TV..HABERLER..GAZETELER..SOSYAL MEDYA..VS..okuyunca..

Osmanlı hanedanından geldiğini ve Abdülhamitin torunu olduğunu söyleyen bir zenne "parlamenter sistemden" bıktığını, bu nedenle evet diyeceğini söylemiş. Yine Fransız imparatoru Napolyonun, dedesi Abdülhamit için benden sonra ki en zengin adamdır dediğini falan söylemiş. Kadın on numara cahil Abdülhamit, Napolyondan yaklaşık 60 yıl sonra doğmuş biridir. Daha doğmamış biri hakkında Napolyon nasıl böyle bir laf edebilir ki, külliyen yalan.Cehalet olarakta tanımlanamaz başka bir şey.Bu kadın önce ben "evet" diyecem demiş, sonrada dedesinden kendine kaldığını iddia ettiği malları ve hakları istemiş. ilginç değil mi? derdi başka gibi. Para,mal mülk koprmak sanki. Osmanlı hanedanına bu kadar zararı bir başkası veremezdi herhalde..

 

Konya İl Milli Eğitim müdürü "hayır diyenler" şeytandır, şeytan hayır dediği için şeytan oldu falan demiş, eleman Allah falan sanıyor galiba kendini. Hadi en azından, haddin aşıp fetva kesmiş diyelim, bu durumda ülkenin en az yarısı şeytan oluyor yani. Ne kadar çok şeytanımız varmış meğer. Bende %99  müslümanız sanıyordum. Elemanı  yaptığı resmen milleti kutuplaştırmak, ayrıştrmak. Bu elemanın Akp ye hizmet edicem derken daha büyük zarar verdiğinin farkında değil galiba. Belkide kripto fetocu. Bu arada bilmekte fayda var, illede dinsel bağlantı yapılacaksa, Adem yasak elmaya evet dediği için insanoğlu cennetten kovulmuştur. Malum..ne denir ki..ağzı olan konuşuyor..

 

Chp li bir vekil vatandaşlara toplam 1.200 bin tl lik mektup göndermiş. Amacıı terörürü lanetlemek ve vatandaşı bilgilendirmekmiş. Ayrıca bu konuda bir sınırlama yok, zaten parada nihayetinde devlete gitti manasında falan diye açıklama yapmış falan filan. Toparliyacağım derken iyice batırmış. Sus konuşma bari, haltı yemişsin işte. Pardon mardon de ortadan kaybol, eleştirdiklerinden farkın kalmamış..

 

Mhp Konyada acil toplantı yapıp referandum sürecindeki yol planının tartışacakmış falan. Yahu partimi kaldı ortada, neyi tartışacaksınız, yol mu var? hangi ülkücüye sorsan ya "hayır" diyor, yada keyfi kaçık. Bahçeli hariç. Bir aralar Baykal Chp yi batırmıştı.Koca parti barajı aşamamıştı. şimdide Bahçeli aynı yolda sanki.. 

 

Bazı Rektörler evet kampanyası başlatmış. devlet memurusunuz bu kadar medyatik olmaya gerek yok. Bilim insanları kendi branşlarında bilimsel olarak açıklama yapabilir, faydası varsa kendilerine göre açıklama yapabilirler, tartışma programlarına katılabilirler, vatandaş olarak fikrini açıklayabilir ama nedense bazıları fazla ön planda. Nitekim başbakan inceden uyardı. Fazla medyatik olmayın deyiverdi Rektörlere. Usulüyle, eksi yazıyor Akp ye farkında.O Rektörleri sevende var, sevmeyende..

 

Trump göçmenlere karşı çıkmış, duvar örecekmiş, müslüman ülkelerden gelenlere yasaklama koymuş falan. Yahu kendisi ne ki, karısıda göçmen.Kızının adı "İvanka".Rus ismi yani.Amerika ne ki alayı göçmen. hatta hırsız.Kızılderilerinin topraklarını çalan hırsız...

 

Bir aralar birilerinin baştacı ettiği, sosyal medyada attığı mesajlarla vatan millet edebiyatı yapan  Beytüşebap kaymakamı azılı Fetocu çıkmış."evet" için kendini parçalayanlardan biraz huylanmaya başladım. Ne diye bu kadar kendilerini parçalıyorlar anlamıyorum..

 

Amerika, pyd ye Tank vermiş, oha yani. Nasıl müttefiklik bu. O zaman bizde gidelim esada top tüfek verelim...

 

Evet yada hayır. Başkanlık yada mevcut sistem çok umrum değil. Nihayetinde memleket iyi yönetilsin, vatandaş huzur ve para bulsun,demokrasi gelsin. Nihayetinde birileri bu ülkeyi yönetecek.Beklentimiz güzel yönetilmek.Yalnız kafamı kurcalayan bir şey var. Hiç bir makam kimseye kalmıyor nihayetinde. Yarın bir gün üç ,beş, on sene sonra. Bu Osmanlı padişahı torunu gibi bir hatun yada kripto bir fetocu yada gizli pkk li yada hırsızın biri Başkan seçilirse ne olur. Ya kandırılırsa ya kandırırsa. Kimse garanti veremiyor. Burada takılıp kalıyorum. Olmayacağının garantisi var mı ?Fetö nasıl kandırmıştı herkesi. Obama nasıl kazık attı. Pkk barış barış deyip silah depoladı. Ülke direkten döndü. Memleket elden gidiyordu az kalsın, onlarca insan öldü..

 

Şu anda güçlü bir hükümet var. Her türlü terörle mücadele konusunda herkes arkasında. Ekonomide sıkıntı olsa da millet dayanıyor. İmkanlarını zorluyor. Yargı çalışıyor...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
RESESYON Politika 09.02.2017
Bir İnsanlık Tarihi Sapiens Tarih 01.02.2017
ORTAYA KARIŞIK Politika 31.01.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bahçeli Sözlerinin Arkasında Politika 20.06.2018
Tarihin Tersinden Doğan Erdoğan Politika 18.06.2018
24 HAZİRAN ''YÜZLEŞME'' Politika 14.06.2018
Siyasette Akıl Oyunları -3 Politika 11.06.2018
Anarşist ve Teröristler Çapulcu Sürüleri Politika 10.06.2018

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Şükrü Kahraman 07.02.2017

Harika bir yazı. Tebrikler...

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.