CEP TELEFONU BATARYASINDAN DİNLEME Mİ YAPILIYOR?

Cep telefonu bataryasından dinleme yapıldığını ileri sürenler var.

Bell ki üniversite mezunu değiller ve olsalar da bilimle, teknolojiyle, öğrenmeyle, araştırmayla, merakla pek ilgileri yok.

Bir cep telefonu bataryasının kağıdını soymuşlar, altından metalimsi bir parça gibi birşey çıkmış; 'Ahanda cep telefonu bataryasından bile bizi dinliyorlar' diyorlar.

Yahu dinlemek isteseler önce anten gerekir ve o da zaten her cep telefonunda var. Bataryadan dinlemek isteseler öncelikle bataryada anten değil mikrofon gerekir çünkü batarya anten olarak cep telefonunun kendi antenini rahatça kullanabilir.

Yani her gördüğü sarı şeyi altın, her gördüğü sakallıyı papaz sanan bir mantık.

Dinleme cihazı dedikleri, batarya kağıdının altındaki o şey gerçekte Nfc denilen bir elektıronik(elektronik) parça ki çekim gücü de veriş gücü de ancak en fazla 10 Cm  içinde olan birşey. Ve işi casusluk yapmak değil en fazla 10 Cm'lik bir alan içinde karşıdaki herhangi bir cihaza ceptelefonu sahibinin, sahibesinin etkinleştirmesi, isteği  ve komutu dahilinde, yalnızca kendisine yüklenilmiş şeyleri telefonun arka kapağından, yaklaştırmakla aktarmaktır yani en fazla 10 Cm mesafeli bir Bluetooth gibi birşeydir; ayrıca kablosuz şarj yapma teknolojisidir ve iş bitince kapatılırsa bir yan etkisi, zararı da olmayan birşeydir. Yani dinleme için değil temassız ve konuşma dışı yakın iletişim için yapılmış birşeydir. Yani elin 'Gavur'unun cep telefonundan dinleme yapması için kilometrelerce gücü olan bir verici olması gerekir bataryada. Yani bataryadan o anten gibi şey yani Nfc sökülürse Nfc'nin sunduğu 5 Cm'lik Bluetooth olanaklarından, örneğin kablosuz şarjdan vazgeçilmiş olunur.

Cehalet işte; bilmez, uydururmuş.

Hem üretme hem de üretilenleri kötüle; bu kafadan vazgeçilmeli.


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 9.10.17/11.32

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
TOPLUMDA BAYAN BASKISI SAVIM Felsefe 13.07.2020
AYASOFYA FATİH'İN DEĞİL ATATÜRK'ÜN OLMALI DEĞİL Mİ? Felsefe 12.07.2020
KADIN FAŞİZMİ KURAMIM- 1 Felsefe 11.07.2020
AKP'Yİ YÖNLENDİRME TAKTİĞİ ÖNERİM Felsefe 10.07.2020
MODA SİTELERİ CİNSEL TEŞHİR SAPKINLIĞI YAPIYOR SAVIM Felsefe 09.07.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Teknik Düşünceler 1 - Çip Bilim / Teknik 16.05.2020
Yıldız Bilim / Teknik 10.03.2020
Sosyal Bilimci'den Evrim Dersi Bilim / Teknik 04.02.2020
Klavye (Bilgisayar) Bilim / Teknik 31.01.2020
Yıldızlar (Astronomi) Bilim / Teknik 30.01.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.