Güncel Medya

Bayılıyorum tv eleştirmenlerine , adamların işi tv izleyip yorumlarını yazmak , ilişkiler kurup kulis bilgileri aktarmak.

Ben de yazıyorum kendimce ara ara buralarda..

Hadi başlayak;

- Muhteşem Yüzyıl Kösem mevzusu : Hürremli dizi misyonunu fazlası ile tamamlamıştı , üstüne çıkılması zor bir çıta oluşturdu , ne yapılsa sönük kalacaktı , Timur Savcı onay verdiği cast seçimleri ile daha da batık bir iş yaratmış oldu , gerçi işin başından yurtdışına gerekli satışları yapmıştı ama olan prestijine oldu. Külahı önüne koymuştur heralde.

-Acun : Yine patlattı işi salon turnuvası ile , normalde tutmayacak olan iş güzel bir kurguyla patladı gitti , harbiden derbi havasında maçlar geçiyor , oyuncu seçimleri abes ama düzeltecektir , bence bu kadar tutacağını planlamadı , şimdi nasıl devam ettiririm diye operasyona başlamıştır.

-İzdivaçgiller : Eleştirilse de izleniyor be kardeşim , eve vakitlice gidersem son vakitlerine yetişiyorum , Zuhal Topal'ın programı cast seçimleri ile öne çıkmaya başladı , birkaç konu parlatılıyor ve birkaç hafta üzerinde duruluyor , oynayan da halk olunca ortaya ironik, ibretlik ve çok trajikomik hikayeler çıkabiliyor. Bu format kolay kolay silinemez program kuşaklarından , merka ettiğim araştıran var mıdır , senelerden bu yana bu programlara katılan kaç bin insan vardır ?

-Fox Ana Haber : Bay Portakal bu işi alıp götürüyor artık , muhalif duruşu olmasına rağmen reytinglerde hep yukarıda , eklediği yorumlar bazen iğneliyici ve bu adamı silerler imajı oluştursa da bir kitleye sahip oldu artık. Yaratıcı dosyalar açıp farkındalığı artırırlarsa Fox'u ayakta tutan tek yapım olarak kalacak , Fox'ta acayip bir düşüş var özellikle seçimlerden sonra.

-Yeter dizisi : Yurdaer Okur yine rolünü bulmuş bu sefer patlayıp gidecek , herif resmen psiko oynamak için tasarlanmış , Pelin Karahan antipatikliğine rağmen dizi tutabilir , yan rollerde biraz zayıflık var sanki , Psiko doktorun karşısına Korel Cezayirli biraz zayıf kalmış sanki , bakalım ne kadar gider.

-Kara Sevda dizisi : Normalde civcivli aşk dizilerini izlemem ama bu dizide beni çeken bir şey var , Burak Özçivit normalde favorim değildir ama rol acayip oturmuş , Neslihan Atagül ise geleceğin Türkan Şoray'ı  benim dercesine asılıyor , makyajını kimler yapıyorsa sektörde aranılan makyözler olacak , kızı resmen bambaşka bir çehreye kavuşturdular , gelelim benim diziyi izlememin asıl sebebi olan Kaan Urgancıoğlu'na , bilirsiniz belki bu adam aileden zengin gerçek hayatta , öyle oyunculuktan gelecel olan paraya ihityacı yok , bu zamana kadar da öyle sansasyonel diziler yaratamadı , ama kardeşim bu dizide herif gerçekliğin dibine vuruyor , zengin çocuğu nasıl canlandırılır , intikam nasıl tariflenir , herifte vücut buluyor. Gerçek hayatta da birkaç agresif olayı olmuştu demek kodunda var birşeyler , bu kadar iyi bir oyuncu seçimi uzun zamandır görmedim.

-Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz : Tek kelime ile bozdu , ilk baştaki havadan eser yok. Fazla detay ve aşırı mafya hesaplaşmaları büyüyü kaybettirdi. Ailevi ilişkiler dallasvari aksiyonlarla daha çok seyre değer bence , ha izlenir mi izlenir , Kurtlar Vadisi senelerden beri nasıl saçmalayıp hala zirvdeyse bu da senelerce yayınlanabilir , ama hitap ettiği kitle belli , en azından ben onların içinde değilim.

-Kırgın Çiçekler : NTC Medya sonunda bir işi tutturdu , yazın öylesine başlayan ve 13 bölümün başarı sayılacağı dizi aldı yürüdü , Paramparça ile çekişir hale geldi , hikayenin seyirciye dokunaklı gelmesi en önemli nokta. Oyunculuklara gelince öyle pek paralayn biri yok , sadece Meral rolünü oynayan genç kızımız parlayacak , dediydi derseniz.

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bir kerecik Genel 23.09.2019
Kişisel sorun Genel 31.10.2016
Rahat Bırakın Genel 09.08.2016
Pişmanlıklar Genel 06.08.2016
Duygular Genel 28.01.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AMERİKAN RÜYASI Genel 09.01.2021
BİR SAVUNMA YAZISI (28) Genel 06.01.2021
2021 'e Merhaba Derken Genel 29.12.2020
İSA KUNDAKTA KONUŞTU MU SORUSUNA VE DİĞER MUCİZELERE CEVAB Genel 29.12.2020
DOĞALGAZ,ALTİN VE UZUN MEHMET Genel 28.12.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.