GÜNDEME DAİR

GÜNDEME DAİR

- Türkiye.... Büyük ve eşsiz ülke Türkiye... Bu ülkenin insanları da, yöneticileri de neyi, ne zaman, nasıl yapacaklarını çok iyi biliyor.

- 2013 gezi olaylarında, medyanın o kadar baskı ve çağrılarına rağmen, sokağa inmeyen büyük bir halk kitlesi vardı. Hem de, onlara, yani yakan yıkan güruha çapulcu diyen cumhurbaşkanına desteğini 2014'de yapılan belediye seçimlerinde göstermişti bu halk. demek oluyor ki halk da onlara karşıydı. --Tabii 3-5 kendisini sanatçı addeden aydıncık hariç.

-Bu sonuca bakınca, halkın sokaklarda olmayı pek sevmemesi, eylemini sosyal medya üzerinden yaparak yetinmesi anlamı pek tabi çıkabilirdi. Taki o karanlık güne, 15 Temmuz gününe kadar.

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla 7'den 70'e milyonlarca kişi sokaklara aktı. Anadolu'dan Ege ve Marmara'ya kadar tüm illerde protesto gösterileri düzenlendi. Yani halk isterse sokağa inebileceğini gösterdi. İlk defa böyle bir olay yaşanıyordu. 60'da, 80'de olmayan olup, halk seçilmiş meşru iktidarına ve onun liderine sahip çıkıyordu. Aslında kendi geleceğini de düşünüyordu.

-Gün geçti, zaman döndü. Bugün o işgal girişiminin üzerinden 1,5 yıl geçti ve hala etkisi üzerimizde. Ohal hala devam ediyor. Bu nasıl bir yapılanma ki 1,5 senede hala temizlenemedi. Kolay değil. 40 yıl. 

-Gelelim bugünün siyasetine. İstanbul'un Kadir abisi, Ankara'nın Melih Gökçeğ'i artık yoklar. Bugünlerde istifalar peş peşe devam ediyor. Ak parti seçmeninin de muhalefetin de aklında ki soru şu. 2019 belediye seçimleri ne olacak?

- Kimin kazanacağını bilemem fakat, seçmen bunu düşünüyorsa yöneticiler 1000 düşündüğüne eminim. Bana kalırsa Recep Tayyip Erdoğan Anadolu'daki belediyeleri iyi bir tahlille gözden geçirip seçimlere öyle girecektir. Çünkü bugün için mesele vatan. Mesele Millet. mesele Memleket. Suriye. Irak. Filistin. Kıbrıs. Rusya. Abd. Çin. Almanya. PKK. PYD. DAEŞ. FETÖ. bunların hepsi elbette binlerce kez önemli ve siyaset politikası. Ama sokağa inip küçük esnafa kulak vermek lazım,

 şayet seçimi kazanmak ve bu davalarımızı devam ettirmek istiyorsak. 

- Küçük esnaf der ki: her şeye gelen zam ve hayat pahalılığı artık dayanılamaz bir yere geldi. Buna da bir çözüm bulsana be REİS...

                                                       kalın sağlıcakla


Yazarın daha önce yayınladığı yazı yok
Başlık Kategori Yayın Tarihi
CUMHUR İTTİFAKI BİTİYOR MU ? Politika 06.10.2018
Uluslararası Teşkilatların Karşılıklı Bağımlılığı Politika 05.10.2018
ULU HAKAN VE KARŞITLARI Politika 03.10.2018
Toplum Üzerinde Oynanan Oyun Politika 03.10.2018
Ülkemizdeki Derin Çeteler Politika 01.10.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.