Ha Bugün, Ha Yarın...

Yaşadıkları olgunlaştırırmış insanı.

Bazen Allah öyle birini yada birilerini sokarki hayatına, çok seversin. Sonra öyle olaylar gelişir ki, saçma sapan, ne olduğunu anlamadan biter aradaki ilişkiler. İleride olacak olan olaylar karşısında daha tecrübeli olursun. Konuşurlar, susarsın. Çünkü o tarz insanlar kötülükten başka bir şey getirmez insana. Bazen çok sevdiğin insanları kaybetmek, bir kayıp değildir. Sen onu çok sevmiş olabilirsin zamanında ama, o sana hiç bir zaman iyi gelmeyecektir.

Mesela öyle güzel bir dostum vardı ki benim. Kelimelerime sığdıramazdım. Gözüne baktığımda güven dolardım. Şimdi bana baktığında, nefret kusuyor resmen, sanki dünya onunmuşta elinden almışım gibi... Bazen de insanlara doğruları söylemek ağır gelir. Üzgünüm ki kimseyi poh pohlayan bir yapım olmadı, ne düşünüyorsam onu direkt olarak söyledim. Beni hayatınıza aldıysanız bu şekilde kabul etmek zorundasınız -ki ben sizi yargılamadan hayatımda tutuyorum, tutacağım. Demekki öyle sevmişim, değiştirmek için asla uğraşmam.

En kötüsüde ne biliyormusunuz? Yapmadığınız, söylemediğiniz bir çok şeyin üzerinize yıkılmasıdır. Ama bunları Allah bir bir görüyor, kendi mutluluğu için arkadaşlarını çöpe atan insanlardan hiç bir zaman olmayın. Arkadaşlarınızı yok saymayın, ezip geçmeyin. Dostlar ölene kadar yanınızda olacak. Ama sevgili ne zaman gideceği belli değil. Ha bugün, ha yarın...

EMİR KEŞAN


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Gizli Kalmasın !!! Magazin 22.06.2017
Emir Kesan - Emlak ve Emlak Yönetimi Anı 04.06.2017
Emir Kesan - Hayat Dediğin Genel 03.06.2017
Hoşçakal Dostum! Yaşam 23.04.2016
İyiki Doğdun... Yaşam 12.04.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Sosyal Medya, İşsizlik mi? Özgürlük ve Mutluluk mu? Yaşam 15.09.2019
GEZİ Olayları'ndaki 3 Ağaç, Türkiye ORMANLARI'nın Yakılması, PKK ve Susanlar Yaşam 11.09.2019
Bu ilk ölüşüm değil Yaşam 09.09.2019
HAYAT SOĞUK Yaşam 08.09.2019
KENDİMİ ÇIPLAK HİSSEDİYORUM.... Yaşam 07.09.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Beyaz Melek 15.06.2017

En iyi dost bence ailedir. Güzel yazmışınız bizlerle paylaştıgınız için teşekkür ederiz . Kendime de bir pay cıkardım burdan katkınız oldu içtenlikle teşekkürlerimi sunarım :)

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.