KIRMIZI FULARLI KIZ ve PEŞMERGE....

Hüseyin Turhallı "5.000 Rojava Peşmergesi ve ENKS'nin topu bir kırmızı fularlı kız etmez" buyurmuş.

Kırmızı Fularlı Kız kimdir, Rojava Peşmergeleri ve ENKS kimdir kısaca bir bakalım.

Kırmızı Fularlı kız MLKP yani MARKSİST LENİNİST KOMÜNİST PARTİ üyesi bir kızdır.

Isparta'lı bir Yörük ailesindendir.

Bu kızın meşhur olmasını sağlayan yegane faktör Gezi olayları sırasında kırmzı fular takıp ortalığı yakıp yıkan eylemler yapmasıydı.

Azılı bir Erdoğan düşmanı olarak görüldüğü için Erdoğan düşmanı tüm medya tarafından cilalandı, parlatıldı ve böylelikle meşhur olması sağlandı.

MLKP ise adındanda anlaşılacağı üzere TEORİK OLARAK Komünist, dinsiz İmansız bir örgüt.
Türk Komünistlerinin kurduğu, içinde Kürtlerin olmadığı bir örgüt.

Teorik olarak bu Komünist örgütün en azılı düşman(lar)ının Kapitalizm, Kapitalistler ve Kapitalist Emperyalizm, yani başta Kapitalizmin Ağababası ABD ve Akıl Hocası İngiltere olmak üzere BATI ÜLKELERİ olması gerekiyor.

En azından teorik söylemleri böyle.

Ama icraat böylemi?

Hayır...

Teoride zehir gibi olan bu Emperyalizm karşıtı!!!! örgüt, pratikte ise TAMAMEN TERSİNİ YAPIYORLAR, hem de hiiiiç yüzleri kızarmadan...

Suriye'de ABD'nin istediği tüm tetikçilik işlerine soyunmuşlar, ABD'nin yani Kapitalizmin kalesinin, yani SÖZDE en büyük düşmanlarının himaye ve desteğiyle kamplar açmışlar, Komünizm için! elemanlarını yetiştiriyorlar...

MLKP, Teorik amaç olarak Türkiye'de Komünist bir devlet kurma hayalleri peşinde.

Bunun içinde yine teoride Türkiye'nin Stratejik ortağı olan ABD öncülüğündeki sınır ötesi kamplarda, bu sözde en büyük düşmanları olan ABD askerlerinden eğitim alıyorlar.

Yani bu örgütün amacı öyle KÜRT DEVLETİ KURMAK FALAN DEĞİL.

Kırmızı Fularlı bu Ayşe kız işte bu MLKP örgütünün, Yani Türk Solunun bir elemanı.

Bu kızın derdi Kürt devleti falan değil.

Bu kızın tüm derdi fotoğraflarından da anlaşılacağı üzere MLKP saflarında, ABD'nin tetikçisi KOMÜNİST görünümlü bir Devlet oluşumu için savaşmak.
Çünkü Komünist gençlik bölgede İslama ve Müslümanlara karşı en kullanışlı gençliği temsil ediyor.
Gerekçeleri de yine ABD'nin kendi kurdurduğu, yönettiği ve yönlendirdiği İŞİD barbarları tarafından sağlanıyor.
ABD bir yandan Komünistleri eğitirken bir yandan da kendi kurup yönlendirdiği İŞİD vasıtasıyla bunlara argüman desteği sağlıyor.
Yoksa dertleri İŞİD'i yok etmek falan da değil.
İşte bir kaç gün önce gördük, ABD'nin desteklediği YPG ve İŞİD, üst düzey İŞİD militanlarının RAKKA Operasyonu öncesinde Rakka'dan güvenli bir şekilde çıkıp Suriye'nin diğer bir şehri olan Palmera'ya geçmeleri için bir koridor oluşturmuşlardı. YPG'nin açtığı bu koridor sayesinde üst düzel İŞİD elemanları yani ABD'nin yetiştirdiği ve kullandığı Militanları güvenli bir şekilde hiç bir zarar görmeden Rakka'dan Palmera'ya geçmiş oldular. 
Gelelim Peşmergelere.

Hani o "5.000 tanesi bu kız etmez" denilen Peşmergelere...

Biliyorsunuz, Başta Barzani liderliğindeki KDP Peşmergeleri olmak üzere Güney Kürdistan peşmergeleri BAĞIMSIZ KÜRT DEVLETİ kurmak istiyor.

Peki bu kurulması istenilen Bağımsız Kürt Devletine KİM(LER) karşı çıkıyor dersiniz?

Başta PKK ve GORAN hareketi karşı çıkıyor.

Neden?

Çünkü İran ve Suriye Alevi Şİİ devletleri MEZHEPSEL olarak Sünni Şafii Barzani tarafından kurulacak bir Kürdistan Devletine karşı çıktıkları için bu örgütlerimizde Kürdistan devletine karşı çıkıyorlar.

İran ve Suriye'nin Şİİ Rejimlerinin karşı çıktıkları bu Kürdistan Devletine PKK'nin, YPG'Nin Alevi Besé HOZAT'ları da OTOMATİKMEN karşı çıkıyorlar.

Çünkü Türkiye'nin ve Kürtlerin içindeki Alevi ve Sosyalist kesim bu İran ve Suriye'nin her dediğini emir telakki ediyorlar.

PKK ve GORAN Hareketi içindeki Alevi ve Komünist taife Sünni Kürt çoğunluğunun bağımsızlık taleplerine taş koymakla kendilerini vazifeli sayıyorlar.

İşte bu Rojava Peşmergeleri ve ENKS'de çoğunlukla Barzani'ye yakın kesimlerden oluşmaktadırlar.

Nasılki YPG fiiliyatta PKK'nin Suriye kolu ise ENKS ve Rojava Peşmergeleri de Barzaniye yakın kesimlerden oluşmaktadır bir nevi Suriye kolu diyebiliriz.

PKK ile Barzani'ler arasındaki Temel fark ise birinin Alevi-Sosyalist-Komünist ağırlıklı YÖNETİCİLERDEN birininde nispeten dindar ağırlıklı YÖNETİCİLERDEN oluşmasıdır. Aralarındaki temel ihtilaflı konu budur.
Şii-Alevi yöneticiler nazarında bu kadar keskin bir şekilde hedef tahtasına oturtulmasının sebebi BARZANİ'nin Sünni Şafii olmasının yanısıra komşu Türkiye Devletinin yine Sünni Hanefi olan yöneticisi Erdoğan ile kurduğu sıcak ilişkiler yatıyor. ABD, İran ve İsrail devletleri Barzani'nin Türkiye ve özelliklede ERDOĞAN ile sıcak ilişkiler geliştiren bir BARZANİ'yi devlet kurucu olarak görmek istemiyorlar.
İŞİD'in Musul, Kerkük ve Erbil başta olmak üzere tüm Kürdistan'ı tehdit etmesinin temel sebebi budur.
İŞİD, kendisine ağababaları olan İngiltere ve ABD tarafından verilen emir gereği Barzani'nin tüm etkili olduğu coğrafyalara saldırmak istemektedir. 

İşte, bu Barzani Peşmergeleri Kobani'ye ABD'nin İslami görünümlü tetikçileri olan İŞİD tarafından saldırı yapılınca Türkiye toprakları üzerinden Kobani'ye geçmiş ve İŞİD saldırısını birlikte püskürtmüşlerdi. Kobani'ye yapılan saldırı geçiştirilince de tekrar tası tarağı toplamış ve Kobani'den çekilmişlerdi.

Oysa aynı durumda PKK Şengal'e İŞİD saldırısı olduğunda gidip Şengal'e yerleşmiş ve Kürdistan Yerel yönetiminin tüm uyarılarına rağmen Şengal'de kalmayı sürdürmüşlerdi.
Hala bile Şengal'de işgalci güç gibi kalmayı sürdürüyorlar.

Şimdi işte bu Peşmergelerin 5.000 tanesi ve ENKS'nin tümü 1 Kırmızı Fularlı kız etmez diyebiliyorlar.

Ben kendi adıma 5.000 tane değil, 5 milyon tane dinsiz imansız, kırmızı fularlı kızı alnı secde gören tek bir tane Peşmergeye değişmem...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
SAYIN VALİM Yaşam 17.06.2020
RAMAZAN PİŞKİN MESELESİNE DAİR Sosyal 05.06.2020
GENÇLER NEDEN EVLEN(E)MİYOR? Sosyal 22.05.2020
CORONA GÜNLERİNDE TOPLU ULAŞIM Sosyal 28.04.2020
SOSYAL YARDIMLAŞMADA TEKELLEŞME SORUNU Sosyal 23.04.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
YCHP'Lİ NİHAT YEŞİL'E KIDEMLİ SORULAR !! Politika 20.06.2020
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
"KRİPTO FETÖ VİRÜSÜ" ve FETÖ'YE GEBE KALAN VESAYETCİLER !! Politika 12.06.2020
İhanet Projeleri -3 Politika 05.06.2020
KILIÇDAROĞLU'NUN, HDP 'ye UYUMLU YENİ PARTİ PROGRAMI !! Politika 03.06.2020