Terörle Mücadele-Başkanlık-Anayasa-Sınırlarımız vs.

Başlığı biraz geniş tutmuş olabilirim. Lakin ülke gündemini değerlendirmek, birşeyler söylemek istediğimden ve; Hangisine deyinsem kaygısı yaşadığımdan böyle bir başlığın daha mantıklı olacağını düşündüm.

Aslında birbiri ile doğrudan bağlantılı olan bu başlıkların BAŞI = BAŞKANLIK SİSTEMİ

Rejim değişikliğini OHAL durumunda iken yapmak ne kadar doğru bilinmez ama görünen o ki ''Halkın İradesi'' ne başvurulacak. Oylama ile ilgili konuşmak henüz erken. Ama sistemin değişikliğini isteyen kesiminde eminimki bazı kaygıları vardır. FETÖ İle Mücadele kapsamında binlerce ailenin  ( ki çoğu bağlantılı )  maddi manevi gücü bertaraf oldu. Bu ailelerin daha doğrusu bu yapılanmanın nasıl ki Devlet içine bu kadar rahat ve güçlü bir şekilde sizdığını gördüysek, emin olun ki bu güçlü ama zararlı yapı seçim sandıklarında da bir şok yaşatabilir. Milyonlara kavuşan bir soruşturma-gözaltı-tutuklanma-aranma-kayyum bilmecesi yaşanırken seçime gitmek, hele ki BAŞKANLIK SEÇİMİ ne gitmek ne kadar doğrudur tartışılır. Binlerce ailenin geçim kaynağı olan Hodinglerin TMSF'ye devri ile çalışanların bir anda büyük bir boşluğa düşmesi, Askeriye, Emniyet, Yargı, Meb, Akademi gibi üst düzey yapıların için de ki bu tehlikeli güç her ne kadar afaroz edilmiş gibi olsa da rejim değişikliğine gidilirken sonucu kestirmek oldukça güç...

AKP Hükümetinin Sınır Güvenliği adı altında Musul-Kerkük gibi yerlerde Türkiye'nin gücünü ispat etmesi, Anayasa Değişikliği konusunda diğer partiler ile ılımlı siyaset izlemesi ve en önemlisi Terör İle Mücadele de yaptığı yanlışları unutturmak, sızlayan gönüllere bir nebze de olsa merhem olmak adına PKK Terör Örgütü ve onun siyasi uzantısı olan HDP nin gücünü kısıtlamaya yönelik tutumları özellikle Milliyetçi kesimin takdirini kazanırken, Devlet BAHÇELİ'nin  Başkanlık ile ilgili olarak ''Meclis de evet deriz, halkın iradesine bırakırız'' demeci AKP ye doğrudan Başkanlık Sistemini REFERANDUM a götürme şansını tanırken, buna gıyaben terör sempatizanı Gülten KIŞANAK 'ın tutuklanması, Diyarbakır B.Bld ne kayyum atanması, Hükümet Sözcüsünün ve İçişleri Bakanının sürekli olarak ''Elimizde çok önemli bir terörist başı var'' sözleri Milliyetçi kesimin oyuna doğrudan talip olmak adına yapılmaktadır. Yapılanlar doğrudur. Yapılmaya devam edileceğinden de kimsenin kuşkusu olmasın.

Her seçim döneminde olduğu gibi birilerinin oyuna talip olmak adına yapılan kurgular şimdide Terör ile Mücadele sonucu Milliyetçi kesimin oylarına dönmektedir. 

Kısa zaman içerisinde; yakalanan terörist başının adı söylenir, Figen YÜKSEKDAĞ gibi partinin önemli isimleri yargılanır, tutuklanır. Kandil bombalanır 34 kamp imha edilir...

Düşüncem mi ?

Eğer tek kişinin otoritesini güçlendirmek adına ise rejim değişikliğine gerek yok.

Halkın İradesine gelince; İrademizi algı yaparak kazanmak yerine laf yapmak yerine önce İDAM oylanır. Sonuç ne olursa olsun Hükümet de güven kazanır, gerekirse rejim de değişir.

Peki sonuç mu ?

Sandığa gideceğimiz kesin, ama sandıklar açılır mı ? , açıldıktan sonra ne olur ? , kimler memnun olur ? ...

Tarihin en kritik Meclis Oylaması, Tarihi olay; Anayasa Değişikliği, Tarihi Değişim; Başkanlık

2017 yılına dair Tarih Kitapları yazılır.

Umarım Şanı Tarihimize Leke Bulaşmaz.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Hazırlanın, Değişiyoruz ! Politika 06.08.2019
Yeni (mi) Parti Politika 19.07.2019
İstanbul Değişimi (3) Son... Politika 27.06.2019
İstanbul Değişimi (2) Politika 25.06.2019
İstanbul Değişimi Politika 24.06.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
YÖK BAŞKANLIĞI FETÖ İLE MÜCADELE KONUSUNDA NEREDE DURUYOR? Politika 16.10.2019
CHP MİLLETVEKİLLERİ’NE DANIŞMAN DAYANMIYOR ?! Politika 14.10.2019
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
CHP'NİN "SOSYAL DEMOKRATCASI" ! Politika 09.10.2019
PKK'YA DA FETÖ'YE DE KRİTER KONULAMAZ !! Politika 05.10.2019