veya ‘’Mustafa Kemal’in yoldaşlarıyız’’ olmayacak.Atacağınız slogan günün anlam ve önemine binayen ‘’MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ’’ olmuş olacak..Artık siz buradan bir sonuç çıkartın..Ben Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümüne askeriyim.Bu sözü söylemekten imtina edenler Ulusalcılık çatısı altında barınamazlar.. Chp yenilecek veya yeni bir Sol parti kurulacak başka çare bulunmuyor..

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 yılında Cumhurbaşkanı olduktan sonraki konuşmasının bir bölümünü yazarak yazıma son veriyorum ‘’Muhterem arkadaşlarım,kıymet bilir heyetinize tüm samimiyetimle

teşekkür ederim.Efendiler yüz yıllardır mağdur ve mazlum olan milletimizin son yıllarda göstermiş olduğu kabiliyet,istidat ve idrak milletimiz hakkında olumsuz görüş besleyenlerin ne kadar gafil ve görünüşe aldanan insanlar olduklarını pek güzel ispat etti.Milletimiz liyakatini yeni rejim sayesinde medeniyet alemine daha kolaylıkla gösterecektir.Hep beraber daha ileriye gideceğiz.Türkiye Cumhuriyeti,MESUT,MUVAFFAK ve MUZAFFER OLACAKTIR’’

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..

Not : Bu yazım tam 3 sitede yayınlanmadı çeşitli sebepler öne sürüldü.Bugün Chp'ye karşı kendi içinden yapılmış bu zulme sessiz kalanlar yarın birgün seçim kaybından sonra konuşmaya hakları kalmayacak.Cumhuriyet Halk Partisi ya düzelecek yada eleştirilere gözünü kapamayacak.Chp kimsenin babasının malı değil.

 

Twitter adresim ; https://twitter.com/Karatoprak_ygt

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; GERÇEK TÜRKİYE

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
CHP ANKARA DİRENİYOR !! Politika 25.01.2020
Çakma Balın içindeki Zehir: "Sosyaldemokrasi" Putperestliği ! Politika 23.01.2020
Ortadoğu'ya Benzeşme ve Özümleme Politika 17.01.2020
Gündem 2020 Politika 15.01.2020
PET SULARA DEPOZİTO VATANDAŞA AĞIR YÜK GETİRECEK Politika 15.01.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

beyaz 30.01.2018

Yazılarınızı yeni takip etmeye başladım. 20. yüzyılda kalmış kavramlarla 21. yy. açıklamaya çalışmaktasınız. Oysa ki 21. yüzyılda milliyetçilik sağcıların ulusalcılığı, ulusalcılıksa solcuların milliyetçiliği ne dönüşmüş durumda.

beyaz 26.01.2018

CHP sürekli havanda su dövmüştür. son günlerde ise bu dövme işi iyice şiddetlenmiştİ, taki Afrin operasyonuna kadar. Bu dövme işinin suya bir zararı olmaz. Su durulur lakin ortada ne havan kalır ne tokmak. CHP de çatlaklar gittikçe büyümekte. CHP artık ya şehadet getirecek yada fatiha. İstavroz çıkarmak için artık çok geç. Almanya ziyareti sonrası alacağı tavır Kılıçtaroğlu' nun da akibetini belirleyecektir.

Sertan 17.01.2018

Uzun zamandır takip ettiğim ve yazılarınızı severek okuduğum biriydiniz.Ancak bu yazınız bende hayal kırıklığı yarattı.Ben Cumhuriyet Halk Partisini Atatürkün bize vasiyeti olarak görüyorum.Bu zor günlerde Chpyi bırakmamamız gerekiyor.Kemal Kılıçdaroğlunun arkasındayım.Akpye karşı birlikte olmamız lazım Ümit Kocasakalında başarılı olacağını düşünmüyorum.

altan 17.01.2018

siz chp yi sol parti olarak görüyorsanız siyaseti bilmiyorsunuz demektir bu ülkenin bir sol partisi var zaten ama sizin gibi düşünenlere yer yok yanımızda siz chp ye devam edin

Kemal Öztürk 17.01.2018

Tek kelimeyle efsane bir yazı olmuş.Duygularımı düşüncelerimi özetlemişsiniz.Çok Teşekkür diyorum.Partinin başına İnşallah Muharrem İnce veya Ümit Kocasakal gelir.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.