BEKLENEN GÜN

İki gündür yazılarımızda Antalya gündemini ele aldık. İddialar, soru işaretleri vardı. Olumlu olumsuz tavır sergileyenler oldu. Olacakta, susacak mıyız, elbette hayır. Biz Antalya’nın daha iyi hizmet alabilmesi için durmadan yazacağız. Ortaya attığımız iddialar kulaktan doğma, uydurma değildir, altını doldurabilecek açıklamamız vardır elbette, meraklısına.

Antalya gündeminde gün geçmiyor ki yeni olaylar olmasın. Ortalıkta ölü sessizliği var. Bazı duyumlara göre bazı mahallelere seçim sonucuna göre tavırlar alınmış. Aman ha, bu hatayı yapmayın demiştik ama nafile. Adamların sadece bir yere yaranma amacı var. Başka bir amaçları yok.

Gelin şöyle yapalım , ‘’hayır’’ çıkan mahallelere siz girmeyin. ‘’Evet’’ çıkan mahallelerde dolaşın durun. Propaganda döneminde yapmış olduğunuz politika gibi. Sonra ‘’hayır’’ çıkan mahalle de amacı sadece ‘’dava’’ olan yenilenmiş, maddi çıkar gütmeyen, teşkilatı salın, o mahalle Allah’ın izni ile kazanılacaktır. Bu bir öngörü diyelim, denemesi bedava.

Gelelim gündemi sarsacak bazı sorularımıza ve olaylarımıza. Şaşıracaksınız, hadi canım, diyeceksiniz ama doğru olduğuna kanaat getireceksiniz.

 

1.öncelikli olayımız; Reis’in telefon ile Antalya’yı araması.  Söylediği söz tırnak içinde yazıyorum.           ‘’ Beni Antalya’ya kadar yormayın? ‘’  demesi neye işarettir. Kendiniz istifa edin demek diye düşünüyorum. Koltuklar sallanıyor mu ne? Ama bunu ilkokuldaki öğrenci anlarda, koltuk’çular anlamaz. Bu olayın arkasından By Başkan, Reis’i arıyor, lakin cevap dahi yok.

2.öncelikli olayımız; Seçim sonucunda soluğu Ankara’da alan Mr Başkan ile By Başkan, Uç Beyi ile sadece 2-3 dakika ayakta konuşabildi. Açıktan bir tepki mi geldi? Beyi’nin ayaküstü neler söylediğini bilmiyoruz.

3.öncelikli olayımız; Propaganda boyunca gidilen her ilçede %60 alırız diyen söbüce’li asfalt çavuşunun amacı ne olabilir? Akıbeti ne olacak?

4.öncelikli olayımız;  My Başkan , ‘’hayır’’ cephesine yapmadığı ‘’evet’’ propagandasını neden sadece ‘’evet’’ oyu atacaklara yaptı. My Başkan ile By Başkan arasındaki siyasi çatışma var mı?  Ben senin önünü kapatırım, hiçbir yere hareket edemezsin mesajını hangi yolla verdi? ( Mevlana Kavşağı yol çalışması çok kısa bir süre içinde bitmiştir.)

Yeterli sanırsam. Biz seçimden sonra sürekli söyledik. Kovulmayın, bırakın dedik. Ama inat ettiler. Deprem geliyor dedik, güldüler, artçısı geldi dikkatli olun dedik, susturdular, bak çalışmalarınız hatalı dedi, biz iyisini biliriz dediler. Ayıkla samanın çöpünü, biz demiştik sözünden nefret ediyorum ama dedik, dedik, dedik…

Galibiyet alınmış edasıyla konvoyla düzenleyenlerle, bu başarısızlığın sebebi nedir, nerde hata yaptık diye evinden çıkamayanlar, oturup istişare yapmadığı sürece Antalya gündemi hep kaynıyor olacak.

Şimdi geri sayım yapalım. Kaç gün sürecek il ve ilçe teşkilatlarındaki temizlik. Yine tepeden inme bir teşkilat mı gelecek? Yine Antalya’lıyı başka iller mi yönetecek? Bakıp göreceğiz.

 Yarına kalacak ama yanlarına asla kalmayacak…

 

Ahmet Mücteba Kuşçu

ahmet.463@icloud.com

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
SAVAŞ BAŞLADI. Politika 16.09.2017
SİZ ANLAMADINIZ GALİBA Politika 19.08.2017
1.MEYDAN MUHAREBESİ Politika 16.08.2017
‘KARA’AYDIN KAVGALARI Politika 09.08.2017
LAF DEME OTUR İCRAAT YAP. Politika 08.08.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bahçeli Sözlerinin Arkasında Politika 20.06.2018
Tarihin Tersinden Doğan Erdoğan Politika 18.06.2018
24 HAZİRAN ''YÜZLEŞME'' Politika 14.06.2018
Siyasette Akıl Oyunları -3 Politika 11.06.2018
Anarşist ve Teröristler Çapulcu Sürüleri Politika 10.06.2018

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Kazım Canpolat 21.04.2017

Çabuk vururlar bu çocuğu dikkat et kendine abim , rantcıların ekmeklerini engel oluyorsun dikkat et.

Muhammed Dalkıran 21.04.2017

Tebrikler kardeşim. 3-4 gündür takip ediyorum , alkışlıyorum. Kalemine sağlık.

Mehmet Demirel 21.04.2017

Reis arayaıp istifaya davet etmesine rağmen hala istifa etmiyorlarsa onların haline yazık ne koktuk sevdaları varmış ya

Hasan Kara 21.04.2017

Tebrik ediyorum. Yazılarınızı özenle takip ediyorum. Ama şu isimleri açık açık yazsanız da bizde daha iyi anlasak.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.