ERBAKAN'IN 10 ÖZELLİĞİ

Prof. Dr. Necmeddin Erbakan gibi düzinelerce iyi özelliği olan sıra dışı bir insanı 10 önemli özellikle sınırlamak elbette çok noksan olacaktır.

Ancak belki en önemli ilk on özelliği değil, onu başkalarından ayıran aklıma gelen ilk on özelliğini sıraladık. Benim gibi onu tanıyan başkalarından da ilk on özelliğini yazmaları istenseydi muhakkak çok farklı ve çok sayıda özellikleri sıralanabilirdi.

Ona daima sadık kalmış, ona yakın korumalık yapma mutluluğunu yaşamış, onun siyasette öğrencisi olmuş, daha yaşı tutmadan Refah Partisi lokallerinde mesai harcamış, onun kurdurduğu Milli Gençlik Vakfı’nda temsilcilikler yaparak teşkilatçılığı öğrenmiş, tanıdığım tanımadığım herkese Milli Görüş ve Adil Düzen’i anlatmış, seçim hatipliği yapmış, MGV tarafından da hatip olarak görevlendirilmiş, onun özel derslerinde ve toplantılarında anlattıklarını hızlıca not alıp hepsini su gibi ezberlemiş, ezberlediklerini ve onun ulvi davasını sabahlara kadar cami avlularında ve kaldırımlarda şevkle anlatmış, Milli Gazete ile Akit Gazetesi gibi ulusal gazetelerde ve MGV’nin ulusal çapta yayınlanan Gençlik Dergisi’nde makaleler yazmış ve sair biri olarak benim aklıma gelen ilk on özelliği daha önce düşünmeden ve bu makaleyi yazarken düşünerek bir çırpıda şöyle sıralanabilir:

1. Erbakan bırakın bir ülkeyi  dünyayı yönetebilirdi.
2. Erbakan “faiz” ve “Siyonizm” denince öfkesini zor bastırırdı.
3. Erbakan mucit bir bilim adamıydı.
4. Erbakan sadece menfaatçilere ve önyargılılara davasını anlatamadı.
5. Erbakan komşularıyla bozuşmadan İslam birliğine ilk ve en büyük adımı attı.
6. Erbakan ülkemizin en iyi teşkilatçısı ve hatibiydi.
7. Erbakan ülkemizde en çok iftiraya uğrayan siyasetçiydi.
8. Erbakan her hükümet oluşunda koalisyona rağmen çok başarılıydı.
9. Erbakan toplum içinde siyaset ve cihadın kıymetini yaydı.
10. Erbakan kadayıfın altını kızartmakla gelecek bin yıla damgasını vurdu.

Milli Görüş gömleği üzerinde olan herkesin alnı açık ve başı diktir. Onu çıkaran çıplaktır, davasızdır ve tomurcuk derdi olmayan bir kalastır. Milli Görüş siyasi, ekonomik, ahlaki, manevi, etik, sosyolojik, psikolojik bir ihtiyaçtır. Öyleyse: Milli Görüş’e dönmen için acelen var. Aksi takdirde Erbakan’a olan nankörlüğümüzün hesabını kurunun yanında yanan yaşlarla beraber milletçe ödemeye devam ederiz.

Altın yumurtlayan tavuğu kesenden ne matematikçi olur, ne iktisatçı, ne siyasetçi, ne de teşkilatçı…

Ne olmalıydı? Erbakan anlaşılmak için 22. Yüzyılı mı beklemeliydi?..

28 Şubat 1997 iyiye giden ve siyonizme “dur” diyen Hükümete karşı yapılmış yüz karası bir yarı askeri darbedir. Yazık değil mi be? Vatanı milleti dert edilmiş Erbakan gibi birine acımadın, peki içinde binlerce gariban, öksüz, yetim, fukara, yaşlı, kundakta bebek taşıyan şu koca millete niye acımadın be? Milletimiz de maalesef basiretle ona sahip çıkmasını bilemedi. Asrın lideri sonunda öldü… Siz haftalık liderlerle idare etmeye bakın…

Artık “Biz Erbakan’dan öğrenmişiz teşkilatçılığı sen kim oluyorsun da bize öğreteceksin” deme hakkım var. Dedim de. Ak Parti’nin Siyaset Akademisi’ne katılmak için beni de davet eden yakın bir arkadaşımla aramızda şöyle bir diyalogda bana demişti ki:

_“Siyaset Akademisi’ne sen de gelsene.”
_“Biz uzun yıllar aldık o dersi.
_“Ama Başbakan Tayyip Bey imzalı diploma verecekler.”
_“Ben onun hocasından teşkilatçılık diploması aldım.”

Hala Erbakan Hoca’mdan aldığım sertifikayı onur duyarak saklarım… Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu öldüğünde o kadar çok üzülmüştüm ki “Erbakan Hocam ölse bu kadar üzülür müyüm?” diye sormadan edemedim. Fakat Hocam ölünce anladım ki şimdiye kadar hiç üzülmediğim kadar üzülürmüşüm…

YÜKSEL YILMAZ

http://www.sakaryamanset.com/politika/erbakan-in-10-onemli-ozelligi-h9748.html

http://www.medyakocaeli.com/erbakanin-10-onemli-ozelligi-makale,988.html


Başlık Kategori Yayın Tarihi
GERÇEĞİN TAHLİLİ Felsefe 06.09.2019
SIRRIN LİMİTLERİ Felsefe 31.08.2019
DİNE KATILAN HURAFEYİ SORGULAYIN Genel 28.08.2019
Ümmetin kafası neden karıştı? (17) Genel 27.08.2019
MÜSLÜMANLARIN KAÇIRDIĞI TARİHİ FIRSAT Politika 12.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
MHP, KEMALİST BİR PARTİ’YE DÖNÜŞÜR MÜ ? Politika 15.09.2019
ÜLKEMİZDE SU YÖNETİMİ VE ÇARE ! Politika 09.09.2019
Tahir Çalgüner ; YENİ MERKEZ PARTİ 'nin SİNYALLERİNİ VERDİ.. Politika 08.09.2019
Vay Terörist!!!!!! Politika 03.09.2019
Sudan Haberler Politika 02.09.2019