Kısa kısa – Cinli geceler hepinize

Maksat google ile muhabbet olsun işte! Yazarken google ile konuştuğumu düşünüyorum. İyi..demesek de... sağlam bir imaj oluşturmak maksat.

Dünya çok küçük.. İnsan sıkılıyor...

Kendimi bildim bileli haritaları severim... Epeyi bir zamandır da oturduğum her odaya, şöööyle karşıcağızıma bir ya da birkaç dünya haritası asarım. Türkiye haritası da asarım çoğu zaman. Tanıdığım insanları düşünürüm. Hım, derim; şu an orada şu var, şu an burada şu var. Başka şeyler de düşünürüm tabii.

Geçen yıl baya büyük bir dünya haritası almıştım. 5 metrekare. Fakat asacak uygun bir yer bulamadım. Şööyle karşımda dursun... dedim fakat duvarlar uygun değildi. Bir kere asmayı denedim, fakat uymadı. Şimdilik daha küçük haritalarla idare ediyorum.

Bir ara, bu Amerika ile ilgili bir haber daha çıktıydı. Rusya ve Kuzey Amerika  aslında göründüğü kadar büyük değiller. Rusya da büyük gösterilmiş ki maksat nedir?.. En az, düşmanımız kadar büyüğüz...demeye getirmek için.

İlginç bir yaklaşım... Kendinin büyük olduğunu göstermek için düşmanı da büyük göstermek. Bunların akılları gerçekten bizden ileride. Fakat problem değil. Niye değil?.. Bilmem!.. Yani bir şeyi problem olarak algılamıyorsak... bu, problem yok demektir.

***

Bursa'da bir genelev açılacağı hikayesi dolandı yakın bir zamanda. İlginç bir espri duydum bununla ilgili. Bursa ile ilgili değil. Unutulmaya yüz tutmuş meslekler arasına genelev fahişeliği de girmiş...ha  ho ha ho ha ho... diye diyaloglardı duyduğum.

***

Cin filmlerine dadandım. Siccin, Semum...efendime söyleyeyim, Büyü, Cin Ali, Musallat..

Cin Ali dedim de aklıma geldi... Bu cemaat operasyonları filan var ya. Hani şirketler gurubuna baskınlar, gözaltılar, maliyeler salıyorlar ya şu aralar.. İpek gurubunun matbaba-basım sahasındaki şirketlerinden birinin karakteriymiş Cin Ali karakteri. Epeyidir hepimiz biliyoruz Cin Ali'yi.

Nerde sende o vicdoooon!

Yıllar öncesinde... bir bayan öğretmen arkadaşla bölüm öğretmenler odasında oturuyoruz... Sadece ikimiz varız yani. Öğle arası... İnternete bakıyor... Ara ara konuşuyoruz... Bir müddet sustum... ki dikkatini çeksin sessizlik. Nihayet üç beş dakika sonra dikkatini çekti. Ki ben bu durumu bildiğim için daha öncesinde gözlerimi bir başka yere sabitlemiştim. Arkadaşın bana baktığını yarım gözle görünce, bu odada 7 kişiyiz, biliyor musun...dedim. Dememle kapıyı açıp kaçması bir oldu.

Çok korkuturdum onu. Artık beni gördüğü her yerde 5 metreden yay çiziyordu.

***

Evi terketmeme az kaldı. Bugün yarın üç beş eşya taşınınca..taşınmış olacağım. Şimdiden sezinliyorum... Gideceğim o yerde de...vahşi olmasa da tuhaf komşular olacak...Gerçi burada ruh hastası çok zaten.

Şu anki korkunç komşularımdan birini 4 yıl önce, Turhal'dayken bir gece rüyamda görmüştüm. Rüyamda, bahçe duvarının arkasından bir görünüp bir kayboluyordu; çömelip dikeliyordu yani. Dikeldiğinde iki eliyle Ryu gibi büyü aduketleri atıyordu. Kadının gözleri çok korkunçtu. İşte, o benim komşum şimdi.

***


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
KİMSE YOK MUUUUU!? Anı 27.08.2019
Yaşlı Amca Ve Kur'an Öğrenme Anı 14.07.2019
hayırlısı:) Anı 05.07.2019
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.