Jeet Kune Do’cular Sri Lanka’ya davet edildi

Yüksel Yılmaz öğrencileriyle birlikte 9-11 Haziran 2017 tarihinde 'de Sri Lanka’da gerçekleşecek olan “Güney Asya Jeet Kune Do Şampiyonası”na davet edildi.

Hint Okyanusu’nda bulunan bir ada ülkesi olan Sri Lanka’da Sri Lanka Jeet Kune Do Federasyonu’nun organize ettiği “Güney Asya Jeet Kune Do Şampiyonası”na Türkiye adına Yüksel Yılmaz yarışmacı ekibiyle birlikte davet edildi.

DEĞİŞİM EĞİTİMİ PROGRAMI

Daha önce Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu’nun davetlisi olarak Kocaeli’ne gelen Asya Jeet Kune Do Federasyonu Genel Sekreteri Lion Vikas Gihara, Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Yüksel Yılmaz’a mail atarak ekibiyle birlikte Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti’nin güney illerinden Kandy’de düzenlenecek olan şampiyonaya davet etti. Yarışma öncesinde Sijo Yüksel Yılmaz’ın bir de gösteri (demonstrasyon) yapmasını teklif ederek mesajında, “Her iki ülke arasında değişim eğitimi programı kurmak istiyoruz” yazdı.

"BAYRAĞIMIZI ONURLA DALGALANDIRMAK İSTİYORUZ"

Gazetemiz yazarı da olan Yılmaz ise gazetemize şunları dedi: “Davetlisi olduğumuz bu Şampiyonaya katılmak için sponsora ihtiyacımız var. İmkânlarımıza göre yarışmacı sayısı belirleyeceğiz. Fakat en az beş kişilik bir ekiple de olsa katılmak istiyoruz. Türkiye’mizi ve Türkiye Wushu Federasyonu’nu başarılarımızla onurlandırmak istiyoruz. Başarıyla dönme hususunda hiç şüphemiz yok. Bayrağımızı orada onurla dalgalandırmak istiyoruz. Tarihe damgasını vurmuş şanlı bir ecdadın nesli olarak bazı Avrupa ülkelerinin ülkemize karşı sergilemiş olduğu aklıselimden uzak, kaba, faşizan, düşmanca, anti-demokratik, gayri medeni ve diplomatik teamüllere aykırı tutum ve açıklamalarını şiddetle ve onurla kınayarak bir yerde değil her yerde olduğumuzu göstermek istiyoruz. Asya, Avrupa ve Afrika’nın birbirine en çok yaklaştığı yerde Asya ile Avrupa’yı birbirinden ayıran Çanakkale ve İstanbul gibi iki önemli deniz boğazının üzerinde konumlanan ülkemizin isteseler de istemeseler de jeopolitik önemi baki olacaktır. Bizi önemsemiyor gibi görünme blöfü bile çok önemli olmamızdan kaynaklanmaktadır. Her alanda önemli insanların çıktığı ülkemizde şimdi bize düşen spor alanında ve özellikle Jeet Kune Do dalında da katkıda bulunmaktır. Siyasetimizi, bağımsızlığımızı, onurlu duruşumuzu çekemeyenler ne derlerse desinler biz Sri Lanka’da Anadolu fırtınası estirmek istiyoruz.”

22 Mart 2017

http://www.bizimyaka.com/haber-71829-Jeet-Kune-Docular-Sri-Lankaya-davet-edildi


Başlık Kategori Yayın Tarihi
GERÇEĞİN TAHLİLİ Felsefe 06.09.2019
SIRRIN LİMİTLERİ Felsefe 31.08.2019
DİNE KATILAN HURAFEYİ SORGULAYIN Genel 28.08.2019
Ümmetin kafası neden karıştı? (17) Genel 27.08.2019
MÜSLÜMANLARIN KAÇIRDIĞI TARİHİ FIRSAT Politika 12.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şampiyon Galatasaray!! Spor 20.05.2019
Bitmeyen çile Spor 16.04.2019
Endustriyel futbol Spor 12.04.2019
Galatasaray,ın Fetret devri Spor 04.04.2019
Futbolda Bedava Tiyatro! Spor 10.02.2019