REFERANDUMA 1 AY KALA...

REFERANDUMA 1 AY KALA...


 

Kürdistan Referandumuna dair bazı noktalara değinmek gerekirse;

1.) Tüm ırkların olduğu gibi devlet kurma hakkı Kürtlerinde olmalıdır.

2.) Kendi ırkları onlarca devlete sahip iken Kürtlere "Devlet kurmayın, kurarsanız Ümmet bölünür" gibi saçma sapan hezeyanlarla karşı çıkmak Ümmeti bölecek en büyük argümandır.

3.) Yaklaşık 60 adet İslam devletinin varlığı Ümmeti parçalamazken, sadece Kürtlere devlet olmayı hak olarak görmemek Kürtleri Ümmete yaklaştırmaz, aksine uzaklaştırır. Kürtlerin Ümmete olan inancını zayıflatmak doğru bir yaklaşım değildir. Kürtlerin Ümmete olan inancını ve aidiyet hissini artırmak gerekir.

4.) İRAN, IRAK, SURİYE ve TÜRKİYE devletlerinin yöneticilerinin yaklaşık 100 yıldır Kürtlere yönelik ADİL ve DOĞRU kararlar vermemesi yüzünden Kürtler ırkçılığa doğru itilmiştir. Bu devletlerin BATICI ve LAİK, SOSYALİST ve IRKÇI yöneticileri Kürtleri yok saymıştır ve hala bu YOK SAYMA politikaları devam etmektedir. Buna son verilmelidir.

5.) Müslüman Devletler kendi aralarında ADİL, EŞİT, İSLAMİ ve İNSANİ özelliklerde SINIRSIZ ve SINIFSIZ bir oluşuma giderlerse ve aralarındaki Sınırları kaldırırlarsa o zaman Kürtlerde devlet kurmamalıdır. O vakit Kürtlerde Sınırları, para birimi, yönetimi, TAMAMEN ORTAK OLAN BU İSLAM VATANINA DAHİL OLMALIDIR...

6.) Türkiye, şu gerekçelerle, Bağımsızlık Referandumunda Kürdistan'ın yanında yer almalıdır.

a.) Barzani liderliğindeki Kürdistan DİNDAR, SÜNNİ bir yaklaşıma sahiptir. Yayılmacı İRAN ŞİİLİĞİ karşısında çelik bir duvar gibidir.

b.) Türkiye'nin zor zamanlarında daima yanında yer almıştır. Örneğin Uçak düşürme olayında TÜRKİ devletler RUSYA'nın yanında yer alırken BARZANİ Türkiye'nin yanında yer almış ve ücretsiz doğalgaz teklifinde bile bulunmuştur.

Yine bir çok TÜRKMEN Aşireti tamamen ŞİA eğilimlerinden dolayı Türkiye'nin değil, Şİİ İRAN'ın saflarında yer almakta ve Türkiye'ye düşmanlık yapmaktadırlar.

Demek ki aslolan ırki kardeşlik değil, duygu kardeşliğidir, bunu asla unutmayalım.

c.) Barzani liderliğindeki Bölgesel Yönetim Türkiye ile son 25 yılda akılcı bir siyasetle çok iyi ilişkiler kurmuş ve Ticaret ve Sanayide çok olumlu adımlar atılmıştır. Bugün Kürt Bölgesine giden Türkiye’li vatandaşları kendilerini sanki Türkiye’de gibi hissetmektedirler

d.) İSRAİL, Tüm Kürt, Acem, Türk ve Arapların birbirine girmesi, Komşu Müslüman haklar arasında nifak çıkması ve düşmanlaşmaları için Kürdistan'a destek veriyormuş gibi açıklamalar yaparak Barzani'yi komşularına karşı hedef tahtası haline getiriyor...
Barzani'ye sahip çıkılarak İsrail'in Müslüman komşu halkları birbirine kırdırma politikası boşa çıkarılmalıdır.
Molla Mustafa BARZANİ'nin İsrail'e karşı savaşmaları için 70'li yıllarda Filistin'e gönüllülerden oluşan bir birlik gönderdiği ASLA Unutulmamalıdır. Gün, Kürtleri Yahudilere kaptırma günü değil, Kürtlere partner gözüyle bakmaya, Kürtleri yanına çekmeye çalışan ve bunun için uğraşan Yahudi İsrail'in politikalarını boşa çıkarma günüdür.

e) Başta ABD, RUSYA, İSRAİL ve Avrupa olmak üzere tüm Hristiyan Emperyalizmi kendilerine göre bir görev taksimatı yaparak İslam ülkelerini yok etmek üzere harekete geçmişlerdir. Bazen birbirlerine karşıymış gibi görünselerde aslında hep birlikte koordineli bir şekilde hareket ettikleri çok açıktır. Bunun karşısında Müslüman devletlerin oluşumlarında birlikte hareket etmeleri gerekmektedir. Türkiye-Kürdistan İttifakı bu anlamda Ortadoğu'da Küresel Hristiyan Emperyalizminin tüm yıkıcı ittifaklarını bozabilecek tek seçenek gibi durmaktadır. Türk Kürt İttifakı ile bir çok oyun, hile, desise daha başlamadan akamete uğratılacaktır.

Bugün Yemen ve Suriye'de yaşanan, gözümüzün önünde gördüğümüz yıkımın aynısı yarın Kürdistan ve Türkiye'de gerçekleştirilmek istenmekte ve bu yıkım için hazırlıkları yine gözümüzün önünde tamamen pervasızca yapılmaktadır. Bu yapılacak savaşı durdurmamız mümkün değil gibi görünse de tedbir almak ve ittifaklarımızı şimdiden gözden geçirmek bizim elimizdedir.
7.) Türkiye Kürdistan devletinin yarın kendisi için bir tehdit oluşturması düşüncesini terk etmelidir. Türkiye ile Irak’ın durumları asla aynı değildir.
Türkiye Kürtlerinin bugün büyük bir bölümü Türklerin yoğunlukta olduğu Batı Anadolu’da yaşamaktadır. Batı Anadolu Kürtlerinin nüfusu neredeyse Kürt bölgesindeki Kürtlerden daha fazladır.
Bugün Doğu’da bir sıkıntı olsa Türkiye Kürtlerinin gittiği, gitmeyi düşündüğü TEK YER BATI ANADOLU’dur.  Kimse Irak Kürdistan’ı, İran Kürdistan’ı, Suriye Kürdistan’ı gibi bir yere gitmiyor. Yine Türkiye’nin içinde, Türk kardeşlerinin çoğunlukta olduğu bölgelere hicret etmeyi düşünüyor. Bunun sebeplerini çok çok iyi irdelemek ve buna göre karar vermek zorundayız. Türkiye Halkları bugüne kadar yapılan binlerce provokatif eylem ve çalışmaya rağmen hala birbirine bağlı halklar olarak yaşamaya devam ediyor.

Dolayısı ile iki ülkenin şartlarının birbirine karıştırılmaması ve oluşturulacak politikalarında buna göre düzenlenmesi gerekiyor.

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
SAYIN VALİM Yaşam 17.06.2020
RAMAZAN PİŞKİN MESELESİNE DAİR Sosyal 05.06.2020
GENÇLER NEDEN EVLEN(E)MİYOR? Sosyal 22.05.2020
CORONA GÜNLERİNDE TOPLU ULAŞIM Sosyal 28.04.2020
SOSYAL YARDIMLAŞMADA TEKELLEŞME SORUNU Sosyal 23.04.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
YCHP'Lİ NİHAT YEŞİL'E KIDEMLİ SORULAR !! Politika 20.06.2020
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
"KRİPTO FETÖ VİRÜSÜ" ve FETÖ'YE GEBE KALAN VESAYETCİLER !! Politika 12.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020
KILIÇDAROĞLU'NUN, HDP 'ye UYUMLU YENİ PARTİ PROGRAMI !! Politika 03.06.2020