YENİ MEB MÜFREDATI

Bu konuyu bir çok kişi yazmamı istemişti.Nasip bugüneymiş artık..Akp'nin 2023 hedefine hızlı bir şekilde ulaşmaktayız.Artık beni takip edenler neyi kasdettiğimi çok iyi biliyorlar.Görünür de eğitimi yenilemek onların amacı.Ancak asıl hedef eğitim kisvesi altında,Mustafa Kemal ve bazı kültür algılarımızı değiştirmek.Şu eğitim konusunu bir masaya yatıralım.Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum..

Değerli okurlarım,

Hedef yeni bir devlet,yeni kuruluş kodları ve yeni bir millet yaratmak..Devleti zaten 15 yılda değiştirdiler onda problem yok.Şimdi 2. aşamadalar.Yani milleti değiştirmek.En son aşama derin devlet ve devletin bekâsı için çalışan gizli kamu personellerini ve devletin kurucu kodlarını değiştirmek olacaktır.Yani milletden sonra iş 3. ve son aşama olan derin devlet'i değiştirmek olacaktır.Peki milleti nasıl değiştirebilirsin?.Gazi Mustafa Kemal yeni bir devlet kurarken,Metehan kurarken,Osman bey kurarken nasıl kurdular?.Önce devlet yapılarını değiştirdiler.Yani meclis'in açılması ve Cumhuriyet'in ilanı.Bütün kamu kuruluşlarının değiştirilmesi.Daha sonra millet değiştirildi.Millet değiştirildi sözünden kastım,tabii ki millet aynı millet ancak millet ideolojisinden bahsediyorum.Yapılan devrimler ve inkılaplar milletin daha çağdaşlaşmasına yönelik ve medeniyet değişikliğine yönelikti.Ve en son aşamada derin devletin değişmesi.Gazi Mustafa Kemal yakın korumalığını yapmış,11 yıl yaverliğini yapmış Resuhi Savaşçı bey'i derin devletin başına geçirerek son aşamayıda geçmişti.İşte devlet bu şekilde kurulur.Geçmişteki bütün devlet yapılarımızda bu örnekleri çoğaltabiliriz.

Gazi Mustafa Kemal döneminde yapılan 15 yıllık devrim,son 65 yıldır karşı devrim ile bastırılmaya çalışılıyor.Bu karşı devrimin en önemli öncülerini Adnan Menderes,Özal,Erdoğan olarak sayabiliriz.621 yıllık bir gelenek,bir kültür ve medeniyet Osmanlı Devleti..Böyle bir medeniyet algısını,çağdaşlık seviyesine ulaştırmak hem de sadece 15 yılda...Bu gerçekten muazzam bir olaydır.Dünyada gelmiş geçmiş hiç bir liderin yapamayacağı ve hatta cesaret edemeyeceği bir olaydır.Ne müthiş devrimler ki bugün hâlâ bazı kesimler içine sindirememektedir.100 yıl geçmesine rağmen hâlâ uğraşılmakta ama 65 yıldır bitirilememekte bu karşı devrim.İşte Akp hükümeti şu anda 2. aşamada.Yani milletin ideolojisini değiştirmek.Bunu gerçekleştirmek için ise en önemli araç ''Eğitim''.

Akp genç nesillerin algısını değiştirerek,yeni bir genç nesil yetiştirme gayesinde.Yeni müfredat ile ilgili bazı örnekler verelim o zaman..

1.“Kocaya itaat ibadettir”  diye bir söz geçiyor.Hanımın kocasına karşı sorumluluklarından bahsediliyor.Ancak sadece bu kadar.Peki kocanın hanımına sorumlulukları nereye gitti !.İşte zaten Mustafa Kemal'in bayanlara seçme seçilme hakkını bir çok Avrupalı devletten önce vermesindeki sebep buydu.Latife hanım ile sevmemesine rağmen,evlenmesinin sebebi buydu.Devamıda şu şekilde ; ''Ailede erkek vazifesini yapar, ailesine karşı güzel davranır; kadın da ona karşı gereken muhabbet, hürmet ve itaati gösterirse aile içinde düzen ve uyum sağlanmış olur.” cümleleri yer buluyor. Kısaca yeni müfredat kadınların kocalarına itaat etmesini ibadet olarak sayıyor.

2.''Ateist ve ‘müşriklerle’ evlenmeyin'' diye bir söz var.Kiminle evleneceğimize dair tavsiyelerden de geri kalmayan MEB, yeni müfredatında ‘Kabul Edilemez Evlenme Çeşitleri’ başlığında ‘ateist, müşrik, mürtedle yapılan evlilikler yasaktır’ diyor ve  gizli evlilikleri zina olarak sayıyor.Yani Meb olmuş Diyanet işleri başkanlığı.Hatta daha ilerisi Şeyhülislam olmuş.Yani bu tamamen,laik bir ülkede okutulamayacak bir konudur.Ancak kim buna engel olabilir ki?.Öyle bir kurum kaldımı ki!.

3.Genç yaş da evlenmek Örfmüş.Yeni müfredatta çocukların dindar bir aile kurmaları isteniyor. Evliliklerin ‘insanın fıtratında var olan bir güdü’ olduğu ifade edilerek “Ülkemizde örfe dayalı olarak genç yaşlarda evlenildiğini düşünürsek…” tarzı cümlelerin yer aldığı, kısacası genç yaşta evliliklerin örf olarak yazıldığını görüyoruz.Bu öyle bir örf ki genç yaş da kızları,babası yaşındaki adamın altına verirsiniz,çocukları okutmazsınız,daha küçücük kızlar ağlaya ağlaya erkek evine giderler.Alın size örf ...

4.Cümleyi aynen yazıyorum ; “Tanışma süreçlerinde çiftler dikkatli olmalı, kutsal bir birliktelik olan aile müessesesine zarar vermeyecek yaklaşımlarda bulunmalıdırlar. Çünkü her tanışma evlilikle noktalanmayabilir. Bu bağlamda birbirilerini tanıma ve karar verme süreçlerinde gönül eğlendirmeyin ya da hoşça vakit geçirmeyin.” Tabii ki her çift flört döneminden sonra evlenmek ister.Ancak illa da evlenilecek diye bir kanun mu var.Anlaşamazlar evlenemezler bu kadar basit.Bu konu devlet sorunu haline getirileceğine,siz gidin de aile cinayetlerine son verin.Aslında burada verilmek istenen mesaj,ya flört etmeyin ya da ediyorsanız da mutlaka evlenin demek.Yani şiddeti körüklemek..

5. Sosyal bilgiler kitabından,''Atatürk ilke ve inkılapları'' bölümü kaldırıldı.Zaten amaç ve gayenin ne olduğunu bildiğimiz için bu konunun ayrıntısına girmeye lüzum yok.Ders kitaplarından Atatürk'ü kaldırmanız hiç bir şey ifade etmez,zira onu gönlümüzden kaldıramazsınız...

6.Mustafa Kemal Atatürk darbeci sayılıyor.Hareket ordusunun 1909 yılında,dini bir ayaklanma olarak geçen 31 Mart Vakasını bastırması,Abdülhamit'i tahttan indirmek olarak belirtiliyor.Bu ordunun kumandanı Mahmut Şevket Paşa,kurmay başkanı ise yüzbaşı Mustafa Kemal idi.Ancak bu isyanı bastıran Mustafa Kemal Atatürk 2.Abdülhamit'i indirmemekle beraber,1908 yılındaki jöntürk devrimine de karşı olmuştur.''Askerin siyasetten el çekmesi gerektiğini'' parti meclisinden ilân etmiştir.Sen milletin iradesine saygı duyan bir kişiyi hem de yanlış bir tespit ile nasıl darbeci ilan edersin.Bu ülke de bu müfredatı yapan kişilerin hiç mi tarihi malümatları yok.Gerçekten şaşılacak iş...

7.Evrim konusu var birde.Biyoloji dersinin,''Hayatın başlancı ve evrim'' ünitesinden bu konu çıkartılmış.Çok üzüldüğümü söyleyemem bu konuyla ilgili.Zira ben darvinizmede  materyalizmede karşıyım.Bugün zaten bilim evrimi yok saymaya çok yaklaştı.Varsa da şahsi görüşüm,kısmi bir evrim olabilir.İlk insan Adem ile şimdiki insanoğlu arasında bir çok fark vardır.İşte evrim budur en fazla.Onun dışında maymundan veya başka bir primat zümresinden geldiğimizi var saymam mümkün değildir.

8.Son olarak Cihat vurgusu.Cihat kelimesini ibadetler arasına koyuyorlar.Yani şu ifade var ''Allah için cihad''.Peki ne için cihad yapılır?.Tabii ki Allah için cihad yapılır.Konu saçma zaten,ifade daha beter saçma..Atatürk'ü müfredattan kaldır,Cihat'ı zorunlu hâle getir.İşte yeni müfredatın özü bu.Siz buna kafa yoracağınıza,Myammar'da,Irak'da,Suriye'de,Filistin'de,dünyanın bir çok yerinde zulüm gören müslümanlar için bir şeyler üretin.Kitaplara Cihad kavramını koymak ile,icraat arasında büyük bir fark var.O zaman Işıd da sizin gözünüzde meşru.Zira onlarda Cihad için ayaklanmışlar..

Milli Eğitim bakanı ne demişti ''2023 hedefi dikkate alınarak bu taslağı hazırladık''.İşte 2023 hedefi dedikleri bu.Bu hedef kesinlikle,Türkiye'nin muassır medeniyet seviyesine ulaşma hedefi değil,tam tersine Osmanlıyı geri getirme hedefidir.Hatta Osmanlı'nın son 300 yılını geri getirme hedefidir.Zira Fatih,Yavuz ve Kanuni dönemi başta olmak üzere 17.yüzyıla kadar Osmanlı ilim ve bilime sırtını dönmedi.Bu getirilen yeni müfredat ile birlikte sayın Erdoğan'ın ''Çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak'' sözü arasında uçurum kadar fark vardır.Artık sayın Erdoğan bu sözü söyleyemez.Çünkü bu müfredat bizi çağdaşlıktan koparıp,yeniden köhnemiş yobazlık ve bağnazlığa geri götürmektedir.

Atatürksüz 2023 hedefinin 2. aşaması olan ''Milletin ideolojisinin değişmesi'' eğitim değişikliği ile başlamıştır.Sırf Atatürk konusu değil,laiklik ilkesi de çiğnenerek yeni bir toplum bilinci yaratılmak isteniyor..

 

Youtube kanalım;https://www.youtube.com/channel/UCMgLgONuaqApd5i183u-Qcw

Twitter adresim ; https://twitter.com/Karatoprak_ygt

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
BİR HUKUK REFORMU ÖNERİSİ... Politika 17.02.2020
"Seçim İttifakları", Küçük partileri "Küçültüyor" ! Politika 16.02.2020
Siyasetteki TSK Korkusu Politika 15.02.2020
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 13.02.2020
ÇALGÜNER, KILIÇDAROĞLU'NA "DEVLET AYAĞINI" SORDU ! Politika 12.02.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Selma Sönmez 18.09.2017

Hiç bir eleştiriye takmayın.Yazınız muazzam bir yazı olmuş.Yazınızı şans eseri okudum.Ama iyi ki okumuşum.Hiç pişman olmadımTebrikler ve çok başarılar..

Yiğit Karatoprak 16.09.2017

Evrim bilimsel teori değildir.Evrim şu anda sadece bir hipotezdir.Ayrıca bütün canlılar için evrim tabii ki şart ve doğal olandır.Ancak İnsanoğlu için evrim mevzu bahis dahi olamaz.Söylediğim gibi kısmi bir evrim mümkündür.Örneğin Hz Adem zamanında insanoğlunun boyu çok uzundu.Ancak zamanla boylar kısalmaya başladı.Bu yazımdan sadece küçük bir bölümü cımbazlayarak çekmen senin iyi niyetli olmadığının bir tezahürüdür.Sizlerin,Gazi Mustafa Kemal'in konuşmalarının veya sözlerinin bir bölümünü cımbızla çekip,sonra yerden yere vurmaya kalkanlardan farkı yoktur.Emeğe saygı herşeyden önce kişiliğe saygıyla başlar.Bu sözümü hayatına rehber edin..

deniz 16.09.2017

''maymundan veya başka bir primat zümresinden geldiğimizi var saymam mümkün değildir.'' o kadar cahilsin ki...eleştirdiğin yobaz biatçı sapkın kesimden zerre kadar farkın yok...evrimin e sinden haberin olmadan ahkam kesemezsin..ayrıca evrim bir bilimsel teoridir ve adnan oktar gibi maymundan geldiğimizi iddia etmez..bilimsel yada akademik tabanlı varsayımlar teoriler yasalar; din gibi inanmakla inanamamakla ölçülmez sınanmaz....'dünya düzdür' diye inanan şahıstan çok farklı olmadığınız ortada..neyse cahille etme sohbet derler,çok da uzatmayım iyi günler

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.