Sevgi

Değerli Okurlar;

Öncelikle çağımızın en büyük hastalığı olan tahammülsüzlük hakkında biraz bilgi vermekte yarar vardır. Tahammül sınırlarımız ortadan kalmıştır. 

İnsanlar artık birbirlerine karşı sevgiyi ve muhabbeti unutarak davranmaktadır. Böyle ki yaşadığımız 21 Y.Y. da insan oğlu sınırlarını sadece internet ağı üzerinden şekillendirmektedir. Bu da kişiler arası diyalogları ortadan kaldırmaktadır. Bazen dikkat ediyorsunuzdur bir ortamda herkes elindeki cep telefonları ile muhabbet etmeye çalışmaktadır. Ortaya komik görüntüler çıkması içten bile değildir. Tüm dünyamız gerçekten sanal alem mi oldu yoksa? Sorusu akıllara gelmektedir.

Cidden bakıldığında sanal alem insanlarımızın gündelik hayatlarında önem verdiği ilgilendiği birinci öncelik sahibi bir yapı haline gelmiş bulunmaktadır. Bilgiden mahrum kalmamak gerek tabii çağımızın bilgi çağı olduğunu unutmamalıyız lakin bu kadar sanal alemde vakit geçirmek insanlarımızın mutlu olmasının önüne geçtiğini görmeden ve eleştirmeden edemeyeceğim.

Bireyselleşmenin bu kadar öne çıktığı toplumumuzda sanal alemin ne kadar gerekli olduğu olduğunu tartışmakta yarar bulunmaktadır. Bireyselleşen toplumlarda en büyük sıkıntı sevgi ve muhabbet eksikliği olduğu aşikardır. Öyle ki yüce dinimiz İslam çevremize karşı duyarlı olmamız gerektiğini bize bildirmektedir. Yaklaşık 1500 yıl önce yazıya alınmış Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim sevginin önemi hakkında bizlere ip ucu vermektedir. Peki son yıllarda durum nedir? Bireyselleşme ile birlikte toplumumuzun birliği ve beraberliği baltalanmıştır. Sevgi kavramı anlamını ve değerini yitirmeye başlamıştır. İnsanlara insan olduğu için değer vermenin önemi kaybolmaya yüz tutmuştur.

Sevgi neden bu kadar önemli dediğinizi duyar gibiyim. Evet sevgi bu kadar önemli eğer insanoğlu birbirini sevmezse yardıma muhtaçları göremez, hayvanlara eziyet eder, büyüklerine hürmetten uzaklaşır ve tahammülsüzlük baş gösterir.


Yazarın daha önce yayınladığı yazı yok
Başlık Kategori Yayın Tarihi
İftira Sonucu Yok Sayılmak Yaşam 15.01.2019
Ah Çocukluk Yaşam 06.01.2019
Laf Eklemek Yaşam 29.12.2018
PİYANGONUN MİLLİ'Sİ OLMAZ, DEVLET ELİYLE DE YAPILSA HELAL OLMAZ! Yaşam 26.12.2018
Unutamadım, Unutmayacağım Işık ( Feridun ONGUN) Yaşam 21.12.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.