4K Bölüm---2

     Sıkıştı yine bu Faik.Aptala onlarca kez uyarıda bulundum,dolabın kapağına dikkat etmesi için.Birisi ile konuşmaya başlar başlamaz çıkartıyor kafasını.

Sahi Faik hiç konuşmuyor benimle,klavye tuşu ile O'nun yer değiştirmesini isterdim.Faik bağır,klavye tuşu sus. Faik'in içi nasıl? Kasvetli olmalı,tek gözünden hüzün ve kin akıyor mavi renkte.üç elinde üç duygu var.Bazen vuruyor aynaya,ayırıyorum sinirle bana da vuruyor.

Dinlemek istemiyorum kendimi,uyurken dahi oyalanmak istiyor gibiyim. Kime tanıttım ise kendimi ve ruhlarımı ''iyi insansın'' diyorlar.İyi neye göre ölçülüyor? Bataklıkta ki kırık bir dal ile ormanda ki bir olur mu? Yoksa hangi zamanda çıktıklarımı belirliyor insanın iyiliğini.Sanmam,Faik hep kötü.Klavye hep isyankar,sinirli.

Bu arada şu yokuş meselesini tekrar düşündümde,siz hiç başlamayın yola;düşeceksiniz.
Saçmalamışım hazırlık yapıyor musunuz diye sorarken.İstediğiniz kadar hazırlanın düşeceksiniz.NET!

Gülme krizi tuttu beni,sizi düşerken gördüm bir an aynada. Yok saydığınız bütün kuralları gözden geçiren acizler gibi güçsüz görünüyorsunuz ama korkmayın yere kapaklandığınız anda alınan ilk nefes mezardaki can suyu misali anlamsız lakin iyi geliyor.Biliyorum,biliyorum çünkü o yokuşa hiç çıkamadım ben,denemedim de.

Faik'i konuşturmak için ne yapabilirim?Kalemtıraş çare etmedi dolaba soktum yine sinirlenip küfürler savurmadı.Halbuki bana yapılsa bu bağırır çağırır,lügatta olmayan küfürler savururdum sahibeme.Gülmeleriniz,kahkahalarınız ve anlamsız acınası bakışlarınızı istiyorum ben.Asıl yüzünüz sizin o çünkü.Samimiyeti olan gelir sarılır,düşmanlığı olan çelme takar,kendimizi kandırmayalım hayvan modunda.
 İsyan etmeye isyanım var cümlesini çok hızlı yazdım.Heyecandan klavye tuşunun gözleri yerinden çıkacak ''isyan'' kelimesini her yazdığımda.Kahve içer misin?Bugün ödül günü hepinize,bana yok...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
4K Bölüm---1 Edebiyat 16.05.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Ölüme Susamış Aşklar Edebiyat 17.01.2018
Biz.... Edebiyat 10.01.2018
Öyle bir sesin .... Edebiyat 06.01.2018
Esmayı Özlemek Edebiyat 31.12.2017
Mahir Amca Edebiyat 28.12.2017

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.