Ülkücü Şehit’imiz ‘’FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU’’ Reise Mektup

Nereden başlasam bilmiyorum. Kanayan yaramazın ilk darbesinden başlamak istiyorum. 4 Ocak 1968 Ankara’da ‘’ Cumhuriyet’in başkentinde’’ giyecek ikinci bir gömleği dahi olmayan her akşam yıkayan ter kokmasın diye temizliğine önem gösteren, kâfir komünist militanın tövbe hâşâ Yaradan’a küfür etmesine karşı KILIÇKIRAN komünist militana vurarak birkaç masa öteye fırlatmıştır. Tek başına karşı gelen Ruhi KILIÇKIRAN orada şehit olmuştur.
Ruhî Kılıçkıran ilk göz ağrımız, Sonra Özmen’imiz, İmamoğlu’muz,
Ön Kuzu’muz derken yandı bağrımız. Unutamam, unutamam, unutmam…!
Ülkücü hareket, davamız 1965 ‘de Başbuğ Alparslan Türkeş’in dokuz ışık doktrini yayınlamasından bu zamana 3000’ne yakın Şehidimiz var. Sen bunların sonuncusu değilsin yiğidim. Hiçbir zaman son olmayacak şehitlerimiz. Yiğidim nasılsın diye sormayacağım. Bilirim Peygamber sancağının altında şehitlerimizle birlikte oturup bir daha dünyaya gelip şehit olmayı arzuluyorsun. Yiğidim Hz. Hamza (r.a) saçlarından okşayıp hoş geldin deyip yanına oturttu demi seni. Ne şanslısın bir bilsen. Bizler arkadan dan dan gözyaşı döktük, ne kadar ölürsem arkamdan ağlamayın desenden biz ağladık be yiğidim. Elimiz kolumuz bağlı evet lakin intikamın elbet alınacak senin ve diğer şehitlerimizin. Ruhi Abi aynı şekilde mi temizliğine önem veriyor mu? Ön kuzu abi anlatıyor mu çektiği acıyı sonrasında ki rahatlığını. Alaattin Gündüz abiye söyle kendi adı verilen oğlu kocaman oldu ve sağ elinde bozkurt işaretiyle üniversite okumakta. Bütün şehitlerimiz ile tanıştın büyük ihtimalle.
Yiğidim tüm Türkiye’de ve Ülkü Ocaklarının olduğunu bütün dünyada adına milyonlarca Fatiha okundu. Çok şanslısın reis. Şimdi sen huzuru bulmuş oturup bizleri düşünürken biz bir şey yapamıyoruz reisim. Sen şehit olunca Türkiye’de yas ilan edilmedi. Arap-Amerikan işbirlikçisi bir kral öldü diye milli yas ilan edildi ama yandaş medya senin haberini karşıt görüşlerin kavgası sonucu denildi. Karşı çıktık ama sadece karşı çıkabildik yiğidim. Susuyoruz hem de kocaman susuyoruz yiğidim. Üniversitelerde adını bağıra bağıra yürüdük. İntikam diye bağıran milyonlarca reisin var reisim. Dudaklarımızı ısırmaktan, gözlerimiz ağlamaktan mahvoldu. Ülkücü adam ağlamaz dediler ama biz ülkücülüğü bana vurun kardeşime vurmayın diyen Erdal Çor abiden öğrenmiştik. Kardeşimiz, Reisimizi gıyabi cenaze namazını kıldıktan sonra unutmadık. Biz hiçbir şehidimizi unutmadık. Hepsi beynimizde bir köşede şahlanmış bize yön vermekte. Biz çok şehid uğurladık hepsinde de ‘’şehitler ölmez’’ diye bağırdık. Biz davanın peşindeyiz yiğidim. Sen bizleri düşünme ‘şehitlik makamının’’ sana vermiş olduğu ayrıcalıkları yaşa. Sana söz veriyoruz ki bu al kana bulanmış Ay Yıldızlı Bayrak asla düşmeyecek. Son nefer yere düşünceye kadar daima dalgalanacak.

Ey al kana bulanmış, polisin yasak dedikten 45 dakika ambulansın geldiği ve kan kaybından yitirdiğimiz yiğit Ülküdaşımız! Senin intikamın elbet bir gün sorulacaktır. Bir yerlerden bir yiğit çıkar ve yeter artık dedikten sonra Bayrağı en ileriye taşımayı görev addetmiş yiğitler senin yerini alır. Sen gelecek olan şehit ülküdaşlarını karşılayacaksın. Bizden hepsi sana selam getirecektir. Herkesin yediden yetmişe herkesin sana çok selamı var. Büyük bir kalabalık ile gıyabi cenaze namazını kıldıktan sonra ülküdaşlar ile ocağımıza olaysız şekilde yürüdük. Dilimizde tekbir ellerimizde bozkurt vardı. Hepimiz senin acından kan çanağına dönmüş gözlerimizle en önde seni aradık. Yaradan Aşkına Tekbir diye bağıracağını düşündük. Şimdi orada Hz. Hamza’nın (r.a) yanına diz çökmüş şehitliğin ne büyük bir şey olduğunu anlamaktasın. Özendik yiğidim. Çok özendik. Senin yerinde olmak isteyen milyonlarca ülkücü kardeşin var. Son olarak bütün şehit olmuş Ülkücü abilerimize çok çok selam ve hürmetlerimizi gönderiyoruz. Son şehit değilsin yiğidim ama elbet bir gün son şehidimiz olacak.

Davan görülmeye başlandı yiğidim, birçok ülkücü avukatımız sana avukatlık yapıyor. Devlet bey’in ve Olcay Başkan’ın talimatlarıyla seni şehit edenlerin hepsi okuldan atıldı. İntikamın alınacak yiğidim. Son damla kadara intikamın alınacak.

Ahmet Mücteba Kuşçu


Başlık Kategori Yayın Tarihi
SAVAŞ BAŞLADI. Politika 16.09.2017
SİZ ANLAMADINIZ GALİBA Politika 19.08.2017
1.MEYDAN MUHAREBESİ Politika 16.08.2017
‘KARA’AYDIN KAVGALARI Politika 09.08.2017
LAF DEME OTUR İCRAAT YAP. Politika 08.08.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Ramazan'da Oruç Yiyenler ve Orucun Amacı Genel 14.06.2018
Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun... Genel 14.06.2018
Güvenerek bindiğimiz araçlarımız... Genel 13.06.2018
Belçika’da 24 Haziran seçimlerinde oy kullanımı ve önemi noktalar Genel 12.06.2018
Kızılaycılık Genel 11.06.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.