AKPNİN İŞLEVİ

Akp Akp'nin amacı ne olursa olsun Akp genelde Batı, özelde Abd tarafından Türkiye'de iç savaş, savaş çıkarmak, Türkiye'yi yok etmek için kurdurulmuş ya da desteklenmekte bir siyasi partidir yani Akp'nin Akp farkında olsa da olmasa da işlevi Türkiye'yi Batı için yok etmektir.

Neden?

Çünkü Batı gördü ki Türkiye'de hiç savaş, iç savaş, terör ortamı yaratamıyor yani Türkiye'yi bölemiyor, yıkamıyor, yok edemiyor; bunun nedenini düşündü ve neden olarak Türkiye'deki Atatürk sevgisini ve ağır aksak, çakma, özsüz de olsa demokrasiyi, laikliği gördü.

Ve birşey daha gördü: Gördü ki her Arab ülkesinde, her İslamcı ülkede savaş, terör, kan var; ve düşündü ki 'Öyleyse Türkiye'yi demokrasiden uzakkaştırmalıyım ve Aran dünyasına,Arab ülkelerine, İslamcı ülkelere çevirmeliyim. Bunun için de demokrasiye karşı, Atatürk'e karşı, laikliğe karşı, bilimselliğe karşı, özgürlüğe karşı bir siyasi partiyi iktidara getirmeliyim'.

Zaten medyada silah göstermekte olan Akp'cileri bolca gördük.

Yani Akp felsefeyi, bilimi, kitap okumayı, Din hadisileri'ni, demokrasiyi, laikliği değil savaşı ve silahı sevenleri biraraya toplayan bir hal durumunda yani tıpkı Arab ülkeleri, tıpkı İslamcı ülkeler gibi. 

Türkiye Arab ülkelerine, İslamcı ülkelere benzedikçe ne olacak? Onlarda olan savaş, terör de olacak. İşte Batının Osmanlıcı ve İslamcı Akp ile Türkiye'yi düşürmek istediği durum, Türkiye'ye kurduğu tuzak budur yani Akp kazandıkça Türkiye daha çok Arab ülkelerine, İslamcı ülkelere yani savaş ve terör ülkesi olmaya yani yıkılmaya, yok olmaya yakınlaşacaktır.

Yani Türkiye'nin sonunu getirecek yani Osmanlıcılık ve İslamcılık gibi hoşuna gidecek şeyler Akp'ye farkında olmasa da amaç ve zafer olarak verilmektedir.

Yani Türkiye demokrasiden, laiklikten, Atatürk'ten uzaklaştıkça olacak olan budur.


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 1.10.17/12.54

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Ğ HARF DEĞİL SAVIM Felsefe 22.05.2019
EVRİME KANIT SAVIM: ERKEKTE MEMELER Felsefe 21.05.2019
ÜNİVERSİTENİN ÜNİVERSİTE OLMAKTAN ÇIKARILIŞI SAVIM Felsefe 20.05.2019
BIRAK GİTSİN Şiir 19.05.2019
NAYLON POŞETİN PARALI OLMASI VE ÇÖP TORBASI ÇELİŞKİSİ SAVIM Felsefe 18.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Dini Aforizmalarım (2) Felsefe 03.05.2019
Daha Ne kadar? Felsefe 16.04.2019
Yeni dünya şekillenmesi ve Türkiye Felsefe 05.04.2019
zamanı bilemedim Felsefe 05.04.2019
"GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER" Felsefe 11.12.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.