Kısa kısa- Ölüm bir an; cinayet bir ömür boyu

Şu sebeplerden biridir onu bu hale getiren: Babasının ölümünde küçüktü ve babasının ölümünü görmemiş olsa bile farkındaydı gittiğinin; annesinin sevgilisini bilmesine rağmen bir şey diyemedi ve onu anti-baba olarak modelleştirdi. Büyüdükçe, etraftaki söylenceleri de duymaya başladı: babasını öldüren aslında annesiydi- ve muhtemelen annesinin sevgilisiyle beraber.

Sessizdi. Gerektiği zaman konuşan bir kişilik sergiliyordu.

Bunlar bazı kök-başlangıç şeyler. Ululaştırılmış bir liderin peşinden gitmesi, onu özgürlük timsali haline getirmesi- tüm karanlık yönleri ortaya çıkmasına rağmen- ; böylesine zeki birinin zekasını ölümcül kist haline gelmiş kişiliğini örtmek için incelikli ve sabırlı kullanmasını da açıklıyordu.

Bütün kadınları sadece girilebilen şeyler olduğunu ispatlamaya çalışır gibi duruyor; dikkati kendi annesinden ötelere bir yerlere çekmeye çalışıyor. Bir seviyeye kadar kendisine sövüldüğü biliyor fakat kadınları kendisine çekme becerisini öyle ustalıkla kullanıyor ki dışarıdan bakan hiçkimse onu suçlayacak bir şey bulamıyor.

Sosyal diğer arkadaşlarıyla görünürde iyi geçiniyor fakat birini diğerine kötülemeyi yine öylesine ustalıkla yapıyor ki kötülediği “iyi” arkadaşları bir araya gelip bunları konuşsa hiç kimse onun başka birini kötülediğini ispatlayamaz.

Bu bahsolunan son iki şeyi onun kişilik bozukluğuna verilebilir dense de aslında sapasağlam fakat kanseri kist haline gelmiş bir kişilik yapısı ortaya koyması çok dikkatli bakan bir kişinin görebileceği bir şey. Çünkü her şeyi bozmaya çalışıyor.

Başka şeyler de var; hem de çok şey...

***

Karanlığın ardındakini veya içindekini görmek için karanlığa bakmanız değil az da olsa karanlık olabilmeniz gerekir.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Teşekkürler Yoldan-daş Genel 12.03.2019
Didim, Pompei olur mu? Sosyal 02.03.2019
O ayaklar iyi ayaklar değil- Mikrop-iyolojik incelemeler Anı 25.02.2019
İnsan 4.0 Genel 13.02.2019
Çete çeteye girmiş- Koko-Bonzo-Fetö Genel 09.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019
Doğu Türkistan'da Yaşam. Benim Hayatım, Yaşananlar ve yasaklarlar Anı 18.01.2019
32 Yaşımdan 32 Öğüt Anı 10.12.2018
geçiyor mu Anı 07.12.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.