ÇAKIR'IN İKİ YÜZÜ!

Maçı Cüneyt Çakır'ın yöneteceğini duyunca nedense Galatasaray'ın puan kaybedeceğine dair bir his oluştu içimde. Her zamanki gibi hissim beni yanıltmadı. Galatasaray puan kaybetti.

Dikkat ederseniz Galatasaray'ın puan kaybedeceğini düşünmemin nedeni oyunu değil hakem Cüneyt Çakır. Böyle düşünmemin nedeni de çok basit. Futboldan anlamayan birinin bile tespit edip hiç tereddüt etmeden verebileceği kararları nedense kendisi veremiyor. Yok taraftar baskısıymış, derbi psikolojisiymiş geçin bunları. Adam hemen hemen her maçında aynı bu sene.

Maç başlıyor daha ilk dakikalar golü iptal ediyor. Kötü başlayan kötü gider derler ya 90 dakika boyunca bu deyimin hakkını çok güzel veriyor kendisi. Göstere göstere verilmeyen penaltılar mı dersiniz, verilmesi gereken kartları vermemesini mi dersiniz, Belhandaya verilen ikinci sarı kartı mı dersiniz. Hangisini dersiniz? Bence hepsini dersiniz. Federasyon da bunları Cüneyt Çakır'a demeli. Hem de akılda çok sağlam kalacak şekilde. Mesela Ali Palabıyık'a verdiği cezanın bir benzerini vererek demeli. Emin olun o zaman aklında çok güzel kalır kendisinin. Ama federasyonun yüreği yeter mi böyle bir ceza vermeye? En iyisi oraya biz hiç girmeyelim.

TUDOR BÖYLE DEVAM EDEMEZ 

Igor Tudor'a gelecek olursak, Teknik direktörler üzerine koyarak ilerlerken nedense o becerilerini, potansiyelini körelterek ilerlemeyi tercih ediyor. Geldiği günden beri diyorum. Oyun görüşünü geliştirmesi lazım. Büyük bir takımın başındaysan dakika 78 e kadar aynı 11 le sahada duramazsın. Taraftar senden değişiklik bekler ki olması gereken de budur. Takımın yorulmuş sana her maç 65 ten sonra bana el at diye bağırıyor. Bu çağrıya kulak vermiyorsan bu takımın en ufak bir tökezlemesinde bunlar yüzüne vurulur ve hiç beklemediğin bir anda good bay olursun kusura bakma.

BELHANDA TAKIMI YAKTI

Belhanda gibi kaliteli bir oyuncunun derbide bunları yapmaması gerekiyordu. İlk sarı kartı görmek için afedersiniz ama adeta kaşındı. Hakeme topu yere vurarak tepki gösterirsen hakem affetmez sarıyı yersin. Takımını düşünmen gerek.

İkinci sarı kartına kadar oyundaki vasatlığını da görmezden geliyorum. Ama ikinci sarı kartını görmezden gelemiyorum. Hadi hakemi geçtim. O zaten 90 dakika boyunca allaha emanetti. Ama sen orada penaltı almaya çalışmak yerine kaleye vur. Korner olsun, kaleci çıkarsın. En azından takımına artın olurdu. 10 kişi kalmazdı takımın.

Bugün Galatasaray berabere kaldıysa, Hakem ve Tudorla beraber Belhanda'nın da katkısı vardı.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
EŞLİK EDER Şiir 06.11.2017
DEĞİŞTİREMEDİM Şiir 05.11.2017
İLK HAFTAKİ GİBİ Spor 04.11.2017
HAKEMLER (!) Spor 31.10.2017
İLK FİRE Spor 29.10.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Kudüs’ün Kutsallığı (3) Spor 04.01.2018
ANTRENMAN MOTİVASYONU Spor 03.01.2018
BEŞİKTAŞ'TA NELER OLUYOR Spor 24.12.2017
Jesse Glover Jkd (Non Classıcal Gung Fu) 5 Spor 15.12.2017
Jesse Glover Jkd (Non Classıcal Gung Fu) 4 Spor 11.12.2017

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.