Neredesin İsa? - 500 sığıra bakan

Biliyorum... çok savsaklıyorum. Sarsak. Mehdilik çalışmalarımı unuttuğumu sanmayın. Fakat şu bizim İsa, namı diğer mesih miydi, ne diyorlardı, her neyse, gelmor bir türlü. Gene mi çivilediler oğlum seni?..

 

Şu an aslında bir mantık hatası içerisindeyim. Hem ben savsakladığımı söylüyorum hem de niye gel

medin oğlum? Diyorum. O da belki, değil görüyor beni, bana göre hareket ediyor. Haklı tabii. Fakat çivi olasılığını unutmamak gerek.

 

Cumhur; halk demek ya. 3-7 gündür onu da düşünüyorum. Cumhur kelimesinin yerine halk kelimesini kullansak... Türkiye Cumhuriyeti değil, Türkiye Halkiyyeti oluyor o zaman. Eski kullanım da; Türkiye Cumhuriyyeti olması lazım aslında.

 

Televizyona dalmışım. 500 sığır var. Bir de 500 sığıra bakan ve konuşan karikatür adam. Eğitimciyim ben. Hemen anlarım; yöntem möntem yaklaşım method filan dediğiniz zaman ne demek istediğinizi.

 

Bazen insan anlamak istemiyor. Anlamamazlığa bakınca ben, yani onların anlamamazlığına, anlamamazlığın da bir çeşit anlamaklık olduğuna varıyorum. Yani kısacası: insan kendi işinegeldiği gibi yorumluyor her şeyi.

 

Delirmemek elde değili! Fakat delirmeyeceğim. Sonra delireceğim. Adam ne diyor biliyor musun!.. Boş ver şimdi ne dediğini! Ne de olsa sen de işine geldiği gibi anlayacaksın. En azından şunu söyleyeyim: konuştuğu hiçbir şeyde tutarlık yok. Ne demişler, demişlerdir; eli işte gözü oynaşta. Gücün kudretin mi yok? Lan en azından sırtını dön şunlara.

 

Tabii mehdiyet tebliği şuuolduktan sonra siz sanmayın ki her şey de ballı, süt liman, yeme de yanında yat. Zevke zehir, zehre zevk ehli mutlakiyyette el-lazımdır.

 

Çok ciddiyetsiz bir adamım. Lan oğlum sizin neyiniz ciddi!

 

Edebiyat. Adamlar olayı aşmışlar. Ahmet gider mahmut'u söğüşler, Fatma gider Pervin'i tırtıklar... Bunlar mesele değil. Hatta Mesela diye başlamak bile gereksiz. Adamlar şebeke kurmuş. Edebiyat şebekesi.

 

Her çiçekten bal eyledik, Arıya saydılar bizi, diye bir dize vardır Pir Sultan'ın şiirlerinin birinde. Yani şimdi ortaya ballar çıkıyorsa, bu ballarda hırsız arıların da katkısı varsa iyi bir şey aslında.

 

Yer altında takılan edebiyatçıları severim...idi. Adamlar oraları bile emiyormuş. Şebeke olmuş bunlar. Mafya gibi bir şey yani.

 

Görüldüğü üzere alt edilmesi gerekli çok sorun var. Gönülsüz durunca ben, İsa neylesin. Fakat İsacım, bil ki gönüller bir.

 

Kendimi biraz dağıtayım diye akşam kursunun antraktında -tenefüste yani- oturduk İsmail ile konuşuyoruz. Yeni tanışıyoruz daha. Şarkışlalıyım demez mi. Ben de orada 3 yıl çalıştım, demez miyim. 5 dakikada tüm manyaklarını anlattım. Evet öyle dedi. Boş ver hocam, dedi. Tamam, dedim.

 

Sizlere önerim, yine de güzel dizelerinizi, sözlerinizi ite uğursuza kaptırmayın. Dünya bazen de büyüktür. Yani kendi orijinalliğinizi görebileceğiniz çok ayna var. Açık etmeyin her şeyi, her sözü, her şiiri.

 

Mesela adama deedim ki: “çalma lan ibnetor!” Bunu onun anlayacağı dilden söyledim. Anladı. Fakat bu sefer de gitti başka şeyler çalmaya başladı. İyi, dedim; senin yollar yollanmış, senden gelip geçene bari faydan olur. Beton mudur yüzün.

 

Bırakın edebiyatı bir yana. Şu çakallar birbirlerini yemeye başlasın. Durulur ortalık.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
SU STRESLİ ÜLKELER VE TÜRKİYE Genel 14.09.2019
Nasıl mutlu oluruz? Genel 10.09.2019
ÖZSAYGI Genel 09.09.2019
Türkiyedeki Su Kaynaklarına Yabancı Sermayelerin Önem Vermesi Hayra Alamet Olmasa Gerek !!! Genel 29.08.2019
DİNE KATILAN HURAFEYİ SORGULAYIN Genel 28.08.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.