Gönüllerden Gelen Mi Anketlerden Gelen Sevgi Mi?

Bugün saat 09:05 geçe hayatın durduğu bir günü geride bıraktık. Her gün kıymetini daha da net anladığımız özlem ve minnetle anmak vazgeçmediğimiz Atatürk'ün başkaları için Gazi Mustafa Kemal'den öteye geçmesini hem şaşkınlık hem de mutlulukla izledim.

Ancak yıllardır Gazi Mustafa Kemal diyerek bir kesimin hassasiyetine her fırsatta zedeleyen kasıtlı olarak böyle kullanan kişiler bir anda evriliyor ve Atatürk oluyor.

Tabiki isteriz ki bu sözler gerçek, gönüllerden geçen kalpten gelerek söylenen olsun, ama ne yazık ki buna inanmıyorum.

Çünkü,

2019 seçimleri ve İYİ Parti nin de siyasete hızlı girişinden sonra (anket şirketlerinden gelen %20 bandındaki oy oranı) şimdiye kadar ötekileştirilen kesimden bir oy devşirme çabasından öte bir şey değil. Çünkü işler iyi gitmiyor ve artık kontrol kaybediliyor nasıl mı??

1. Mtv hikayesi
2. Cam filmi hadisesi
3. Benzin fiyatları
4. İşçi ölümlerinin tekrar gündem de olması
5. Teog
6. Tekrar gündemde yer bulmaya başlayan kadın ve aile cinayetleri
7. Servis araçları problemleri 
8. Taşeron işçilere kadro 
9. Et fiyatları ve ucuz etin piyasaya satışı için kullanılan yöntem

 

Yukarıda belirttiğim maddelerin hepsi AKP'nin kontrol dışına çıktığının bir göstergesi çünkü AKP kendi tabanınıda kaybediyor İYİ Parti iyi bir alternatif şuan onlar için.

 

Bu yüzden de Sözcü yazarlarının serbest kalması ve ATATÜRK'ün ön planda olması normalleşme gibi gösterilen süreçler sadece eğer 2019'da seçim kazanılırsa gerçek yüzü görmek çok uzun sürmeyecektir.Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.