YARI(NI)M

YARI(NI)M
Sabah uyandığımda yanımda olmasını istediğim yanımsın. Sol yanımın tek sahibisin. Sabah doğan güneşin en pırıltılı halisin. Gece karanlığında en parlak aysın. Yüreğimdeki kor ateşin en yoğun halisin. Gözlerimin ferisin. Mağrur bakan melül gözlerimin bebeğisin.  Hayatıma durmadan çiçek sunan tabiat ananın ta kendisisin. Yarınım olduğun gibi benim eksik yanımsın.

Başlangıcı,  sadece seni anlatmak için  yazmıştım  ama kelimelerin kifayetsiz kaldığını biliyorum. Sorma neden yazdığımı. Öğrenmek istersen eğer ,  cevap gönlümün en ücra köşelerinde senin de aslında gözlerinin önünde bir o kalar. Sabah uyandığımda seni yanımda görmek isterken , şimdi sadece şiirlerimde , yazılarımda , düşlerimde ve hayallerimdesin. Anlatmak istediğim aslında alt mısraya kazımaya başlayacağım 4 kelimeden ibaret. Neden 4 diye sorma aslında adın olmasa da huylarının  da 4 harfli yani anlatmak istediğim çok ‘'NAZ"lısın. Neyse 4 kelimeyi yazıp sana ulaştırmam gerekiyordu. İşte sırası geldi. Bilmem benim ne demek istediğimi anladın mı? Sanırım yavaş yavaş anlıyorsun her geçen dakikalarda , saniyelerde , olası ki saliselerde.
O, senin şuan bilmediğin ama birazdan öğreneceğin 3 meçhul kelime , senin için kifayetsiz olabilir ama velakin  benim için yaşam felsefesi , bilmeni istirham ederim. Sırası geldi . Geri sayımdan sonra  felsefem olan senli yaşamın şifrelerinden, sana bahsedeceğim.

5 , 4 , 3 ...

Hop bir şey unuttum, neden hatırlatmıyorsun ki , başta yazmayı unuttum. Aklıma gelmişken seni biraz anlatayım. Seni  , öncelikle kelimelerle  anlatmam imkansız. Binlerce sahife  yazsam da anlatamam. Velhasıl , kıssadan hisse  özetleyeyim. Sen benim sol yanımın tek sultanı , rüyalarımın prensesi dünyamın sevdasısın. Sen güneşle - ayım , gecemle - gündüzüm ve en önemlisi yarımın ve yarınımsın. Sen güllerin en güzeli , sevdalarının en yoğunusun. Sen göklerden , cihana inmiş bir meleksin . İsminde Melek ne hoş tesadüf değil mi?

Sen , seni düşündüğümde mutlu olduğum  sevdiğimsin
Sen , sana baktığımda bana hayat verensin
Sen,  gözlerinde hapis olduğumsun
Sen gurbet olmak istemediğim şehrimsin
Sen,  demir attığım limanımsın
Asıl olan sen ruhumun ikizisin.
Velhasıl bu kadar övgü yeter sevdiğim .


Doğru ya geri sayımla sana , o 4 meçhul kelimeyi anlatacaktım. Yahu seni düşündüğüm her an , yolumun istikametini şaşıyorum. Deli ettin be gülüm beni. Sevmekte zor , seni  anlatmak kadar...
Velhasıl sana söylemek istediğim , o 4 kelime var ya aslında basit olduğu kadar çokd a yoğun anlamlı...
Sabret sevdiğim ben seni yıllarca gözümde tüttüm , rüyalarımda bildim , hayallerimde büyüttüm. Sen benim ilk göz ağrım değildin belki ama sen benim yarımım , yarınımsın .
Bunu da biliyorsun değil mi?
He bilsen ne olacak  demi , Vallahi ‘Kız Kulesi ‘ gibisin. Bakmak bile mutlu ediyorken , yanına gelmek   sana yakından bakmak sarhoş ediyor insanı... En önemlisi sana ulaşılması  zor ve zahmetli. Eeee en güzeli de bu değil mi?  Zoru sevmek , peşinden koşmak , koşarken hayatın her attığı çelmede bir o kadar güçlenmek. Cılız rüzgarlarda yalpalanırken , fırtınalarda dimdik ayakta kalmak. İşte sevdiğim sen bana acıyla , huzuru , en önemlisi nazınla sevmeyi öğrettin ...
Boşuna yarımın , yarınımsın demiyorum ya ben.
Aman ne uzattım değil mi sevgilim...
İşte yazacaklarımın belki de son cimlerini not alıyorken , sana bir kez daha seni seviyorum demek istiyorum. Yazarken değil,  dolunay gibi gözlerinde hapis kalarak söylemek , ayaklarım ve ellerim heyecandan titreyerek söylemek velhasıl  heyecandan kekeleyerek' se-ni-se-vi-yor-um' demek istiyorum.
Aslında senin bana felsefe olan meşakkatli aşkın şu 4 kelimeyle ölümsüzleşti yüreğimde.

‘"Sensiz bile senle yaşıyorum. ‘"'
İşte sana söylemek istediğim bu kelimelerde.  İşte sevdiğim yarınım yarımım ol istedim .Çünkü yıllardır sensiz bile senle yaşıyor ve yaşlanıyorum. Artık yatağımın boş tarafını , boş olan sol yanımı doldurmanı istiyorum. Sabah güneşim olmanı , gece karanlığında mehtabım olmanı istiyorum. Seni sevmekle kalmıyor her anımda yaşatıyorum. Yüreğimde yıllanmış şarap , gönlümde filizlenmiş bir sevda çiçeğisin. Sana son sözlerim hayalinde beni mutlu ederken gel yanıma da mutluktan 4 köşe alayım be sevgilim. Bak ne tesadüf mutluluk bile 4  ?
Hikmet Toprak
Bir anlık gelen huzur (  yazı tahmini 15 dakikada yazıldı)
29/6/2015
Yazı başlangıcı
00:42
Yazı Bitişi
01:01
Saygılarımla....


Başlık Kategori Yayın Tarihi
zaman nedir? Ben bilemedim Edebiyat 01.06.2019
Parçalarım Eksikti Edebiyat 10.04.2019
zamanı bilemedim Felsefe 05.04.2019
Yaradılış Amacı Şiir 04.04.2019
YARADILIŞ AMACI Şiir 25.09.2015
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ÖZNESİ KAYIP DÜŞLER Edebiyat 02.12.2019
ASLA SÖNMESİN BU YANGIN Edebiyat 01.12.2019
BEN DE ÖĞRETMENDİM Edebiyat 25.11.2019
Sana Ait Ne Varsa... Edebiyat 28.10.2019
SEVGİLİ DEDEM: HALI YIKAMA MAKİNESİ SAÇMALIĞI (ÖYKÜ) Edebiyat 06.09.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.