CEP TELEFONU BATARYASINDAN DİNLEME Mİ YAPILIYOR?

Cep telefonu bataryasından dinleme yapıldığını ileri sürenler var.

Bell ki üniversite mezunu değiller ve olsalar da bilimle, teknolojiyle, öğrenmeyle, araştırmayla, merakla pek ilgileri yok.

Bir cep telefonu bataryasının kağıdını soymuşlar, altından metalimsi bir parça gibi birşey çıkmış; 'Ahanda cep telefonu bataryasından bile bizi dinliyorlar' diyorlar.

Yahu dinlemek isteseler önce anten gerekir ve o da zaten her cep telefonunda var. Bataryadan dinlemek isteseler öncelikle bataryada anten değil mikrofon gerekir çünkü batarya anten olarak cep telefonunun kendi antenini rahatça kullanabilir.

Yani her gördüğü sarı şeyi altın, her gördüğü sakallıyı papaz sanan bir mantık.

Dinleme cihazı dedikleri, batarya kağıdının altındaki o şey gerçekte Nfc denilen bir elektıronik(elektronik) parça ki çekim gücü de veriş gücü de ancak en fazla 10 Cm  içinde olan birşey. Ve işi casusluk yapmak değil en fazla 10 Cm'lik bir alan içinde karşıdaki herhangi bir cihaza ceptelefonu sahibinin, sahibesinin etkinleştirmesi, isteği  ve komutu dahilinde, yalnızca kendisine yüklenilmiş şeyleri telefonun arka kapağından, yaklaştırmakla aktarmaktır yani en fazla 10 Cm mesafeli bir Bluetooth gibi birşeydir; ayrıca kablosuz şarj yapma teknolojisidir ve iş bitince kapatılırsa bir yan etkisi, zararı da olmayan birşeydir. Yani dinleme için değil temassız ve konuşma dışı yakın iletişim için yapılmış birşeydir. Yani elin 'Gavur'unun cep telefonundan dinleme yapması için kilometrelerce gücü olan bir verici olması gerekir bataryada. Yani bataryadan o anten gibi şey yani Nfc sökülürse Nfc'nin sunduğu 5 Cm'lik Bluetooth olanaklarından, örneğin kablosuz şarjdan vazgeçilmiş olunur.

Cehalet işte; bilmez, uydururmuş.

Hem üretme hem de üretilenleri kötüle; bu kafadan vazgeçilmeli.


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 9.10.17/11.32

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KESME ŞEKER Şiir 18.09.2019
AKILLISI DA BİZİM DELİSİ DE BİZİM BU ÜLKENİN Şiir 17.09.2019
ÇOK MU DEĞERLİ OLUR AŞK Şiir 16.09.2019
CAMİLERDEN HOPARLÖRLER KALDIRILSIN Felsefe 15.09.2019
DİNSİZ OLMA İNSAN Şiir 14.09.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yalıtım (İnşaat) Bilim / Teknik 09.09.2019
TEORİ Ve İNANÇ FARKI - 8 Bilim / Teknik 14.07.2019
FARKI BİLMEK ve FARKI FARKETMEK FARKI -7 Bilim / Teknik 16.05.2019
ALGI ve VERGİ FARKI - 6(Bir tanım, bir soru, bir tez ya da teori) Bilim / Teknik 10.05.2019
Ölümü yenebilir miyiz? Bilim / Teknik 03.05.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.