Doğanın İkinci Güneşi

 Sevgi bu dünyada ki en gerçek duygu. Her şey yok olsa, tüm inançlar, duygular körelmiş olsa bile her şeyin temelinde ve bitişinde sevgi yatar. Birine, bir eşyaya, bir ilahi kaynağa muhabbet duymaktır. Fakat aşkı da sevgi ile eşdeğer tutmaya başladık uzun zamandır. Görüyorum ki aşk kelimesi çok kirletilmiş. Kurgu ve geçici hevesler uğruna yalancı duygular giydirip sevdayı yaratır olmuşuz. Her şeyin temelinde sevgi olduğunu biliyor ama bildiğimizi karakterimize uyduramıyoruz bir türlü.

Kişisel anlamda en hassas olduğum noktadır sevgi. Sevgi biterse her şeyinizi kaybetmişsiniz demektir. Ve yine sevgi başlamışsa ya da zaten varsa, çok büyük bir armağanınızın olduğunu sakın unutmayın! Hiçbir şeyin hatta kendimizin dahi kalıcı olmadığı şu dünyada sevgi gibi, sevmek gibi, muhabbet gibi alametifarik duygular varken ne diye mutsuzluğa inatla bulaşırız!? Hatta sonra bir de neden mutsuz oldugumuzu irdeler, sebepleri hep dışarıdan arar, kendimize hiçbir kılıf uyduramayız. Her şey bitmiş gibi mutluluğu aramaya kalkarız. Oysa biliyor muyuz, mutluluğun ilhamı bizde! Onu filizlendirip yeşertecek olan bizleriz.

Mutluluk dünyada bulunabilecek kalıcı bir şey değildir ki! Buldukların daima geçicidir. Ah, bir içimize dönsek. Görünmeye can atan ne duygular var orada bir bilsek!

Her zaman tekrarladığım bir cümle var; "çok zeki fakat çok ahlaksız bir nesil yetişiyor." Bu düşüncemi haklı çıkaracak o kadar çok örnek var ki maalesef! Sevgi giderek yok olmaya mahkum bir duygu oluyor sanki. Sevgiyi, sevmeyi, sevilmeyi hatırlatacak ne kadar az şey kaldı. İnsanlar umutsuz olmaya mecburmuş gibi davranıyor. Ve işin en acı tarafı, tüm bunları fark edebilen insan sayısının azlığı. Oysa herkes güzelliklerin farkına varsa da elele verse. Ne kadar da yaşanılır, huzurlu bir dünya olurdu.

Geçmişi sırf bu yüzden seviyorum. İnsanlarda bir "anlayış" hakimdi. Aşk'lar ve sevgi'ler o zaman eşdeğerdi zannmıca. O zaman GERÇEKTİ her şey. Sanırım en büyük eksikliğimizde bu.

Sevgi diğer tüm duyguların koruyucusudur. Ancak onunla var olabilir diğer tüm duygular. Yani, bu kadar değerli ve harika bir şeye sahipken neden göz göre göre yok ediyoruz bu DUYUmuzu? Fuzuli boşuna mı demiş; "Sevmek mi daha güzeldir, sevilmek mi ? Sevmek..Çünkü sevildiğinden hiç bir zaman emın olamazsın."

"Sadece sevgiyi tut içinde, diğerlerini bırak gitsin."  Yaşadığınız her saniye, karşınıza çıkacak her türlü şeye sevgi ile yaklaştıkça her şeyin daha yaşanılır ve çözümsel olacağını anlayacaksınız. Unutma; sevgisizlikle büyüyen bir toplum; zalim ve ardından yok olmaya mahkumdur.. "İçinde sevgi barınan için, bütün dünya tek bir ailedir."

İnsanların hayatınızda ne derece değerli olduklarını hesap etmeyin, sadece onlara nasıl bir sevgi ile yaklaşacağınıza bakın. Ömür dediğimiz nedir ki azizim? Çay bardakta, soğuyana dek geçen zaman. 

Sadece sevmeye başla. Yavaş yavaş.. Çok daha fazla sevginin sana geri döndüğünü göreceksin..

Meltem DEMİR 

                                                                                                                                    meltemdemirm.blogspot.com.tr/

                                                                                                                                     twitter.com/demirr_meltem


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BEN GELDİM Yaşam 14.04.2020
Tarihin İlk Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı, ilk Transeksüel E. W. Tarih 27.08.2017
Zarafetin Ve Mutluluğun Kadını Genel 18.08.2017
Şeref Yoksunu Darbeci Politika 17.07.2016
Adına Yazdıklarım Anı 04.04.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Türkiye CENNET Vatan da Biz Layık Sakinler Değiliz Yaşam 02.07.2020
Hayat Hiç Adil Değil Yaşam 24.06.2020
SAYIN VALİM Yaşam 17.06.2020
Neredesiniz Bana Kin Nefret Duygusu Uyandırmışlar? Yaşam 29.05.2020
KORONALI GÜNLER Yaşam 25.05.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.