ATATÜRK HEYKELİNE PUT DİYEN ŞİZOFRENİK DÜŞÜK ZEKA DURUMU

Şizofrenik düşük zeka diyorum çünkü şizofrenik yüksek zeka da vardır örneğin Hitler'deki.

Şizofrenik düşük zeka şöyle düşünür: 'Acı biber acıdır ve biber gerçektir öyleyse gerçekler acıdır' ya da 'Hükümdarın sakalı var, benim de sakalım var öyleyse ben hükümdarım'.

Bunu anlamak çok önemli çünkü Atatürk heykeli'ne put diyen zeka da Atatürk heykeline put diye saldırtan zeka da şizofrenik düşük zekadır. Bu açıdan Atatürk heykeline saldıranların mutlaka ve zorunlu olarak akıl hastahanesine yatırılmaları ve tam tedavi ve eğitimleri saplanmadan salınmamaları zorunludur.

Depresyon kararsızlıktır, şizofreni ise yanlış karar vermek, yanlış kararda ısrar ve yanlış kararı mutlaka doğru karar sanmaktır, saymaktır. Bu yüzden Hitler örneğinde olduğu gibi ülkelerin, toplumların, devletlerin tepelerine kadar bile tırmanabilir, çıkabilir.

Şizofrenik zeka düşünebildiği için kendisini düşünüyor ve zeki sanır ve bu yüzden de her istediği şeyi yapmayı kendisine hak olarak görür. Toplumların tarihsel temel sorunları da günümüzdeki temel sorunları da gerçekte şizofrenik zekadır.

Şizofrenik düşük zeka yalnızca Atatürk heykeline ya da heykele put diye saldırmakta değildir örneğin fuhuş, zina, moda, çıplaklık, ortalık bikini, mayo, mini etek, mini şort, dövme, takı, makyaj, açıksaçık, daracık sözde giysilerle dolaşmak da şizofrenik düşük zekanın sonuçlarıdır. Yani şizofrenik düşük zeka gerçekleri, doğruları ve özellikleri ahlaksal değerleri hiçe saymaktır yani nefse genişlik ve derinlik yani alan olarak mutlak esirliktir.

Genelde heykel, özelde Atatürk heykeli put mudur? Birşeye tapılmıyorsa yani ibadet edilmiyorsa o şey put değildir yani putu tapmakta ve tapılan şeyler de aramak gerekir.

Atatürk heykeline ise Atatürkçüler başta olmak üzere tapan kimse yok çünkü Atatürkçüler bilimsel, gerçekçi kimselerdir yani demek ki putu ve puta tapmayı bilimsellikdışında aramak gerekir.

Siz hiç Atatürk heykeline, tapan, yalvaran, sarılan, Atatürk heykeli ile konuşan, Atatürk heykelinden sorunlarının çözülmesini isteyen, Atatürk heykeli,ne ibadet eden, Atatürk heykeline tapılacak diyen, Atatürk heykeline secde eden, Atatürk heykeline dua eden, Atatürk heykelini sabah akşam silen, Atatürk heykelini okşayan, Atatürk heykelini çizdi diye dayak yiyen kimse gördünüz mü? Ben görmedim. Ancak birinin arabasını çizseniz büyük olasılıkla dayak yersiniz. Demek ki Atatürk heykeli Atatürkçülerce put olarak görülmüyor, put olarak kullanılmıyor. 

Atatürkçülerin yanlışı şudur: Atatürk heykeline çelenk bırakmak, Atatürk heykeli çevresinde törenler yapmak gibi şeyler. Bu da ister istemez şizofrenik düşük zekada sanki Atatürk heykeline put gibi yaklaşılıyor izlenimi ve düşüncesi yaratıyor.

Peki Suudi Arabistan Kabe'yi neden yıkmak istedi de Atatürk yıkılmasını önledi? Çünkü Suudi Arabistan Vahhabi yönetimi Müslümanların Kabe'yi put yerine koyduklarını düşünüyor. Peki Suudi Arabistan türbeleri neden kaldırdı? Çünkü onların put yerine koyulduğunu düşündü. Peki Işid Kabe'yi, camileri ve türbeleri nedne yok etmek istiyor? Çünkü onların put yerine koyulduğunu ileri sürüyor. Yani başkalarında put arayanların önce kendilerine bakmalarında yarar var.

Atatürk heykelinin put olarak görünmesine kimler neden oluyor? En başta siyasetçiler; hem Atatürkçü siyasetçiler hem de Atatürk'ten hoşlanmayan siyasetçiler. Birileri Atatürk heykelinin put sanılmasına neden olacak işler yapıyorlar, birileri de Atatürk heykelini put olarak gösteriyorlar.

Sonra da Atatürk heykelinin put yerine koyulduğunu sanan, düşünen ve Atatürk heykeline saldıran şizofrenik düşük zekalar ortaya çıkıyor.

Yani bakın hiçkimse 'Atatürk heykeline tapıyorum' demez ancak ortalıkta 'Ben ona tapıyorum' denilen sayısız ünlü, siyasetçi ve sevgili, eş var. Yani insanlar putu Atatürk'te ve heykelinde değil kendilerinde aramalılar ki bunu sağlamak da en başta ülke yöneticilerinin görevidir ki bunu sağlamak için de demokrasi, ülke yönetimi felsefe, bilim üzerine kurulmalı ve ülke siyaset ve siyasetçi ile felsefe, bilim, düşünürler, alimler ve bilgelerce yönetilmeli.

Bakın geçenlerde genç bir anne çocuklarını cine benzettiği için öldürdü.

Demek ki birileri de yanlış yere, haksız yere Atatürk heykelinin puta benzetiyor ki bunu yapanlar da hep evrim düşmanlarıdır yani gerçek ki evrime düşman olanlar Atatürk'e de düşman oluyorlar. Yani şizofrenik düşük zekaya karşı savaşın ve başarının yolu evrimden geçiyor ve gerçek ki şizofrenik düşük zeka yalnızca Atatürk heykelinde değil toplumun her alanında, üstelik de öz çocuklarını bile cine benzetip öldürecek kadar yaygın.

Bu açıdan yalnızca Milli eğitim bakanlığı, başbakan, cumhurbaşkanı, öteki bakanlar, milletvekilleri değil Sağlık bakanlığı ve Diyanet de evrim düşmanlığına, Atatürk düşmanlığına ve Atatürk heykelinin put sayılmasına karşı savaşmak zorundadır çünkü evrim düşmanlığının olduğu yerde mutlaka şizforenik düşük zeka da gelişmektedir ve yayılmaktadır ve en başta siyasetçiler yüzünden toplumda şizofrenik düşük zeka yayılmaktadır; bu yüzden siyaset ve siyasetçilik tıpkı sigara, içki gibi insanlık düşmanlığı sayılmalı ve yasaklanmalıdır.

Ve bir de şunu sormak gerekir: Bu ülkedeki pısikologlar(psikologlar) ve pısikiyatırlar(psikiyatrlar) ne yapıyorlar acaba, Atatürk heykeline put diyeni saldıran şizofrenik düşük zeka karşısında?

Atatürk heykelini put sanıp saldıran mantıkla çocuklarını cin sanıp öldüren mantık aynıdır ve şizofrenik düşük zekanın ne denli tehlikeli olduğunu gösterir. Türkiye sigaraya, içkiye, uyuşturucuya, fuhuşa, teröre karşı savaştığı gibi şizofrenik düşük zekaya karşı da savaşmalıdır çünkü 21. yüzyılda bunların temeli de zaten artık yoksulluk, dert, cehalet, çaresizlik gibi şeyler değil şizofrenik düşük zekadır.


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 2.8.17/17.37

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
ERDOĞAN'IN TEK TİP ELBİSE ÖNERİSİNİN MADDİ BOYUTU Felsefe 16.08.2017
AMERİKANVARİ BEYAZ TV Felsefe 15.08.2017
BOYUN EĞSEN DEMOKRASİ OLUR HESAP SORSAN SUÇ Şiir 14.08.2017
MÜFTÜLER VE NİKAHLAR Felsefe 13.08.2017
ERDOĞAN ADALET İLE GÜVENLİĞİ BİRBİRİNE KARIŞTIRIYOR Felsefe 12.08.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
SAĞLIK OLSUN Sağlık 16.08.2017
Kilo vermeye yardımcı olan besinler ve etkileri Sağlık 27.06.2017
acil devlet hastanesi. Sağlık 13.06.2017
SON 7 GÜN Sağlık 10.04.2017
Bahar Ayında Oluşan Göz Alerjisi Sağlık 08.03.2017

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.