Tecavüz Günlükleri – Kapkara Gül

 

Eniştemgil gelmiş. Yakın bir zamanda yaptıkları bir buluşla ilgili, konuşmak istiyorum. Karagül açık. Dizi yani bu. Yav arkadaş; istisnasız 15 dakika böğürdü kadın. Dizideki kadın. Bir bıçak alıyor eline; saldırıyor, böğürüyor; bir tüfenk alıyor eline, böğürüyor, bir doğrudan saldırıyor, böğürüyor...

 

Koruma kalkanı güçlü bir bilincim olmasına rağmen kafamın sarsıldığını hissediyorum... kapatamıyorum da; başka bir hısım seyrediyor...

 

Buluş dediğim şey ise şu: elektrik motorları ile ilgili bir buluş. Bu çalışmaları yapan bir proje ekibinde danışman olarak bulunuyor sayın eniştem. Döner statorlu elektrik motoru. Baya bir çok enerji getirisi-verimi olan bir çalışma.

 

Konuyu yaymak istiyorum. Enerji santrallerine filan da girmek istiyorum. Böğürtüden bilincimi geri almayı başardıkça parça parça konuşuyoruz.

 

Kaba bir hesapla; piyasada çekilen tüm enerji miktarının en az yarısını tasarruf edebilen bir şey olacak, uygulamaya konulursa.

 

Patent için başvuru yapılmış. Sevindim.

 

Şu an neredeyim? Tabii ki evdeyim. Kafa dinliyorum. Dünden beridir nerede ufarak bir gürültü duysam kafam zangırdıyor. Böğürtüler aklıma geliyor. Sarsılıyorum. Benim şu bilinç güvenlik kalkanı sistemini yeniden gözden geçirmem gerekecek sanırım.

 

Ondan önceki gün de başka bir arkadaşla okul bahçesinde konuşuyoruz. Konu konuyu açtı. İyi böyle. Açsın konu konuyu. Japonlardan girdik Almanlardan çıktık.

 

Felsefenin her zaman temel olduğunu söyledim. Bak dedim mesela Almanya... o kadar edebiyatçı, filozof, biliminsanı yetiştirdi ta evvelinde... Şimdi ise onların bilim-i, gücü kudreti buradan geliyor işte, dedim. Temel sağlam yani.

 

O da Japonların biliminsanlarının son çalışmalarında birinden bahsetti. Ses yakalamakla ilgili bir proje. Yani, konuşulmuş, geçmiş gitmiş diye bildiğimiz sesleri yakalamak, bulmak..

 

İyi, dedim. Allahtan ki benden ilerde değiller, dedim.

 

Evrende hiçbir şey kaybolmaz; her şey bir dönüşüm içerisinde dedim: Fakat bunu sadece maddesel olarak anlamamak gerek de dedim. Madde kaybolmaz; aynı zaman da maddenin etkileri de kaybolmaz dedim.

 

Bence iyi dedim.

 

Kafama tecavüz edilmiş gibi hissediyorum. Böğüüü, böğüüüü.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
SU STRESLİ ÜLKELER VE TÜRKİYE Genel 14.09.2019
Nasıl mutlu oluruz? Genel 10.09.2019
ÖZSAYGI Genel 09.09.2019
Türkiyedeki Su Kaynaklarına Yabancı Sermayelerin Önem Vermesi Hayra Alamet Olmasa Gerek !!! Genel 29.08.2019
DİNE KATILAN HURAFEYİ SORGULAYIN Genel 28.08.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.