Kısa kısa -Contalar Rögarlar

 

Yaz ayları geldi... Buraya gelen insan sayısı da arttı. Kullanılan musluk sayısı arttı. Gusüller arttı. Haliyle musluk başına düşen basınç azaldı. Ve yine haliyle su sızdırmaları azaldı. Hatta yok gibi.

Sıcak gelince contalar biraz daha genleşti de. Daha bir iyi sıkı tutar oldular suları. Hem conta genleşmesi hem basınç azalışı su sızdırma sorunlarını ortadan kaldırdı.

Fakat tabii suyun ton fiyatının artması su faturalarına da yansıyor. Contalar daha masum göründüler gözüme bu fatura artışları sonrasında. Daha bir arkadaş daha bir birikim yanlısı...

Hayat da böyle. Bir şeye kızarsın; ki o şey cansız bile olabilir fakat sonrasında bir başka şey olur;önceki kızdığın şey dost canlısı gözükür.

Fakat aslında ben contalara kızmamıştım ki.. neye yanıldı aklım?.. conta.

Sen kötü değilsin conta. Diğer contalar da kötü değil.

***

Bir ara apartmandan dışarı çıktım. Sağımda bir balkon solumda bir balkon. Sağımdaki balkonun altında bir kedi uzanmış... fakat tuhaf bir şekilde uzanmış... Kıçına yakın bir yerde, sırtında 2-3 santimlik bir yara izi vardı. Dedim, herhalde omurilik sistemi hasarlandı da hareket edemiyor. Gel pisi pisi dedim. Kıçını zorla kaldırıp kaçar gibi etti.

Eskiden bu apartman etrafındaki kediler o kadar da korkak değildi. İçeri girdim tekrar. Acı miyavlamalar geldi çocuk sesleri eşliğinde.

O balkonun dairesindeki yazlıkçı bir adamla konuşmuştuk bir ara. O da bana hak vermişti; bu sokağın çocukları da bir tuhaf, demişti. Bir yavru kediye işkence yapar halde görmüş iki bilindik çocuğu. Sarı-boz tüylü bir kedi yavrusu.

Bu, şimdiki kediyi de yaralayan onlar. Son iki haftadır site havuzunun yanındaki, benim de balkonumun altındali rögara girmek için çaba sarfediyorlar. Bok mu var orda! diyesim geliyor. Şimdiiii, evden çıkacağım için pek umursamıyorum artık.

Sebep şu aslında: ben müdehale  edersem olaylar büyür. Siz bilmiyorsunuz bu vahşi komşuları. Mahkeme huzurunda “eşit” bir yerde durmak hoşuma gitmez. Ben artık çoğu kişiyi bu yüzden dövmüyorum. Aslında çok kişi de dövmedim şimdiye kadar. Fakat tenhalarda yakalamak için fırsatlar göslüyorum. Tenhalarda kimseyi bulamıyorum. Aslında tenhalarda da kimseyi gözlemiyorum çünkü ağızlarının değişeceğini biliyorum. Bu da beni krize sokuyor; yine kimseyi dövemiyorum. Ben kimseyi dövmüyorum.

Yani... benim evin rögarına girmek isteyen çocukları anaları görüyor, babaları görüyor... Rögar girmek isteyen insanlarla benim ne işim olur.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
KİMSE YOK MUUUUU!? Anı 27.08.2019
Yaşlı Amca Ve Kur'an Öğrenme Anı 14.07.2019
hayırlısı:) Anı 05.07.2019
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.