Kısa kısa – Mutlu sona koşan köpek

Gariban rolü yapıyor. Giyimiyle, falanıyla filanıyla. Önceki çalıştığı yerlerde, kıt aklına rağmen, ezber etmiş, denemiş, işe yaradığını görünce aynı gariban rolüyle devam etmiş. Fakat azıp kudurması için Didim'e gelmesi gerekiyormuş. İki üç baldırı çıplak, meme fora görünce içindeki sapığı ortaya çıkardı.

Çocukluk çağlarında, arkadaşlarına uyup pek çok köpek düzmüşlüğü vardır. Aklı hep mi eksikti, yoksa buna attıkları bir sopada kafasındaki odunlar mı kırıldı bilinmez fakat artık o vakitten sonra özellikle köpek düzmek en uç fantezi gibi gelmeye başlamıştı.

Fakat, sonraki yıllarda bir belediyede hizmetli olarak çalıştığı bölgede bir köpekle fiilen livata halinde görülmesi üzerine düşünülmeye başlandı. Allahtan ki gören kişi uzaktan hısım sayılıyordu da ses etmedi. Sonra usüllü yollu akrabalarına bunun evlendirilmesi gerektiği söylendi. Safalak bir köylü kızıyla evlendirdiler. Az biraz durulur gibi oldu.

Sonra Didim'e geldi. Ortamı görünce, kazandığı köpeksi açlığı çıplak kadınlarda başka başka renklere bürünmeye başladı. Didim'e geldiği Amasya ve Tokat'taki üç beş yakını tarafından duyulunca burada epeyidir çalışan uzak akraba, tanıdık falanlara filanlara da haber verildi. Buna da haber verildi tabii; bak git orada şununun şusu bununun busu var, denildi.

Gidildi görüldü. Ek olarak, insan profösörü bu tanıdıklarından biri bunun hem azmış hem odunları kırılmış olduğunu görünce “Mutlu sonlu” hikayalerden bahsetmeye başladı. Maksat komisyon almaktı tabii. İlk mutlu son'lu ortam ayarlandı.

Gariban olmanın getirdiği faydaları biliyordu tabii. Ondan bundan topladığı, ki kullansın diye verilmişti hemen hemen hepsi, telefondu şuydu buydu derken, ikinci elcilerden baya bir para biriktirdi.

Bir akşam, hava karardıktan hemen sonra evinde akşam traşı oldu. Karısına hesap vermek zorunda değildi çünkü karısı hesap sormazdı zaten. Karısı sorsa da bahanesi hazırdı; birkaç hemşo yemek yiyeceğiz, geç gelirim, uyuyun siz.

Atatürk caddesi'nden Altınkum'a öyle hararetli indi ki az aklsın Poseidon heykeline çarpacaktı. Durdu birden. Gelmişti Altınkum'a. Her zamanki gariban yürüyüşünden eser yoktu. Azmış köpeksi varlığını sağa yöneltti. Mutlu sona doğru adımlarını hızlandırdı.

Masaj+mutlu son=250 liraydı. Komisyoncu tanıdık 50 lira almıştı.

Herkes mutluydu. Gariban diye ona para da dahil bir sürü şey verenler sevap işledikleri için, eşyaları sattığı ikinci elciler, o ve Altınkum'daki diğer insanlar da... herkes mutluydu.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Teşekkürler Yoldan-daş Genel 12.03.2019
Didim, Pompei olur mu? Sosyal 02.03.2019
O ayaklar iyi ayaklar değil- Mikrop-iyolojik incelemeler Anı 25.02.2019
İnsan 4.0 Genel 13.02.2019
Çete çeteye girmiş- Koko-Bonzo-Fetö Genel 09.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019
Doğu Türkistan'da Yaşam. Benim Hayatım, Yaşananlar ve yasaklarlar Anı 18.01.2019
32 Yaşımdan 32 Öğüt Anı 10.12.2018
geçiyor mu Anı 07.12.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.