Kim Takar Bu Almanı?

Biliyorsunuz ki Rusya ile yaşadığımız kriz sonrası, Türkiye turizmi büyük sıkıntılar yaşadı. Daha çok yeni. Gündemi takip eden, tanıdığı bir turizmci ile konuyu tartışan herkes anımsayacaktır. Peki sonrasında ne oldu? Baştan bu gerilime sebep olanlar sonrasında özür diledi. Üstüne, malesef, 5 Milyar Dolar tazminat ödedik Rusyaya. Şimdi aynı teraneyi Almanya ile yaşıyoruz.

Peki ne olacak? Sonuç tabiki Türkiye'nin hiç istemediği bir şekilde sonuçlanacak. Çünkü Türk turizminin bel kemiğini Almanlar oluşturur. Yine turizm yerle yeksan olacak. Almanya'da yapılan bir ankete göre, ülkenin %50'si "Bir daha asla Türkiye'ye gitmeyeceğim" diyor.  Dünya üzerinde tatile, gezmeye, kültür turuna en çok para harcayan ülkenin insanlarının yarısı söylüyor bunu. 

İnsanlar olacakları ve olması gerekenleri tartışıp bir çözüm ararken, bir vatandaşımız da "Kim takar bu Almanı! Türkiye artık liderini buldu. Eskisi gibi her dediklerine evet diyen birileri yok artık." diye keskin zekasını ortaya koymuş. Ah be kardeşim! Ah be zeka patlaması yaşayan arkadaşım. Öyle değil işte o! Öyle liseli ergenler gibi laf sokarak yapılmıyor siyaset. Bu şekilde siyaset yaparsan yalnız siyasileri değil, o ülkenin halkını da karşına almış oluyorsun. O zaman da sonuç senin halkının aleyhine oluyor. Hiç istenmedik sonuçlar oluyor. Bu arkadaşımızı tanıyan birisi keşke ona anlatsa. Madem Almanya ile bu kadar ters düştün, mahalle kavgası eden ergenler gibi davranmak yerine Incirlik üssünü kapatırsın Almanlara. Sen de onların ülkedeki faaliyetlerini engellersin. Güçlü devlet budur. Iyi lider budur. Sonuçlarının ne olacağını bile bile halkını ve ekonomisini tehlikeye atan kişi değildir lider.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vatandaşlık Görevi Sosyal 29.03.2019
Dünya Kadınlar Günü Sosyal 08.03.2019
Geri Dönüş Yaşam 06.03.2019
Demokrasinin Tanımı Yaşam 12.03.2017
Görmezden Gelinenler! Yaşam 02.03.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Mehmet Ali Timur Yaşam 15.06.2019
Munzur Dağlarında Gülabioğulları - İbrahim Sevindik Yaşam 06.06.2019
Maya Tutmuş Yaşam 30.05.2019
Mutlu olmak için çok sebepler var :) Yaşam 24.05.2019
Nasıl mutlu olurum ve çevremdeki insanları nasıl etkilerim ? Yaşam 19.05.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.