Türkiye’nin ilk bayan Jeet Kune Do sporcuları

Başta Kocaeli olmak üzere Türkiye’nin birkaç ilinde bayan Jeet Kune Do sporcuları var ve bayanların bu spora olan ilgisi de artıyor

Başta Kocaeli olmak üzere Türkiye’nin birkaç ilinde bir kısmı antrenör olarak da ders vermekte olan bayan Jeet Kune Do sporcuları var. Günümüzde bayan olarak Jeet Kune Do sporu yapanlar gelecekte Türkiye’nin ilk bayan Jeet Kune Do sporcuları olarak anılacaklar. Kocaeli’de Sifu Yusuf Burgul’un asistanı Dilek Üstün İşçi, Sifu Özcan Yılmaz’ın asistanı Nurbanu Baş ve Sifu İbrahim Yılmaz’ın asistanı (aynı zamanda kızı) Melike Arat önde gidiyorlar.Antrenör Dilek Üstün İşçi Yuvam Akarca’da Fatih Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çok Amaçlı Spor Salonunda, Antrenör Nurbanu Baş Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda ve Asistan Melilke Arat SEKASEM’de kız öğrencilere zaman ayırıyorlar.

Ayrıca Sifu Özcan Yılmaz’ın öğrencilerinden Asude Acar Manisa’da Şehzadeler Belediyesi ve Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortak düzenlediği ve Muay Thai dalında 13 ilden 250 sporcunun katıldığı Şehit Ömer Halisdemir İllerarası Muay Thai Zafer Kupası’nda şampiyon olmuştu. Antrenör Nurbanu Baş da branşı olmayan bu yarışmada ilk tecrübesinde üçüncü almıştı. Bu deneyim Türkiye’de bayan Jeet Kune Do’cuların ilk deneyimi olarak tarihe geçti. Manisa’da ise Jeet Kune Do çalıştıran eğitimciler olarak Sijo Yüksel Yılmaz’ın Başasistanı Ediz Barış’ın öğrencileri olan iki bayanın adı geçiyor: Antrenör Rumeysa Ertem ve Antrenör Büşra Korkut.Yakında düzenlenecek olan hakemlik kursuna bayanların da ilgi göstermeleri bekleniyor. Özellikle de kursun ardından yapılacak olan bayanlar arası Jeet Kune Do müsabakalarını sabırsızlıkla bekliyorlar.

 

16 Şubat 2017  http://www.bizimyaka.com/haber-70199-Turkiyenin-ilk-bayan-Jeet-Kune-Do-sporculari