Vay Münafıklar Vay

               Bu yazıyı uzun bir süredir yazmayı düşünüyordum ama gündem o kadar yoğunki ancak bu konuya fırsat bulabildim. Ak Parti iktidar olduğu günden bu güne bir tartışmadır aldı gidiyor. Neymiş Ak Parti dini siyasete karıştırıyormuş. Bunu başlarda dinsiz Allah inancı olmayan kesimin dile getirmesini normal karşılıyordum. Allah inancı olmadığı için söylerler dedim. Bir baktım ki namazında niyazında kendini Müslüman olarak tabir eden bir grupta aynı iddiayı dile getiriyor. Ak Parti ne başa gelmeden önce nede daha sonra muhafazakar bir parti olduğunu gizlemedi. Dindar bir parti olduğunu en aptal bile biliyordu. Hadi sol görüşlü insanları anlarım da muhafazakar görünüşlü bazı insanların da bu yalan konvoyuna katılması beni gerçekten şaşırttı.
              Son birkaç gündür İzmirli bir ailenin üzerinden yürütülen algı operasyonu pes dedirtti. O beyefendi ve eşinin ismini burada zikretmeyeceğim. İsteyenler bana ulaşsın söyleyeyim. Neymiş efendim Ak Parti eski milletvekili olan bu beyefendi tekrar aday gösterilmeyince kendi sakalını kesti eşi de başörtüsünü açmış. Yani şunu demek istiyorlar; bakın Ak Parti'yi destekleyenler sahte Müslüman. Yani bu kadar olur. Adam kamuoyuna açıklama yaptı uzun uzun. Buna rağmen iftiralar gırla. Bir aileyi bu şekilde iftiralarla reklam ettiler. Yazık değil mi? Hadi Allah korkusu yok içinizde insanlıktan da mı nasibinizi almadınız ki bir aileyi bu şekilde karalayıp kötülüyorsunuz. Yazık değil mi o aileye. İster misiniz sizin ailenizde bu şekilde karlansın gazetelere manşet olsun. Ayıptır yazıktır.
              CHP seçimlerden önce çarşaflılara rozet takar dini kullanmış olmaz. HDP başörtülüler aracılığıyla oy ister eski bir müftüyü kullanır dini siyasete karıştırmış olmaz. MHP sağ particilik yapar dini siyasete karıştırmış olmaz. Ak Parti düşmanlığı o kadar gözünüzü kör etmiş ki fırtınada rotasını kaybetmiş gemi gibi nereye gittiğinizi bilmiyorsunuz.
             Hadi gözünüz aydın üçüncü köprü ve üçüncü havalimanın yapımını mahkeme durdurdu. Almayanın Lutfansa şirketi zil takıp oynuyordur. Anlamadım gitti o köprü ve havalimanını kim kullanacaktı tabi ki halk. Doğan medyası karşı çıkar Yahudiler karşı çıkar. Çünkü bu halkın hayrına bir şey istemezler.
               Gelelim dini siyasete karıştırma meselesine. Peygamber Efendimiz(S.A.V.), hem İslam Devleti'nin devlet başkanıydı hem de Peygamberdi. Şimdi haşa dini siyasete karıştırmış mı oldu. Dört büyük halife de hem İslam Devleti'nin devlet başkanıydı hem de halifeydi. Halifeler dini dini siyasete mi karıştırmış oluyor. Yani dindarlar siyaset yapıp ülkeleri yönetemez mi? Sözüm sahte Müslümanlara sen nasıl Müslümansın ki dini siyasete karıştırma dersin. Demek ki Müslümanlar hep ezilsin. Şeytanın uşakları Siyonist Yahudiler kazansın.
               Siyasetin ne olduğunu bile bilmediğiniz o kadar belli ki. Siyaset nedir? Bunu biliyor musunuz? Bildiğinizi hiç zannetmiyorum o yüzden açıklayayım. Siyaset yol demektir. Yani bir fikri bir düşünceyi savunmak ve takip etmektir. Bedüzzaman Sait Nursi'nin siyasetten Allah'a sığınırım sözünü hep dillendirirler. Halbuki Sait Nursi bu zamanın siyasetinden Allah'a sığınırım demiştir. Yoksa Sait Nursi vefat edene kadar kendi siyasetini izlemiştir. Siyaset ile Politika hep karıştırılır. Siyaseti yukarıda açıkladık. Politika işte yalan, sahtekarlık demektir. Yani doğru bir insan olduktan sonra siyaset yapmak yanlış değildir.

Selam ve dua ile...

Mehmet ŞAR
twitter.com/mehmetsarr
facebook.com/MehmetSar


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Terörü Bitirmenin Formülü Politika 04.09.2017
Atalay Filiz ve Biten İnsanlığımız Politika 14.06.2016
Yeni Yönetim Anlayışı; Osmanlı Modeli Politika 05.01.2016
Şimdi Ne Olacak Politika 11.06.2015
Yahudiler Nasıl Cinayet İşler 1 Politika 04.03.2015
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ERDOĞAN ARTIK RAKİPSİZ Politika 19.08.2018
Siyonizm Politika 17.08.2018
DOLAR VE AMERİKA(BATIYORMUYUZ?) Politika 12.08.2018
ABD - TÜRKİYE KRİZİNDE ASIL HEDEF NE ? Politika 10.08.2018
Terörist Nedir? (Açıklama) Politika 08.08.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.