Korkunç Gerçekler- Bu benim suçun

Benim, anlatıp da, sizi ilgilendirmeyen bir şey, elbette, yok. Hağ, Hoğ demenin alemi de yok. O hağ ları o hoğları iyi bilirim ben. Çok gördüm de o yüzden bilirim.

Güzel bir rüzgarın ardından yine yağmur geldi. Burası torpilli bir yer gibi. Düşman istilası gibi. İçeri doluşan soğuk kuvvetleri. Biz ise sınırı geçebilen, kaçabilen Didimliler.

Nereden duyduğumu hatırlamıyorum. Kim söylemişti. Buranın havası insanı yavşatıyor, dediydi, birisi. Bir kalabalığın arasından sıyrılıp gelen bir sesle örülmüş cümle. Yaz ayları gelince buralar gerçekten farklı bir atmosfere bürünüyor. Başka bir dünyaymış gibi. Bu algıların değişiminde elbette rüzgarın etkisi var. Defalardır diyorum.

Kapılar pencereler açık. Herşeyin kokusu geliyor. Her şeyin. Sıcaklıktan da ziyade bu koku geçişlerinin insanı rüzgar kafalı yaptığına şüphe yok. Daha doğrusu, rüzgar estikçe aklı değişir insanın. Dellenişe geçen akıl, düşünceler insanları fevri bir fevriliğe de itiyor.

İki gün öncesinde söylediğini unutur oluyor insanlar. Unutmayanlar: lanetliler. Unutmamak bir lanettir. Unutur olanlar niçin unutuyor peki? Daha dün rica minnet sevgi seli; iki gün sonra ise  parçalamak istercesine saldırışlar. Bunlar işte o rüzgarı bilememekten. Veya, acı dolu insanlar.. Kaçmak, daha da acı verir. Yalandan, yalancı olduğundan, türlü türlü hırsızlıktan... kaçtıkça hatırlayamazsın ve çoğaltırsın. Yaşadığın gün adedince çoğaltırsın. Bırak; teslim et kendini artık.

Fakat...nerdee! Parçalayacakmış gibi bana bakıyorlar. Gözlerimi kaçırıyorum. Eğliyor beni durduğum yerde bakamadığım gözleri. Öyleyken, gözleri beni parçalamak isterken, değil bundan, yarın beni severmiş gibi edeceklerinden korkarım. Nefret... tahammül edilebilir. Severmiş gibi yapılması...tahammül edilemez. Niye bakmıyorum sanıyorsunuz.

Merhamet. Zulüm, asildir merhametin yanında. Her merhamet kendine acımaktır. Ben gördükçe merhametini, bilmezliğin beni öldürüyor. İki arada bir derede olmaz insan. İki arada bir derede yi görür insan.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tek bir şiir- Şiir 12.09.2019
Terkibat Günlüğü- Bir faşistin anatomisi Sağlık 06.09.2019
Kısa Öykü - Tüh Edebiyat 03.09.2019
Gereksiz sözler Evrensel 01.09.2019
Faşo Versiyon 4.0 Evrensel 28.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
KİMSE YOK MUUUUU!? Anı 27.08.2019
Yaşlı Amca Ve Kur'an Öğrenme Anı 14.07.2019
hayırlısı:) Anı 05.07.2019
Yeni Yol Anı 25.04.2019
Bir Özlem Ancak Bu Kadar Yakabilirdi İçimi.. Anı 08.04.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.