KILIÇDAROĞLU ŞAŞIRDI MI?

Gerçek ki siyasetin ve siyasetçinin amacı felsefel, bilimsel, ahlakçı, insanca bir dünya ya da ülke kurmak değildir çünkü böyle bir dünya ancak felsefenin, bilimin ve dini tanımlayan Din hadisileri'nin işidir oysa ülkemizde kaç siyasi parti başkanı bırakın felsefeyi, bilimi, Din hadisileri'ni, kitap okumayı bile başarabilmektedir?

Bu yüzden açık ki siyasi partiler sonlarında 'Aş' yazmayan şirketler; siyasetçiler de siyaset alanındaki tüccarlardır. Yani düşünün; Türkiye ve dünya çapında bir şirket kurmak çok pahalıya patlarken bir siyasi parti ile ya da genel seçime girmekle bunu çok ucuza yapabilirsiniz.

Norveç'teki Nato tatbikatında Türkiye başkanı Atatürk'ün ve Akp başkanı Erdoğan'ın resimlerinin 'Düşman' olarak uygulanmasına Chp başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' da 'Hiçkimse Atatürk'e ve cumhurbaşkanına hakaret edemez' diye tuhaf bir tepki gösterdi.

Çünkü bir zamanlar meydanlarda kitlesine Erdoğan'ı kast edip 'Hırsız var!' diye bağırtan ya da en azından 'Hırsız var!' diye bağırmalara tepki göstermeyen kendisi değil miydi?

Belli ki Kılıçdaroğlu'nun cehalet içindeki hukukçuları ya da danışmanları 'Hırsız var, diye bağırmak suç değildir' biçimindeki yargı kararını yanlış yorumlamışlar çünkü hedef belli ise 'Hırsız var!' diye bağırmak hakarete girer ve öyle ki iftiraya bile girebilir. İşte bu yüzden artık 'Hırsız var!' diye bağıramıyorlar artık. Keşke baştan bana danışsalardı. Felsefesiz dünya pusulasız gemiye benzer. Siyasete emanet edilmiş ülke, devlet, toplumda pusulasız gemiye benzer.

Evet siyaset bilmek dünyası değildir çünkü bilim değildir; bu yüzden siyaset deneye deneye, el yordamıyla ve gözleri kapalı ilerleme dünyasıdır. İşte bu yüzden ki siyaset asla çözüm olamaz.

Kılıçdaroğlu şaşırdı mı yoksa yeni yeni mi öğrenmeye başlıyor?


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 19.11.17/14.11

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
PROVOKASYON SANATI Felsefe 28.02.2021
TIPLILAR TIPÇILAR VE CEHALET Felsefe 27.02.2021
HUKUK ÇÖZÜM DEĞİL (ŞİİR) Şiir 26.02.2021
ZÜLFÜ LİVANELİ DEMOKRASİ KONUSUNDA DA YANILIYOR SAVIM Felsefe 25.02.2021
İSLAMİYET'TE KURBAN BAYRAMI DA RAMAZAN BAYRAMI DA YOK SAVIM Felsefe 24.02.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020
İnsanın can yoldaşıdır '' EŞ ''.. Felsefe 31.07.2020
Ayasofya Felsefe 28.07.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.