Kısa kısa- Ölüm bir an; cinayet bir ömür boyu

Şu sebeplerden biridir onu bu hale getiren: Babasının ölümünde küçüktü ve babasının ölümünü görmemiş olsa bile farkındaydı gittiğinin; annesinin sevgilisini bilmesine rağmen bir şey diyemedi ve onu anti-baba olarak modelleştirdi. Büyüdükçe, etraftaki söylenceleri de duymaya başladı: babasını öldüren aslında annesiydi- ve muhtemelen annesinin sevgilisiyle beraber.

Sessizdi. Gerektiği zaman konuşan bir kişilik sergiliyordu.

Bunlar bazı kök-başlangıç şeyler. Ululaştırılmış bir liderin peşinden gitmesi, onu özgürlük timsali haline getirmesi- tüm karanlık yönleri ortaya çıkmasına rağmen- ; böylesine zeki birinin zekasını ölümcül kist haline gelmiş kişiliğini örtmek için incelikli ve sabırlı kullanmasını da açıklıyordu.

Bütün kadınları sadece girilebilen şeyler olduğunu ispatlamaya çalışır gibi duruyor; dikkati kendi annesinden ötelere bir yerlere çekmeye çalışıyor. Bir seviyeye kadar kendisine sövüldüğü biliyor fakat kadınları kendisine çekme becerisini öyle ustalıkla kullanıyor ki dışarıdan bakan hiçkimse onu suçlayacak bir şey bulamıyor.

Sosyal diğer arkadaşlarıyla görünürde iyi geçiniyor fakat birini diğerine kötülemeyi yine öylesine ustalıkla yapıyor ki kötülediği “iyi” arkadaşları bir araya gelip bunları konuşsa hiç kimse onun başka birini kötülediğini ispatlayamaz.

Bu bahsolunan son iki şeyi onun kişilik bozukluğuna verilebilir dense de aslında sapasağlam fakat kanseri kist haline gelmiş bir kişilik yapısı ortaya koyması çok dikkatli bakan bir kişinin görebileceği bir şey. Çünkü her şeyi bozmaya çalışıyor.

Başka şeyler de var; hem de çok şey...

***

Karanlığın ardındakini veya içindekini görmek için karanlığa bakmanız değil az da olsa karanlık olabilmeniz gerekir.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
KİMSE YOK MUUUUU!? Anı 27.08.2019
Yaşlı Amca Ve Kur'an Öğrenme Anı 14.07.2019
hayırlısı:) Anı 05.07.2019
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.