FAZLA AÇILMA BARZANİ ADAM’I BOĞARLAR.!

Merhabalar

Bugün sizlere Türk insanı’nın son derece sinir mekanizmasını tümüyle bozmaya çalışan ülkemizin yanı başında halk’a sunulan sözde özgürlük referandumundan bahsedicem.. Başrol’ de ki şahıs Mesut Barzani. Bu bey kendince yani kendisinin de tabiriyle özgürlük mücadelesi veren adam (!). Neyin mücadelesi  bu!?. Sosyal m edya da ve Haberler de takipettiğim kadarı ile Kerkük’te yaşayan Türkler epey tedirgin’miş. Nedeni ise Barzani’nin yandaşçıkları’nın(!) sokaklar da meydanlar da orda ki yaşayan İnsanlarımıza kendilerince verdiği gözdağ’ı.. 

Yahu barzani senin derdin ne?. Ne battı sana rahatlık mı!?. Hangi akla hizmet böyle bir girişimde bulunabiliryosun sen!. Senin çapın kaç gramdır ki Türkiye’ye meydan okuyorsun!. 

Bir diğer şahsi görüşümüde söylemem gerekirse zaten bu şahsı televizyonda ilk gördüğümde hiç gözüm tutmamıştı. Bir kere daha kendimi tebrik ettim ahaha. Neyse velhasıl kelam konumuza dönersek bu şahsın 1926 da imzalanan Ankara antlaşmasın’dan haberi yok herhalde!. Diyorum ya tam bir kara cahil cesareti!. Akıllı insan işi değil bu Sayın okurlar. 

Benim dilim döndüğü müddetçe kim yanlış yaparsa konuşurum.Çünkü beni ben yapan özelliklerimden bir tanesi de bu huyumdur. Velhasıl kelam barzani’nin bu hareketi de Türk topluluğuna yapılan en usturuplu şekli ile söylemem gerekirse densizlik, hadsizlik dahası da saymak isteyipte sayamadıklarım!. 

Bu durumun ülkemizde ki nabzına değinmem gerekirse insanımızın ne denli vurdum duymaz olduğuna şahit oluyorum!. Yani demek ki hemen yanımıza bir devlet’çik kurulsa elimize çekirdek alıp çitliyeceğiz!. Şaka gibi ama gerçek. ülke de hiç bir yankılanma hissedemedim ben. Aklım’a hep böyle bir durum da bir zamanlar bütün bir devletken rüzgar gibi gelip geçen haritada bir küçük ada gibi gözüken yugoslavya geliyor. Bölündüğün de halk’a sorulan bir soruyu söylemek istiyorum sizlere. Ülke bölünürken siz ne yapıyordunuz, diye soruyorlar. “ Biz sadece Dizi izliyorduk” derler.bu da bir derin konudur ha.!  Şimdi  o konu dan bu konuya nasıl geldim?. Hemen anlatayım. Bir flim vardı adı da “NEFES” orda ki bir repliği hemen yazayım sizlere  “UYURSAN ÖLÜRSÜN”. Ne kadar düşündürücü bir söz değil mi?. Neyse kısa kesmem gerekirse ona göre dikkatli olmamız gerekiyor dostlar,yoksa nasıl bir akbabalar’ın bizi izlediğinin farkında olmamız gerekiyor!. Yoksa Kimin aklına gelirdi, barzani’nin böyle bir kışkırtma yapacağını. Bakalım zaman bize neyi gösterecek.

SAYGI VE SEVGİ İLE...

 

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
İNSANLIK Yaşam 14.02.2020
Yok öyle Hazır Devlet'e Konmak!. Politika 11.08.2017
TV Dizileri ve Kaybolan Duygular!. Yaşam 10.08.2017
Mersin'de ki Esrarengiz Kazı Yaşam 09.08.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
YCHP'Lİ NİHAT YEŞİL'E KIDEMLİ SORULAR !! Politika 20.06.2020
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
"KRİPTO FETÖ VİRÜSÜ" ve FETÖ'YE GEBE KALAN VESAYETCİLER !! Politika 12.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020
KILIÇDAROĞLU'NUN, HDP 'ye UYUMLU YENİ PARTİ PROGRAMI !! Politika 03.06.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.