4K Bölüm---1

Kimler neler yazar neler söyler,bağrışlar fısıldaşmalar.Lakin hiç biri kendini anlatamamış gibi farklı yollar denerdi,ayıplardım.Şimdi anladım haklılarmış.
Sözler yetmiyor,sanki cihanın bütün dilleri önüme serilse;mürekkebi bitmiş bir kalem misali atıyorum kendimi işe yaramaz çöplük görünümlü aynaya.
İzlemeyi de seviyorum üstelik kendimi aynada.Kah önemli bir görüşme öncesi asansör aynası oluyor dostum kah yatağımın başucunda oturan anne modeli dev aynası.Bazen tartışıyoruz da,küfür etti dün gece bana baya baya.Safsın dedi kurnazım dedim,çok temizsin dedi karayım dedim.Konuşman gerekiyor dedi,bağırıyorum duyulmuyor dedim.Öylece bakakaldı beni ilk defa görürcesine,sanırım anlamadı.

Sıkışıyorum bazen en geniş çayırlıklarda,özgürlüğümü buluyorum bir kaşık suda.
Ölüyorum sanıyorum cennet misali sofralarda,doğuyorum küllerimden dediğimde ise rüzgar küllerimi dağıtıyor;sigarasını yakıp izliyor benim ateşimden.

Ona bile kızamıyorum,kimseye de kızamadım ki zaten herhangi bir anda.Saman alevi daha çok yanıyor sinirimden. Toprağa koydu kendini neden gittin demedim,ağza alınmayacak hakaretler etti aynalar,terbiyesizsin dedim kahkaha attım.

Sinirlenmek,ağız dolusu kin susmak rahatlatıyor diyorlarda pek inancım kalmamış sanırım sözcük yığınlarına.İnancım gözlere,dudakları yalancı çıkartan gözlere.

Umut da var hayallerde,kuramasamda.
Bir gün diyoruz günün birinde.
Bir gün düzelecek,
Bir gün güleceğim,
Bir gün sevileceğim sevdiğim kadar,
Bir gün hayallerimi gerçekleştireceğim...
Böyle süre geliyor ama ,ama o yokuş var ya hani gözümüzü korkutan.Hah işte o yokuşu çıkmak için hazırlıyor musun kendini?Mental olarak hazırım yalanlarını da kendine sakla,ben hazır değilim.
Tir tir titriyorum korkudan ayağım bir taşa takılırdı yuvarlanırım diye,korkum da başladığım yere düşmek değil.Arkadamdan gelenleri de düşürmek.
Klavyenin bir tuşu çıktı,isyan etti sanırsam.
Beni dinlemek zorunda değilmiş,temsil ettiği sözcüklere varmış isyanı.
Biraz dinledim de cesaretli tuşmuş.Gönlünü ,düşüncelerini ağzın yok mu da burada yazıyorsun diyor.Güldüm buna!
Sağırlar diyorum,hissettir diyor.Bak sen şu cansız nesneye şizofren muamelesi yapıyor bana.Sende bir sus Allah aşkına ayna,sen nereden çıktın Faik?
Ben sana o kalemtıraşın içinden çıkmak yok demedim mi?
Gelin çay yapayım size tartışalım,kahve isteme sakın tuş.
Bitti 4K...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
4K Bölüm---2 Edebiyat 18.05.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
'' MEFTUNE'' 5.BÖLÜM BABAM İLE SON VEDA Edebiyat 14.10.2018
  ‘’ MEFTUNE ’’ 4.BÖLÜM  ÖLÜMÜN KIYISINDA Edebiyat 13.10.2018
'' MEFTUNE'' 3.BÖLÜM SEVGİ ÇEMBERİM Edebiyat 12.10.2018
'' MEFTUNE'' 2.BÖLÜM İLK PİŞMANLIĞIM İLK ÜZÜNTÜM Edebiyat 11.10.2018
'' MEFTUNE '' Edebiyat 10.10.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.