VARSAK BİZİM HER ŞEYİMİZ

 

Değerli okuyucularım;

Yazımız bugün akşam vakitlerinde yayına girdi. Mesaj atan, arayan ve merakla yazı bekleyen dostlar oldu.İlginize teşekkürler. Yazımı bu kadar geciktirmemim sebebi ‘’Kepez Belediyesi Olağan Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’’ idi. Toplantıya 30. Gündem maddesi olan ‘’VARSAK BÖLGESİNİNDE TİCARİ ALANLARIN ASMA KAT PROBLEMİ İDİ.’’ Varsak bölgesinde ‘’ortalık karıştırmak isteyen’’ fitne bazların hesapları maalesef Kepez Belediyesi Meclis Toplantısında son buldu.  30. Gündem maddesi kabul edildi. Büyükşehir meclisinden geçtikten sonra mevcut düzen devam edecek. Varsak bölgesinin düşmanı çokmuş gibi lense edenler bu duruma hüzünlenecek. Rabbim onlara fırsat vermesin.

İnanın bu toplantıya gitmemi yadırgayan arkadaşlar oldu. Seninle ne alaka diye. Doğru söylüyorlar, ticari arsam yok, müteahhit değilim, öğretmenim ben. Varsaklı bir öğretmenim. Varsak için çaba harcayan, siyasi bir kaygısız olmayan, herhangi bir maddi çıkar beklemeyen bir öğretmenim. Amacım sadece ‘’yalanla düzen kurmaya çalışanlara’’geçit vermemek. Memleket için bir şeyler yapmak. Tabi ne söylendiği umurumda değil, yanlış yolda milyonlarla yürümektense doğru yolda tek başıma yürümeyi yeğlerim. Varsaklılar için müjde getirdim. Tabii ki sevinecek olanlara , fitne bazlara değil…!

Meclis toplantısında biraz detaylara değinmek istiyorum. Yoklama ile başlayan toplantı, chplilerin gündem dışı önergesi ile başladı. İzlenim yaptım ön yargısız ve kimseye cephe almadan. Başkan, herkese eşit mesafede bir toplantı olacağı izlenimi uyandırdı bende. Ak parti kanadı ortada, solda Milliyetçi Hareket Partisi grubu, solda Cumhuriyet Halk Partisi grubu, arkada ise bağımsızlara yer ayrılmış. Gündem maddeleri okunuyor ve onaya sunuluyordu. Genel olarak Ak Parti grubu, Mhp grubu ve bağımsızlar evet oyu verirken, Chp grubu daima ret oyu kullandı. Anlam veremedim. Gecekondu bölgesindeki hak sahiplerine tapu verilmesi önergesinin neyine hayır diyorlar. Yeşillendirme çalışması yapılacak alanlarla ilgili onay istiyorlar yine hayır diyorlar. Bu ‘’chp’’ genel olarak onlar ne yapıyorsa ‘’hayır’’ diyelim diye bir prensip edinmişler kendilerine. Muhalefetlik nasıl yapılır onu öğrenmeleri gerek ilk önce. İnanın bir kez daha anladım bu chp’nin amacı hizmet falan değil. Sadece yapılmasına engel olmak. Allah onlara iktidar gücü vermesin.

Meclis toplantısında izlenimlerim bu şekilde. Gitme amacım Varsak ile alınan kararın iptal olması yeniden eski haline döndürülmesine şahitlik etmekti. Artık sık sık ziyaret edip yerinde izlemeye çalışacağım. Yine deklare ediyorum herhangi bir maddi çıkarım olmayan bu işle uğraşmamım tek sebebi ‘’VARSAK’’ için bir şeyler yapabilmek.

Şimdi, eyyyy VARSAKlı kardeşim, sende çıkarın olmadan sadece ama sadece ‘’VARSAK’’ için bir şeyler yapmaya çalış. Bu topraklar hepimizin bir gün ölüp gittiğimiz zaman evlatlarımıza, atalarımızdan aldığımız bu emaneti, aldığımız gibi vermek niyetinde isen sahip çık.

‘’VARSAK'TA BİRLİK VARSA VAR, EĞER Kİ YOKSA, VARSAK’TA YOK.’’


Başlık Kategori Yayın Tarihi
SAVAŞ BAŞLADI. Politika 16.09.2017
SİZ ANLAMADINIZ GALİBA Politika 19.08.2017
1.MEYDAN MUHAREBESİ Politika 16.08.2017
‘KARA’AYDIN KAVGALARI Politika 09.08.2017
LAF DEME OTUR İCRAAT YAP. Politika 08.08.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Seçmeni "salak" yerine koyanlar hep kaybetti Politika 20.05.2018
Hedefteki Kişi Olmak Politika 19.05.2018
Hedefteki Amaç Kışkırtıcılık ve Ayaklanma Politika 18.05.2018
Senaryo İyi Kötü Kavgası Ayrımı Politika 16.05.2018
Tam Umudumuzu Kaybetmişken Politika 15.05.2018

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Ahmet Mücteba Kuşçu 03.07.2017

Mesele burada Hakan Tütüncü değil. Meseleyi neden oraya taşıdın anlamadım ben. Memnun vardır veya yoktur. Bu kişisel bir tercihtir. Meclis toplantısındaki izlenimlerle ilgili bir yazının altında bana konu saptırıyorsun. Ben kendime göre yazı yazıyorum. Doğrusu benim , yanlışıda benim. Bununla ilgili yargılanma söz konusu değildir. Yazılarımda telefon numarası bile paylaşıyorum soru işareti yerleri arayıp soran abilerimiz var. Doğrunun yanında yanlışın karşısında olacağız hep. Seni de doğru olanların safına beklerim. Doğruluktan kasıtım eleştiri yapıldıktan sonra kendisine çeki düzen veren kimse.

Muhammet Dal 03.07.2017

Kardeş sen yazmayı beceriyorsun benden sana açık teklif Hakandan kaç kişi memnun bununla ilgili bir araştır bakam kaç kişi memnun olcak ben bunu söylemeye çalışıyorum sana varsak Hakan'dan memnun mu ben hiç zannetmiyorum yollardan yapılan işten memnun olan üç beş kişidir

Ahmet Mücteba Kuşçu 03.07.2017

Muhammet bey, eleştiri nedir? Eleştiri neden yapılır? Bu soruları kendime sormadan bu işe başlamadım ben. Doğrusu bir iş olarak da görmedim asla bunu. Ben eleştiri yaptığım zaman karşımdakinin hareketlerini düzeltmesini isterim. Eleştiri sonucunda düzelme varsa elbette onun överim. Öğretmenim ben, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni , çocuklara birşeyleri öğrettiğimiz zaman geri dönüt alırız en azından almaya çalışırız. Bazen verilen görevi yapmayınca kızarız, yapıncada överiz. Eğitimin temel şartlarından. Şimdi sen bana diyorsun ki eleştir eleştir eleştir sonra düzeltsinler yine eleştir. Bırakın bu cehape zihniyetini. İyi bir işi yapana iyi yaptın derler bizim buralarda kötü olduğu zamanda kötüsün demenin delikanlıca olduğunu öğretti büyüklerim benim. Duruma göre adama göre saf belirlememek en doğrusu.

Sedat Alkızlar 03.07.2017

Sevgili Ahmet kardeş, yazılarını takip edebildiğim kadar ediyorum. Bu alanı iyi kullanıyorsun. İdris Özyol kardeşimin tavsiyesiyle okumaya başlamıştım seni lakin bugün CHP alayhinde konuşunca yazma gereği hissettim. CHP grubu kepez belediyesi yönetenler tarafından daima yok sayılmaktadır. bunu sizde iyi biliyorsunuz bunu niye eleştirmediniz. birlikten bahsediyorsunuz ya o yüzden diyorum. Chp sadece adında olduğunu gibi halkı için siyaset yapar. Bunu halkımız görüyor.

Muhammet Dal 03.07.2017

Sizinle kaşık atacak kadar bilgim yok benim ama şunu unutmayın ben yazılarını takip ediyorum senin okuyorum evet eleştiriyordun şimdi nolduda birden bu iyimser açıklamaya geçtin ben buna anlam veremedim. ben senin şahsına birşey demedim veya varsaklılara demedim çok arkadaşım var varsaklı sadece iyi birşey olunca övmenize kızdım

Ahmet Mücteba Kuşçu 03.07.2017

Muhammed bey, dikkat ediyorum sürekli yorum yazıyorsunuz. inşallah gerçek adınızı kullanıyorsunuzdur. Nitekim ben ismin uydurulmuş bir isim olduğunu düşünüyorum. Mail adreslerinizi görebiliyorum. Tehditvari konuşmak istemiyorum lakin bu platformda ''KEPEZ BELEDİYESİ''ni en çok eleştiren kişi benim. Varsak bölgesiyle alakalı değil sadece Kepez bölgesinin hepsiyle ilgili kararı takip eder çözüme ulaştırılmasını isteriz. Biz milleti seviyoruz cebimizi seviyor olsaydık cebini sevenlerin yaptıkları gibi ''ONLAR ÇALIYOR BEN NEDEN ÇALAMIYORUM'' yaygarası yapmazdım sizin gibi. Söylediklerim biraz ağır gelebilir lakin biz ''BENCİLLİK'' ten uzak sadece hak ve adalet peşinde koşan VARSAK YÖRÜKLERİYİZ. İtirazı olan veya şüphesi olan varsa adres de belli numaram da belli , bir çay içme süresince bunu size anlatabilirim.

Mustafa Bilgili 03.07.2017

Varsaktaki asma kat muhabbeti artık yok demi yaşşa amet güzel haber

Muhammed Dal 03.07.2017

Varsaklıların işi olunca belediye süper olur farkettim inatla takip edeceğim seni kardeş işiniz oldumu en güzel belediye bizim.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.