Kişisel sorun

Selam,

Yine iç sıkıntısı .

Okuduğum haberlerden midir , hayat şartlarının bünyeye olan ağırlığından mıdır , yoksa rahat batmasından mıdır bilmem yine kasvet hallerindeyim.

Yaşım kemale ermiş değil, çok büyük zorlukluklarla -en azından şimdilik- karşılaşmış değilim , yanıbaşımda çekirdek ailem , bunun yanında nasıl sevdiğimi tariflyemediğim  minnak bir oğlum var. Maddiyat dersen orta şeker , maneviyat dersen o da idare eder . Peki derdim nedir ?

Derdim şudur belki ; temkinli olup kanaat etmekle , cesur olup atmak istediğim adımları atmak arasındaki gel-gitlerim. Yapmak istediklerim var ama yüksek risk içermese de başarısız olup bazı şeyleri kaybetme korkum var , bir türlü içime sindiremediğim başkasına para kazandırmak eyleminden sıyrılıp kendimin patronu olup özgürlüğü hissetmek var , diğer taraftan bunu denerken sabır denen gıcık erdeme sahip olma gerekliliği var , ki o da bende klinik ölçülerle sabit derecede yetersiz.

Arkamda duracak ailem var , ama kendimin arkasında duracak kendim yok.

Cebimde param olmaz da oğluma sürpriz yumurta alamam endişesi de var , eğer başarırsam ona istediklerinin çoğunu alma daha da önemlisi ona daha sağlam bir gelecek bırakma şansının verdiği heyecan da var.

İlacı satılsa kesin alırım dediğim iki şey var yani : cesaret ve sabır.

İncelediğim kadarıyla biz sıradanlardan farkı olan insanların sahip olduğu en belirgin özellikler bunlar.

Herkesin bir fikri , kafasının yattığı , bezinin olduğu tarak var ama bunu gerçekleştirecek cesareti ve süreç içerisinde göstermesi gereken sabırı yok , ben de öyleyim malesef.

Planlar yapıyorum , stratejiler yapıyorum kendimce . Ofisimde demleyeceğim çayın markası bile belli ,eee sonuç ?

Bu yazdıklarımla milyonluk bir yatırımın doğum sancısını çekiyorum gibi düşünmeyin , bahsettiğim şey şu an yapmakta olduğum işi kendi firmamla yapacak olmam. İhtiyacım olan ; şirket kurulumu için olan birkaç bin tl , tutacağım mütevazi ofis - kirası bin lira bilemedin iki bin lira- , olur da sipariş alırsam param olsun diye kenarda tutmam gereken iki tane şahin ancak alabilecek olan miktar.

Çok basit değil mi ?

Öyle olmuyor işte , en azından bana öyle gelmiyor .

Şu anki işimde , sabahtan akşama kadar oturup ne kazanıyorum ? Öğretmen maaşından biraz fazla..

Ev kiram var mı ? Yok .Eşim çalışıyor mu ? Hem de benden iyi koşullarda . Aileden desteğim var mı ? Ona da evet... Eeeeee?

Bundan dolayı kendime çok kızıyorum , plan proje olmadan ya nasip diye başlayan ve hayal edemeyeceği noktalara gelen bir sürü insan tanıyorum , haa batan yok mu ? Hikayelerini duyunca içimden baştan batmışın zaten diyorum ama sonuçta onlar bile en azından denemiş , bende riskin çok çok az olduğu sadece maaşımdan olurum korkusu hakim ve bu prangayı kıramıyorum .

Mahmut Tuncer 'in türküsündeki helva yapamayan usta gibiyim , un var - şeker var- yağ var ama ortada helva değil , kekremsi tadı olan değişik bir yemek var.

Ne kadar böyle sürer , sürdürebilirim bilmiyorum.

Bir gün , ama bir gün.

Mutlaka.

Kozasından çıkan bir kelebek gibi , ömrünü uzun yaşamaya hevesli bir kelebek ama..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bir kerecik Genel 23.09.2019
Rahat Bırakın Genel 09.08.2016
Pişmanlıklar Genel 06.08.2016
Duygular Genel 28.01.2016
Güncel Medya Genel 08.01.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
BİR SAVUNMA YAZISI (18) Genel 24.09.2020
BİR SAVUNMA YAZISI (17) Genel 20.09.2020
RESULULLAH'IN AİŞE VALİDEMİZLE EVLENMESİ RİVAYETLERİNİN KRİTİĞİ Genel 13.09.2020
KADIN Genel 12.09.2020
Ya Olduğun Gibi Görün ,Ya Göründüğün Gibi Ol Genel 07.09.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.