MÜCAHİTLER GÖREVE MÜTEAHHİTLER GERİYE

 Dünkü yazımızın ardından almış olduğum telefonlar beni mutlu etti. Demek ki cesurca bir şeyleri deklare etmek, insanların söyleyemediği doğrular söylemek, korktukları kişilere baş kaldırmak onları mutlu ediyormuş. Mutlu olsun benim milletim. Benim milletime hüsranlık yakışmaz , bir olmalı,diri olmalıyız.

Ak Parti Antalya teşkilatı son seçimden zafer nidalarıyla çıkmış bir teşkilatmış. Kendilerince. Ben şahsım adına konuşuyorum %19’luk farkı görünce emin olun çıkamadım dışarıya bırakın yüzümün gülmesini, telefonlara bile cevap veremedim. Kendimi suçlu hissettim. Niye bilmiyorum  mağlup olmuş gibi oldum. Sonra siyasi kariyeri boyunca yeise kapılmamış bir lider varken dedim nedir bu karamsarlık. Ayağa kalkacak ve daima daha iyi ve doğrusu için çalışacağım dedim. İki gündür yok mühürsüz,yok çalındı safsataları, geçin bunları geçin. Yenildikten sonra yeniden güreş isteyen amatör ruhlu güreşçi gibisiniz. Halk yeni sistemi kabul etti, olay bitti.

Şimdi seçim günü akşam dışarı çıkamama sebeplerimin nedenlerine gelelim. Şimdi eleştirinin yasal bir hak olduğunu, o koltuklarda oturan siyasilerin eleştirilmek için oturdukları bilinciyle yazıyorum.

-Antalya teşkilatı nerelerde hata yaptığına dair bir rapor hazırladı mı?

-Seçimden sonra , mahallelerin seçim sonuçlarına göz atıldı mı?

-Mahalle başkanlarını toplantıya çağırıp durum değerlendirme yapıldı mı?

 

Ak Parti Teşkilatını gözden geçirelim. Parayla dans eden, parasızlık nedir bilmeyen kesim. Bu suç mu elbette değil. Para kazanıyorlar, kazansınlar. Gözümüz yok, Allah daha çok versin.

 

-Ak Parti içerisinde maddi kaygıları, maddi çıkarları yüzünden giren bir tane il yöneticisi var mı?

-Güçlüden yana olmak için teşkilata giren veya girmek isteyen var mı?

-İlçe başkanlarını nasıl seçiyorsunuz?

 

Beyler, efendiler. Yaşça hepiniz benden büyüksünüz lakin demokrasi diye bir şeyi parti içinde mahvettiniz. Demokrasi yok, bitti, tükendi, yerle bir oldu. Tepeden inme başkanlarla bu işler yürümez. Halkın içinde kendisini halk gibi hissetmeyen başkanlarla bu işler yürümez. En basitten bir olay, Varsak’ta bir mevlit oluyor, başkanlar özel masada. Niye özel masa arkadaşım, gelsin halkıyla birlikte otursun, onunla yemek yesin, konuşsun. Bu sizin yaptığınız hak da değil , hukuk da değil. Bana parti içi adaletten bahsetmeyin. Bunlar hep yöneticimizi biz değil de ‘atama’’ yoluyla önümüze geldiği için oluyor.

Chp bu işi başardı. Temayül yaptı adayları seçmenin kendisi çıkarttı. Hem de 1 sırada. Ak Parti’de bu 1. Sıra için çuval çuval …. , neyse girmesem o konuya daha hayırlı olacak. Amacım yapıcı eleştiri, dönüp bir bakın biz nerede hata yaptık diye. Bırakın kutlama işini.

Acele ederek tüm yönetimi fesh edip amacı sadece davaya hizmet olan mücahitleri getirin göreve bırakın bu müteahhit aşkını. Çalışacak, koşacak, halk ile yan yana geldiğinde sıkılmayacak insanları getirin o kutluklara. Bir bölgede bir hizmet yapılacağı zaman, o bölgeye gidip arkadaşlar biz böyle düşünüyoruz sizin düşünceniz nedir diyebilecek bir yönetici lazım bizlere. Halka inen yönetici asla kaybetmez. Halkın ağzından konuşan yönetici asla kaybetmez. Bunu bizim koltuk’çulara anlatamadık bir türlü.

MİLLET ile arana mesafe koyarsan MİLLET’te sana % 19 fark koyar, bakar durursun.

 

 

Ahmet Mücteba Kuşçu

Tel: 0534 359 2831

Mail: ahmet.463@icloud.com

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
SAVAŞ BAŞLADI. Politika 16.09.2017
SİZ ANLAMADINIZ GALİBA Politika 19.08.2017
1.MEYDAN MUHAREBESİ Politika 16.08.2017
‘KARA’AYDIN KAVGALARI Politika 09.08.2017
LAF DEME OTUR İCRAAT YAP. Politika 08.08.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bahçeli Sözlerinin Arkasında Politika 20.06.2018
Tarihin Tersinden Doğan Erdoğan Politika 18.06.2018
24 HAZİRAN ''YÜZLEŞME'' Politika 14.06.2018
Siyasette Akıl Oyunları -3 Politika 11.06.2018
Anarşist ve Teröristler Çapulcu Sürüleri Politika 10.06.2018

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Hüseyin Aydın 19.04.2017

Günlerdir başarılıyz diye naralar atanlar okuyun kardeşimin yazısını da size ne demek istiyor anlayın yazıklar olsun size. Bırakın gidin artık o koltukları.

Ramazan 19.04.2017

tebrik ederim ,Ahmet kardeşim.Rahmetli Erbakan Hocam''başınızı gözünüzü yarmadan beni bir kez anlayın ey AKP'liler..! '' derdi.ama sen bu samimi eleştirel yaklaşımından dolayı bazı olayları idrak edebildiğini ,adeta sezinliyor gibiyim. selam ve dua ile..!

Mehmet 19.04.2017

Hay Maşallah mütahitlere dokunan birisi çıktı sonunda. Maşallah. Allah razı olsun kardeşim

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.