KILIÇDAROĞLU ŞAŞIRDI MI?

Gerçek ki siyasetin ve siyasetçinin amacı felsefel, bilimsel, ahlakçı, insanca bir dünya ya da ülke kurmak değildir çünkü böyle bir dünya ancak felsefenin, bilimin ve dini tanımlayan Din hadisileri'nin işidir oysa ülkemizde kaç siyasi parti başkanı bırakın felsefeyi, bilimi, Din hadisileri'ni, kitap okumayı bile başarabilmektedir?

Bu yüzden açık ki siyasi partiler sonlarında 'Aş' yazmayan şirketler; siyasetçiler de siyaset alanındaki tüccarlardır. Yani düşünün; Türkiye ve dünya çapında bir şirket kurmak çok pahalıya patlarken bir siyasi parti ile ya da genel seçime girmekle bunu çok ucuza yapabilirsiniz.

Norveç'teki Nato tatbikatında Türkiye başkanı Atatürk'ün ve Akp başkanı Erdoğan'ın resimlerinin 'Düşman' olarak uygulanmasına Chp başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' da 'Hiçkimse Atatürk'e ve cumhurbaşkanına hakaret edemez' diye tuhaf bir tepki gösterdi.

Çünkü bir zamanlar meydanlarda kitlesine Erdoğan'ı kast edip 'Hırsız var!' diye bağırtan ya da en azından 'Hırsız var!' diye bağırmalara tepki göstermeyen kendisi değil miydi?

Belli ki Kılıçdaroğlu'nun cehalet içindeki hukukçuları ya da danışmanları 'Hırsız var, diye bağırmak suç değildir' biçimindeki yargı kararını yanlış yorumlamışlar çünkü hedef belli ise 'Hırsız var!' diye bağırmak hakarete girer ve öyle ki iftiraya bile girebilir. İşte bu yüzden artık 'Hırsız var!' diye bağıramıyorlar artık. Keşke baştan bana danışsalardı. Felsefesiz dünya pusulasız gemiye benzer. Siyasete emanet edilmiş ülke, devlet, toplumda pusulasız gemiye benzer.

Evet siyaset bilmek dünyası değildir çünkü bilim değildir; bu yüzden siyaset deneye deneye, el yordamıyla ve gözleri kapalı ilerleme dünyasıdır. İşte bu yüzden ki siyaset asla çözüm olamaz.

Kılıçdaroğlu şaşırdı mı yoksa yeni yeni mi öğrenmeye başlıyor?


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 19.11.17/14.11

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BÖYLE SÖYLEDİ TÜRK BİLGESİ- 106 Şiir 15.08.2018
SEN GENERAL ÇOCUĞUSUN VELET OTUR YERİNE Felsefe 14.08.2018
TÜRKİYE'DE BİLGE OLMAK Felsefe 13.08.2018
BÖYLE SÖYLEDİ DİN- 17 Şiir 12.08.2018
DİYANET KAPATILSIN Şiir 11.08.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Umutsuz kaybedişler Felsefe 11.08.2018
PEŞİNDE OLDUĞUMUZ Felsefe 29.07.2018
Dualar Neden Kabul Olmaz? Felsefe 02.06.2018
KURANDA MEHDİYET Felsefe 26.04.2018
Deizm gerçekten yayılıyor mu? Felsefe 08.04.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.