GENÇLER NEREYE UÇUYOR

GENÇLER NEREYE UÇUYOR

Dünya’da ve ülkemizde sayıları giderek artan hava araçlarının faaliyetlerine emniyetli bir şekilde devam etmesinde en önemli pay bakım kuruluşlarınındır. İnsansız hava araçları giderek yaygınlaşırken bir yandan da uçak teknisyenliği teknoloji ile beraberr ilerlese de sektörün en önemli teknik  insan kaynağı ihtiyacı devam edecektir.

Havacılık Sektörünün temel bölümü olan Uçak/Helikopter Bakım Bölümü Havacılık Sektörü için Uçak Bakım Personeli/Hava Aracı Teknisyeni yetiştirmeyi amaçlamaktadır.Ülkemizde verilen  teorik ve pratik eğitimle beraber hem bilgi hem de tecrübe ile donanacak olan öğrencilerimiz sektörde uçak teknisyeni olarak görev yapma şansına sahip olmakla birlikte, üniversitelerin mühendislik bölümlerini tercih etmeleri halinde sahip oldukları teknik eğitim ve tecrübe ile öne çıkacaklardır.

Şuanda hali hazırda yaklaşık olarak 4  yıllık lisans eğitimi veren üniversite sayısı 2016 verilerine göre 6 tane üniversitemizde Uçak teknolojileri bölümünde  ise 2  yıllık önlisans eğitimi veren üniversite sayısı 2016 verilerine göre 13 tane üniversitemizde eğitim ve öğretim devam etmektedir.

Peki bu kadar gelişim gösteren havacılık sektöründe bakım Organizasyonlarının yeri ne kadar gelişim gösterdi. 2003 yılın da  19  bakım yeri varken 2014 yılında toplam 62  olarak  gerçekleşen değişim oranı 226% olarak  ilgili kuruluş kayıtlarına geçmiştir.

Haydi Gençler Havacılık Sizinle Gelişecek.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Eğitim Ve Öğretim Eğitim 05.09.2019
Budalalık mı? Ahmaklık mı? Eğitim 26.07.2019
Güçlü Kadınlar Yetiştirmeliyiz Eğitim 11.07.2019
İyilik ve Doğruluk Eğitim 20.05.2019
İyilik Doğruluk ve Dürüstlük Eğitim 11.05.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.