KILIÇDAROĞLU ŞAŞIRDI MI?

Gerçek ki siyasetin ve siyasetçinin amacı felsefel, bilimsel, ahlakçı, insanca bir dünya ya da ülke kurmak değildir çünkü böyle bir dünya ancak felsefenin, bilimin ve dini tanımlayan Din hadisileri'nin işidir oysa ülkemizde kaç siyasi parti başkanı bırakın felsefeyi, bilimi, Din hadisileri'ni, kitap okumayı bile başarabilmektedir?

Bu yüzden açık ki siyasi partiler sonlarında 'Aş' yazmayan şirketler; siyasetçiler de siyaset alanındaki tüccarlardır. Yani düşünün; Türkiye ve dünya çapında bir şirket kurmak çok pahalıya patlarken bir siyasi parti ile ya da genel seçime girmekle bunu çok ucuza yapabilirsiniz.

Norveç'teki Nato tatbikatında Türkiye başkanı Atatürk'ün ve Akp başkanı Erdoğan'ın resimlerinin 'Düşman' olarak uygulanmasına Chp başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' da 'Hiçkimse Atatürk'e ve cumhurbaşkanına hakaret edemez' diye tuhaf bir tepki gösterdi.

Çünkü bir zamanlar meydanlarda kitlesine Erdoğan'ı kast edip 'Hırsız var!' diye bağırtan ya da en azından 'Hırsız var!' diye bağırmalara tepki göstermeyen kendisi değil miydi?

Belli ki Kılıçdaroğlu'nun cehalet içindeki hukukçuları ya da danışmanları 'Hırsız var, diye bağırmak suç değildir' biçimindeki yargı kararını yanlış yorumlamışlar çünkü hedef belli ise 'Hırsız var!' diye bağırmak hakarete girer ve öyle ki iftiraya bile girebilir. İşte bu yüzden artık 'Hırsız var!' diye bağıramıyorlar artık. Keşke baştan bana danışsalardı. Felsefesiz dünya pusulasız gemiye benzer. Siyasete emanet edilmiş ülke, devlet, toplumda pusulasız gemiye benzer.

Evet siyaset bilmek dünyası değildir çünkü bilim değildir; bu yüzden siyaset deneye deneye, el yordamıyla ve gözleri kapalı ilerleme dünyasıdır. İşte bu yüzden ki siyaset asla çözüm olamaz.

Kılıçdaroğlu şaşırdı mı yoksa yeni yeni mi öğrenmeye başlıyor?


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 19.11.17/14.11

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
DİN HADİSİLERİ Felsefe 21.07.2019
SİYASETÇİ İLE İFTAR OLMAZ SAVIM Felsefe 20.07.2019
RAMAZAN DAVULU İSLAMİYET'E AYKIRI SAVIM Felsefe 19.07.2019
MUTSUZ OL ANCAK MUTSUZLUĞA YENİLME Felsefe 18.07.2019
ÇOCUKLARDAKİ YANLIŞ GENLER SAVIM Felsefe 17.07.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
SANRILAR İMPARATORLUĞUNDAN AHLAKİ NORMOLOJİYE Felsefe 29.06.2019
DOĞRUNUN PİTORESKİ Felsefe 26.06.2019
MÜMKÜNSÜZLÜĞÜN İPİNCE SIRTI Felsefe 22.06.2019
ARGÜMANTASYONU ŞEKİL OLANIN İKİ DÜNYASI BERBAT OLUR Felsefe 18.06.2019
Dini Aforizmalarım (2) Felsefe 03.05.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.