Yargı Krizi

Mülkün temeli olan adalete olan güvenin sarsıldığı, kurumların kargaşaya sürüklendiği son dönemde, yasama, yürütme ve yargı arasındaki kirli oyun ile üniversiteler, ordu, medya, emniyet gibi vazgeçilmez kurumların içinde ve aralarında yaşadığı kirli işler artık tam bir kutuplaşmaya doğru yönelmiştir.

Yargıda, kurumların kargaşaya sürüklendiği son dönemde gelişmeler ve gidişat mülkün temeli olan adalete olan güveni sarsacak gerginliklere neden olur.

Ucuz siyasi hesaplarını gerçekleştirme yalnızca adaletin değil devletin ve demokrasinin temellerini de sarsacak çalkantılara neden olur.

Devletin işleyişi, anayasal düzenin devamlılığı ve demokratik rejimin geleceği tehlikeli bir sürece girmiştir. Düzenleri, siyasi  gelişmelerin neden olduğu güvensizlik ve gerginlik ortamı; toplumda endişe ve kuşkuların artmasına yol açmaktır.

Türkiye kirli oyunlar ülkesi. Türkiye'de her türlü dolap dönüyor. Şer bulaştırıyorlar. Türkiye'de sonrada her türlü yalan söylüyorlar. Türkiye'de siviller sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Türkiye'de sonrada kaos oluyor. Bunlar yargı müdehalesi devam ederken oluyor.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
El Altından Duyurmak Basın Nerede? Anı 15.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020
Neredesiniz Bana Kin Nefret Duygusu Uyandırmışlar? Yaşam 29.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020