Bahar Ayında Oluşan Göz Alerjisi

"Göz Alerjisine Dikkat"

Bizler için en önemli şey aslında gözlerimizdir. Çünkü hayata gözlerimizle güzel bakıyoruz. Fakat sadece bakmakla yetinmemeliyiz. Her sağlık sorunu önemli olduğu gibi göz sağlığı da oldukça önemlidir. Gözlerimizde bazen çeşitli göz hastalıkları yaşanabiliyor. Örneğin bahar aylarına girerken polen alerjisi olan insanlar göz kaşıntısıyla karşılaşabiliyor. Bahar ayında havada uçuşan polenler bazı kişilerin gözlerinde kaşıntı oluşturabiliyor. Bunun nedeni polene olan alerjiden dolayıdır. Ayrıca sadece kaşıntı değil gözde kızarıklık, sulanma gibi sorunları da ardında getirebiliyor. Bu biz insanlar için çok ciddi bir sorun olmasa da ister istemez gözlerimizi oldukça rahatsız etmektedir. Ayrıca göz alerjisi bazen burunla ilgili alerjilere de yol açabilir.

Bu sorundan kurtulmak için bazı önlemler alabiliriz. Bahar ayında dışarı çıkmadan önce güneş gözlüğü takmalısınız. Çünkü güneş gözlüğü zararlı ışıklardan sizi korur ve gözlerinizin rahatsız olmamasını sağlar. Mevsimsel olarak oluşan göz alerjisi için bir doktora giderek doktorunuzun önereceği göz damlasını alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca yüzü ve göz çevresini soğuk bir suyla yıkamakta iyi bir alternatif yöntemdir.

Eğer hala göz alerjiniz sizi rahatsız edip geçmiyorsa mutlaka doktora gitmelisiniz, yazının başında da belirttiğim gibi “en önemli şey aslında gözlerimizdir.” Hiçbir şeyi hafife almamalısınız.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Cennetten bir köşe;Prestige Thermal Hotel Turizm 19.01.2020
Sebepsiz Yere Oluşan Diş Ağrısı Sağlık 08.02.2017
Kendimizi neden devamlı yorgun hissediyoruz ? Sağlık 01.02.2017
Şekerin Zararı Saymakla Bitmiyor Sağlık 24.01.2017
Mide Ağrısı Nasıl Geçer ? Sağlık 21.01.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Corona Günlerinde AKP Sağlık 22.04.2020
Virüs Akımına Uyalım Sağlık 28.03.2020
Corona Virüs Korunma Yolları Sağlık 19.03.2020
KoronaVirüs Dünya'yı sarıyor! Sağlık 12.03.2020
CORONAYA KARŞI GÜMÜŞ VE SİRKE KARIŞIMI ARAŞTIRILMALI ÖNERİM Sağlık 11.03.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.